Araç Muayene Sorgulama – BekçiAlımı

Araç Muayene Sorgulama

Araçların muayeneleri ülkemizde bir zorunluluktur. Muayenesi olmayan taşıtlar ceza yerler ve trafikten men edilirler. Aracınıza ait muayene kaydını sorgulamak, muayene son tarihini öğrenmek, geçerli muayene hakkında bilgi almak ve tüm bu işlemler için devlet hizmetlerini kullanabilirsiniz.

Muayene Sorgulama

Aracınıza ait muayene bilgilerini öğrenmek için muayene kağıdınızın yanınızda olmasına gerek yoktur. E-devlet hizmetlerinin sunulduğu Turkiye.gov.tr adresinden bu bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

  • Öncelikle devlet portalına giriş yapıyorsunuz.
  • Hizmet arama kısmına araçlarım yazıyorsunuz.
  • Karşınıza gelen araçlarım bölümünde araçlarınızla ilgili; sigorta, ceza, muayene, geçiş, borç gibi tüm bilgileri tek bir yerden görüntüleyebilir ve ilgili işlemleri yapabilirsiniz ve görebilirsiniz.
  • Bu ekranda yer alan arabalarınızın muayene bilgileri için seç yazısına tıklayın.

Karşınıza detaylı bilgiler gelecektir. MUAYENE basamağını seçtiğinizde ise şu kurumlar size veri sağlayacak:

  • Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğü – Araç Muayene Bilgileri
  • TÜVTÜRK – Araç Muayene Randevu Bilgileri
  • Egzoz Emisyon Muayene Bilgileri

Muayene Geçerlilik

Turkiye.gov.tr araçlarım sekmesindeki bu ekranda muayene sonucunuzu, muayene tarihinizi ve muayene geçerlilik tarihinizi görebilirsiniz. Aracınızın muayeneden hangi kusurla geçtiğini, ne zaman muayene olduğunu ve son muayene gününüz de bu ekranda yer alacaktır. Muayene geçerlilik tarihi bitmeden arabanızı Tuvturk randevusu alıp kontrol ettirmeniz gerekmektedir.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir