ANK Vakfı Burs Başvurusu – BekçiAlımı

ANK Vakfı Burs Başvurusu

2008 yılından itibaren faaliyet gösteren ANK Vakfı üretim, hizmet ve ticaret alanlarında ülke ekonomisine destek verme amacını temel almış bir kuruluştur. Vakıf yürüttüğü çalışmalardan elde ettiği geliri ülke yararına çalışmaya adamıştır. Bu çerçevede bilim, eğitim öğretim, kültür sanat alanlarında çeşitli programlar düzenlemektedirler. Vakfın büyük çaplı eğitim programları da bulunmaktadır. Vakfın öğrenimine devam eden bireyler için verdiği burs eğitim programlarından biridir. ANK Vakfı burs başvurusu şartlarını sağlayan kişiler bursa başvuru yapabilir. Peki ANK Vakfı Bursu nedir, bursa kimler başvurabilir, ne zaman ve nasıl başvuru yapılır?

ANK Vakfı Burs Başvurusu Kriterleri

ANK Vakfı bursunun başvuru kriterlerini sağlayan herkes bursa başvurabilmektedir. Bursiyer adayları burs almaya hak kazanırken daha sonraki dönemlerde maddi yeterliliğe ulaştıklarında vicdani olarak bir bağışçı olma durumunu da kabul ederler. Böylece ANK Vakfı’nın verdiği burslar eğer eski bursiyerler de kabul ederse, onların bağışçı olarak yaptığı yardımlarla karşılanır. Burs 8 aylık bir dönemde kesintisiz olarak verilir. Bu dönem 1 Kasım ve 30 Haziran arasındaki zamanı kapsamaktadır. Geri ödemesiz şekilde verilen burs, bursiyerlerin banka hesaplarına yatırılır.

ANK Vakfı Burs Başvurusu Şartları ve Öncelikler

ANK Vakfı burs başvurusu için vakıf tarafından başvuru yapacak adaylardan bazı şartları sağlamaları istenmektedir. Bu şartlar; çağdaş değerlere ve buna paralel bir yaşam anlayışına sahip olmak, okulda başarılı bir pozisyonda olmak, herhangi bir disiplin cezası veya sabıka kaydına sahip olmamak ve aşırı akımlardan öğrenim hayatında uzak durmak. Kısacası ANK Vakfı bursiyer adaylarından çağdaş bir düşünce tipi ve okul içerisindeki disiplinsiz hareketlerden kaçınıyor olmasını talep etmektedir. Burs başvuruları derneğin web sitesi üzerinden online şekilde yapılmaktadır. 2020 burs başvuruları

Hali hazırda bursiyer konumunda olan öğrenciler bir sonraki dönemde burs almak için belgelerini tekrar getirerek değerlendirmeye katılacaklardır, ancak bu kez eski bursiyerler değerlendirmede öncelikli bir konuma sahiptir. Bunun dışında bazı öncelik durumları bulunmaktadır. Bunlar vakıf ve vakıf şirketleri ile ilişkisi bulunan şahıslar ve ihtiyaç sahipleri olarak ayrılabilir. Vakıf ve vakıf şirketlerinde görev alanların yakınları, vakfedenlerden birinin yakınları, vakfın yapımına katkıda bulunduğu okullarda okuyanlar vb. bağlar ile vakfa yakın olan kişiler öncelikli bir konuma sahiptir. Bunun dışında anne veya babasını kaybedenler, engelli bireyler değerlendirmeler sırasında öncelikli olacaktır. Burs başvurusu için TIKLAYIN

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir