Araç Muayene Zamanı Öğrenme
Araç Muayene Zamanı Öğrenme

Araç Muayene Zamanı Öğrenme

Araçların muayeneleri ülkemizde bir zorunluluktur. Muayenesi olmayan taşıtlar ceza yerler ve trafikten men edilirler. Arabanıza ait muayene kaydını sorgulamak, muayene son tarihini öğrenmek, geçerli muayene hakkında bilgi almak ve tüm bu araç işlemler için devlet hizmetlerini kullanabilirsiniz.

Muayene Geçerlilik Tarihi

Arabanıza ait muayene geçerlilik tarihini öğrenerek ne zamana kadar taşıtınızı kontrole götürmeniz gerektiğini tespit edebilirsiniz.

  • Öncelikle devlet portalına giriş yapıyorsunuz.
  • Hizmet arama kısmına araçlarım yazıyorsunuz.
  • Karşınıza gelen araçlarım bölümünde araçlarınızla ilgili; sigorta, ceza, muayene, geçiş, borç gibi tüm bilgileri tek bir yerden görüntüleyebilir ve ilgili işlemleri yapabilirsiniz ve görebilirsiniz.
  • Bu ekranda yer alan arabalarınızın muayene bilgileri için seç yazısına tıklayın.

muayene seç

Karşınıza detaylı bilgiler gelecektir. MUAYENE basamağını seçtiğinizde ise şu kurumlar size veri sağlayacak:

  • Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğü – Araç Muayene Bilgileri
  • TÜVTÜRK – Araç Muayene Randevu Bilgileri
  • Egzoz Emisyon Muayene Bilgileri

muayene bilgileri

Muayene Geçerlilik Zamanı

Turkiye.gov.tr araçlarım sekmesindeki bu ekranda muayene sonucunuzu, muayene tarihinizi ve muayene geçerlilik tarihinizi görebilirsiniz. Aracınızın muayeneden hangi kusurla geçtiğini, ne zaman muayene olduğunu ve son muayene gününüz de bu ekranda yer alacaktır. Muayene geçerlilik tarihi bitmeden arabanızı Tuvturk randevusu alıp kontrol ettirmeniz gerekmektedir.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)
Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
1 2
Bildirimler kapat

Cihazınızda internet yok...