AÖF 4 Yanlış 1 Doğru Kalkacak mı?

Açık öğretim fakültesinde okuyan öğrencilerin en çok şikayetçi oldukları konuların en başında gelen ve kalkacağı hakkında sürekli haberler yapılan dört yanlışın bir doğruyu götürdüğü sistemin kalkıp kalkmayacağı merak konusu olmuş durumda. Kamu Baş denetçisi sayın Şeref Malkoç ise bu konuda genel olarak bir açıklama yaptı. Bu açıklamadan bu sistemin kalkacağı ve kalkmayacağı yönünde bir bilgi içermiyor. Sadece açık öğretim öğrencilerinin bu sistemden dolayı aşırı şikayet aldıklarını dile getiriyor ve her iki tarafında bu konudaki görüşlerini dinleyerek daha sağlıklı bir karar vermeye çalışacaklarını belirtiyor. Sayın Malkoç’un yapmış olduğu açıklamayı aşağıdan okuyabilirsiniz.

Kamu Baş denetçisi olan Şeref Malkoç, açıklamasında şunları söyledi:

“Açık öğretim sınavlarında dört yanlışın bir doğruyu götürmesi uygulamasıyla ilgili gelen yoğun başvurular sonucunda bu konuyla ilgili karar verirken, meseleyi iyi araştırmayı hedefliyoruz. Bu bir bakıma istişare mahiyette bir toplantıdır. Uygulamalarda bu kararlar verilirken idare neye göre hareket etmiş yani konunun taraflarını dinlemek bizim kararlarımızı zenginleştiriyor.”

Çarşı ve Mahalle Bekçileri ve adayları arasında açık öğretim okuyanların olduğunu düşünerek sizleri bilgilendirmek istedik. Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi yorum atarak paylaşabilirsiniz.

Polis adayları; Polis olup olmayacağınızı belirleyecek olan sözlü sınavdır. Birçok aday sözlüden düşük not alıp elenir. Sözlü mülakata mutlaka çalışmalısınız. Aşağıdaki uygulamalar bunun için. 2019'de alınacak 15 BİN PMYO ve POMEM polis öğrencisi arasında siz de yer alın. Üstelik polislik sınavları zamanında, sürekli güncellenen içeriklerle rakiplerinizden bir adım önde olacaksınız. Binlerce polis adayını mesleğe kazandırdığımız için iddialıyız.İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN
Bu makale ile alakalı toplam 1 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

1
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
ibrahim
Ziyaretçi
ibrahim

gereksiz bir şey bekçilik kaldırılsın.