Ahbap Burs Başvurusu

Ahbap Derneği, 2020 yılında da öğrencilere burs desteği vermeye devam ediyor. Haluk Levent önderliğinde çalışmalarını devam ettiren Ahbap, maddi durumu uygun olmayan başarılı öğrencilere nakit burs imkanı sağlamaktadır. Siz de şartlarınız tutuyorsa Ahbap Derneği’ne burs ve yardım başvurusunda bulunabilirsiniz. Derslerinde başarılı olup maddi imkanları yeterli olmayan tüm öğrencilerin Ahbap Vakfı Bursu 2020 hibe başvurusunu yapmasını tavsiye ederiz. Başvurular online olarak yapılmakdır. Burs miktarı 300TL’dir. Öğrenim hayatı boyunca ödenmektedir.

Burs Şartları

Ahbap vakfı burslarından yararlanmanız için derslerinde başarılı bir öğrenci olmalısınız. Burs almaya hak kazandıktan sonra eğitim öğretim hayatı boyunca verilmektedir.

  • Burs, Lise ve Üniversite öğrencilerine verilmektedir.
  • Başarılı bir öğrenci olmalısınız. Başarılı olmak:
    • Üniversite öğrencileri için genel not ortalaması 4 üzerinden en az 2,5 olup bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olması ve 3 taneden fazla başarısız dersi bulunmaması,
    • Lise öğrencileri için dönem ortalamalarının 100 üzerinden 85 puan ve üzeri olması
ÖNEMLİ:   LCW Burs Başvurusu

Başvuru Tarihi:

Ahbap Derneği yaptığı duyuru ile 2020-2021 bursu için başvurularını  2020 Eylül ya da Kış aylarını işaret etti. Burs, karşılıksız verilmektedir. Her sene ortalama 300 öğrenciye burs verilmektedir.

Burs Miktarı

Dernekten karşılıksız olarak burs almaya hak kazanan öğrencilere 300 TL arası aylık nakdi yardım yapmaktadır.

Başvuru Adresi ve Formu

Ahbap Derneği burs başvurularını sitesi üzerinden almaktadır. Üye olup burs başvuruları başladığında evraklarınızı yükleyerek online olarak başvuruda bulunabilirsiniz. Başvuru sonuçları da yine dernek sitesinden duyurulmaktadır.

https://ahbap.org

Başvuru Sonuçları

Üye olup burs başvuruları başladığında evraklarınızı yükleyerek online olarak başvuruda bulunabilirsiniz. Başvuru sonuçları da yine dernek sitesinden duyurulmaktadır.

5 1 vote
Yazıyı Oyla
TIKLA TAKİP ET!
Bildir
guest
2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Ümmügül öksüz
Ümmügül öksüz
4 Mayıs 2020 18:29

2 tane çocuğum var kızım, lgsi 1.likle bitirdi lise birinci sınıfa gidiyor,oğlum 4. Sinif öğrencisi bu şartlarda çocok okutmak çok zor iken birde virüs olayından dolayı esimin işsiz kalmasıyla iyice dara düştük

Cihazınızda internet yok...

2
0
Hemen Destek İstex
()
x