Akbank Sim Bloke Kaldırma İşlemi
akbank sim bloke

Akbank Sim Bloke Kaldırma İşlemi

Teknolojinin hızla yükselmesi bankacılık sektöründe de teknolojinin yaygın olarak kullanılmasına ve özelliklerinden yararlanılmasına neden olmuştur. Diğer bankalar gibi Akbank da müşterinin memnuniyetini ve konforunu düşünerek banka kartı, mobil uygulama ve internet bankacılığına büyük önem vermektedir. Böylece Akbank müşterileri işlemlerini daha kolay ve rahat ve biçimde tamamlayabilmektedir. Özellikle online alışveriş ile birçok müşteri telefonuna gelen tek bir şifre ile birçok ürün alabilmektedir. Ancak GSM operatörünü değiştirmeniz, sim kartınızı değiştirmeniz veya sim kartınızı kaybetmeniz durumunda telefon onayınız ve sim kartınız bloke olacaktır. Bunun nedeni Akbank’ın müşterilerini korumak için aldığı güvenlik önlemleridir. Bu güvenlik önlemleri hesabınızdan para çalınmasını veya kartınızdan alışveriş yapılmasını engeller. Böyle bir durumla karşılaşırsanız yapmanız gereken şey Akbank ile iletişime geçmek ve sim blokesini kaldırmaktır. Peki Akbank sim bloke kaldırma işlemi nasıl yapılmaktadır?

Akbank Sim Bloke Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

Sim kartınızı değiştirmeniz veya başka bir operatörün sim kartını kullanmaya başlamanız durumunda Akbank tarafından siminiz bloke edilecektir. Bunun sonucunda daha önceden yaptığınız tek kullanımlık şifre gibi işlemler yapılamaz hale gelecektir. Hesabınızı yeniden aktif etmek ve telefonunuzu aktif olarak kullanabilmek için yapmanız gereken tek şey sim blokenizi kaldırmaktır. Akbank sms bloke kaldırma işlemini herhangi bir Akbank ATM’si kullanarak, Akbank müşteri hizmetlerini arayarak veya Akbank internet bankacılığı aracılığıyla yapabilirsiniz. Bu işlemleri yapabilmeniz için bankanın sizden talep ettiği bazı belge ve bilgiler vardır. Bu belge ve bilgilerin teslim durumuna göre güvenlik açığı olmadığına kanaat getirilirse sim blokeniz kalkacaktır. Bu nedenle yetkililerle yaptığınız görüşmelerde doğru bilgiler vermeye dikkat edin.

akbank atm sms bloke kaldırma

İnternet Bankacılığı Aracılığıyla SMS Bloke Kaldırma İşlemi

Akbank İnternet bankacılığı aracılığıyla sim blokenizi kaldırmak için

  • Akbank kurumsal web sitesine kullanıcı adınız veya T.C. kimlik numaranızı kullanarak giriş yapın.
  • Ekranda sim kartınızın bloke olduğunu belirten bir yazı gelecektir. O yazıda yazan işlemleri teker teker yapın.
  • Size yöneltilen sorulara doğru cevap verin.

Bu işlemler tamamlandığında güvenlik açığı riski yoksa telefonunuzun sim bloke kaldırma işlemi başarıyla gerçekleşecektir.

Kullanıcılar Bunları da Sordu

Akbank SMS bloke nereden kaldırılabilir?

Akbank şubeleri, telefon bankacılığı, ATM ve mobil uygulama üzerinden kaldırılabilir.

Akbank sim bloke neden olur?

Hattınızı başka bir operatöre taşımanız halinde güvenlik amacıyla sim bloke uygulanır.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)
Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
1 2
Bildirimler kapat

Cihazınızda internet yok...