Açık Öğretim Lisesi Okuyan-Mezun Nasıl Polis Olur?

Açık lisede okuyan, açık lise mezunu (AOL) mezunları nasıl polis olabilecekleri konusunda bizlere soru iletiyorlar. Açık öğretim lisesi son sınıf okuyanlar ve açık öğretim lisesinden mezun olmuş olanlar PMYO yani Polis Meslek Yüksekokulu sınavlarına girip polis olabilirler. PMYO sınavlarına girmeniz için AOL son sınıf olanlar o sene mezun olmalıdır ve mezun olanlar da dahil tüm PMYO adayları Temel Yeterlilik Testi (TYT) sınavına girip PMYO Baraj Puanı‘nı geçmeniz gerekir.

PMYO için TYT baraj puanı 2019 yılında 260 olacak diye düşünüyoruz. Açık lise mezunları 2019 TYT sınavına girip 260 ve üzeri alırlarsa ve diğer PMYO öğrenci alım şartlarını da sağlarlarsa polislik için sınavlara girebilirler. PMYO lar yüksek okul statüsünde olup 2 yıl yatılı eğitim verirler. Bu süre sonunda kesin olarak polis memuru olup atanırsınız.

Açık öğretim mezunları ön lisans ya da lisans tamamlayarak da POMEM yolunu deneyip polis olabilirler. POMEM ler 4-6 ay yatılı eğitim verirler ve sadece ön lisans ile lisans mezunlarını kabul ederler. Bunun için de KPSS puan şartı ararlar. Konu hakkında merak ettiklerinizi yorum bölümünden sorabilirsiniz.

Polis adayları; Polis olup olmayacağınızı belirleyecek olan sözlü sınavdır. Birçok aday sözlüden düşük not alıp elenir. Sözlü mülakata mutlaka çalışmalısınız. Aşağıdaki uygulamalar bunun için. 2019'de alınacak 15 BİN PMYO ve POMEM polis öğrencisi arasında siz de yer alın. Üstelik polislik sınavları zamanında, sürekli güncellenen içeriklerle rakiplerinizden bir adım önde olacaksınız. Binlerce polis adayını mesleğe kazandırdığımız için iddialıyız. İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN
Bu makale ile alakalı toplam 2 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

2
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
Erdoğan Erkaslan
Ziyaretçi
Erdoğan Erkaslan

Aolde lise mezunu olunca polis olabilir miyim?

Erdoğan Erkaslan
Ziyaretçi
Erdoğan Erkaslan

Aölde lise mezunu olduktan sonra polis olabilir miyiz?