Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Formu
antalya büyükşehir belediye yardım

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Formu

Antalya Büyükşehir Belediyesi yardım başvurularını online olarak almaktadır. Antalya’da yaşayıp ekonomik  yardım almak için başvuran muhtaç kişilere durumuna göre ayni ve nakdi yardım yapılmaktadır. Son yapılan çalışma ile Antalya Belediyesi, yardım başvuru formunu doldurup kayıt altına aldığı muhtaç kişilerin faturalarını askıya çıkarmakta ve hayırseverlerin direkt olarak bu faturaları ödemesi yoluyla toplumsal dayanışmayı sağlamaktadır. Sistemin adı Biz İzmir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden Yardım İsteme

Antalya Belediye’sine askıda fatura proje sistemi üzerinden online olarak başvuruda bulunarak siz de bilgilerinizi iletebilir ve yardıma ihtiyacınız olduğunu iletebilirsiniz. Faturalarınızı askıya bırakıp bir hayırseverin ödemesini talep edebilirsiniz. Biz Birlikte Büyüğüz sloganı ile açılan sistemde aşağıdaki bilgiler istenmektedir:

  • Ad
  • Soyadı
  • Cep Telefonu
  • T.C. Kimlik No
  • Adres

antalya belediye yardım

Başvuru Formu

Antalya Belediyesi sosyal destek başvuruları için yukarıda belirttiğimiz forma aşağıdaki adresten ulaşabilir ve kendinize ve hane durumunuza göre doldurabilirsiniz:

https://www.antalya.bel.tr/Covid-19/Ihtiyac-Sahibi-Talep-Formu

Askıya Fatura Ekleme

Yeni başlayan askıdaki faturaları ödeyerek sosyal dayanışma sistemine, eğer kendi ve ailevi durumunuzun uygunsuzluğu nedeniyle kendi faturanızı eklemek istiyorsanız bunun için öncelikle aşağıdaki sosyal yardım formundan başvuruda bulunmalısınız. Başvurunuz değerlendirilir ve uygun görülürseniz size SMS gelecektir. İzmir Büyükşehir sosyal hizmetler birimi sizin durumunuzu uygun görünce faturanızı yükleyip bir hayırseverin ödemesi için onayınızı verecek ve siz de bu şekilde direkt bir vatandaştan faturanızı ödemesi yoluyla yardım alabilileceksiniz. Başvuruya ASAT abone numarası ile devam etmelisiniz.

antalya askı fatura

 

https://www.antalya.bel.tr/Covid-19/Askıya-Fatura-Bırak

Yardım Başvurusu Durumu

Başvurunuzun durumu ve askıya fatura gönderip gönderemeyeceğinizin onaylandığını SMS ile öğreneceksiniz. Bunun için size dönüş yapılmasını beklemelisiniz. Yine aşağıdaki form ile kişisel bilgilerinizi girerek Antalya ilinde sosyal yardım başvuru sonucunuza ulaşabilirsiniz:

https://www.antalya.bel.tr/Covid-19/Başvuru-Durum-Sorgulama

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)
Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
3 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
mahmut göçer
mahmut göçer

merhaba ben alanyada oturuyorum çölyak ve kronik hastasıyım asgari ücrete çalışıyorum evim kira geçinmekte zorlanıyorum evliyim 3 çocugum var aldıgım para banka kredisine ve evimin kirasına anca yetiyor çocuklarımın ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanıyorum çocuklarıma egitim ve gıda yardımı talep ediyorum alanya oba mah çarşanba cad can apt kat 1 d.2

Ünzüle
Ünzüle

Bez ve süt yardımı

Emine Yeşilyurt
Emine Yeşilyurt

Belediye eşya yardımı istiyorum gurbetciyimm

1 2
Bildirimler kapat

Cihazınızda internet yok...