500 Bin Bedava Tablet Dağıtımı Okullarda Başladı. Kimler Alıyor? – BekçiAlımı

500 Bin Bedava Tablet Dağıtımı Okullarda Başladı. Kimler Alıyor?

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde ülke genelinde Acun medya ve diğer çözüm ortaklarının katılımı ile oluşturulan 500 bin tablet ihtiyaç sahiplerine dağıtılmaya başlandı. Tabletler okullara gönderiliyor ve ihtiyacı olanlara ulaştırılmaya başlanıyor. Ücretsiz tablet yardımı almak isteyen ve EBA sistemine bağlanarak uzaktan eğitim sürecine dava etmek isteyen öğrenciler ise bu çözümün kendilerine sunulup sunulmayacağını merak ediyorlar. Tabletlerin dağıtımı için ise okul yöneticileri, öğretmenler ve Elçi MilliEğitim Müdürlükleri işlemlerini sürdürüyor.

Velilerin ve öğrencilerin merak ettiği husus ise bedava tablet yardımı için başvuru formuna ve adresine nasıl  ulaşacakları konusu. Milli Eğitim Bakanlığı’nın ve Bakan’ın defalarca açıkladığı gibi herhangi bir başvuru süreci bulunmuyor. Ücretsiz tablet yardımı aşağıdaki adımlar sonucu yürütülmektedir:

  1. Öğretmenler tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilerin belirlenmesi
  2. Öğretmenlerin öğrenci listelerini okul müdürlüklerine sunması
  3. Okulların ihtiyaç sahiplerini İlçe milli Eğitim Müdürlüklerine sunması
  4. 500 bin tabletten ilçelere ayrılan kontenjan ölçüsünde İlçe MEM’ler tarafından okullara tablet gönderilmesi
  5. Okul idareleri tarafından öğrencilere tablet yardımının yapılması.

Eğer siz de tablet yardımı almaya ihtiyaç duyacak bir durumdaysanız çocuklarınızın öğretmenlerini bilgilendirmeniz gerekmektedir.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir