Anadolubank Sim Bloke Kaldırma – BekçiAlımı

Anadolubank Sim Bloke Kaldırma

Telefon numaranızda veya müşterisi olduğunuz GSM operatörünü değiştirdiğiniz zaman, Anadolubank tarafından güvenlik amacıyla sim kartınıza blok uygulanacaktır. Bu bloke işlemi, hırsızlık olaylarının yaşanmasına karşı alınan en büyük önlemlerdendir. Bu sayede telefon numaranıza ve diğer bilgilerinize sahip olan bir hırsız, bilgiler elinde olmasına rağmen hesabınıza ulaşamaz. Sim kartı bloke olan kişi, banka yetkilileri ile çağrı merkezi ve ATM gibi değişik yöntemler kulanarak iletişim kurar ve sim blokesini kaldırmaya çalışır. Bu işlem çok uzun süren bir işlem değildir. Aynı bloke kaldırma işlemini 4.5G’ye geçen Anadolubank müşterileri de yapmak zorundadır. Peki Anadolubank sim bloke kaldırma işlemi nasıl yapılır?

Anadolubank Sim Bloke Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

GSM operatörü değişikliği, hırsızlık veya telefon değişikliği gibi nedenlerden dolayı Anadolubank tarafından hesabınıza girmek için gerekli olan SMS şifresi size gönderilmiyorsa bu, sim kartınızın bloke olduğu anlamına gelmektedir. Bu bloke uygulaması ile karşılaştığınızda panik yapmanıza gerek yoktur. Hemen Anadolubank müşteri hizmetleri numarası olan 0850 222 55 50’yi arayarak yetkililer ile görüşün. Yetkililere durumu aktardıktan sonra T.C. kimlik numaranızı ve Anadolubank hesabınıza ait olan banka kart şifrenizi tuşlayarak hesabın gerçek sahibi olduğunuzu kanıtlamalısınız. Bu kanıtlama işlemi sonrasında hesabın gerçek sahibi olduğunuz teyit edilecektir. Sizi ilgili birimlere aktaracaklar. İlgili birimlerde çalışan banka yetkilileri size bazı güvenlik sorularını soracaktır. Bu soruları cevaplayın ve sonrasında sim kart bloke kaldırma işleminizi yapın. Bu işlemler haricinde sim kart blokenizi banka şubesine giderek de yapabilirsiniz.

Banka Şubesine Giderek Sim Bloke Kaldırma İşlemi

Anadolubank şubesine giderek sim bloke kaldırma işlemi için sırasıyla

  • Kendi konumunuza en yakın olan Anadolubank şubesine gidin.
  • Sim kartınızın bloke olduğunu ve hesabın yasal temsilcisi olarak blokenizi kaldırarak tek kullanımlık şifre özelliğini tekrardan kullanmak istediğinizi belirtin.
  • Size verilen dilekçeyi doldurdun. Dilekçede spesifik olarak bloke nedenini belirtin. Evraka tarih ve imza atmayı unutmayın.
  • İmzayı attıktan sonra size birkaç soru sorulacak

Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra herhangi bir olumsuz durum olmaması halinde en kısa zamanda sim kart blokeniz yetkililer tarafından kaldırılacaktır.

[wp-faq-schema title=”Kullanıcılar Bunları da Sordu” accordion=1]

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir