3D Secure Kapatma Garanti – BekçiAlımı

3D Secure Kapatma Garanti

3D Secure kapatma  işlemini yapmadan önce sistemin içeriğini öğrenmeniz önerilmektedir. Çünkü 3D Secure sistemi dolandırıcılık ve hırsızlığa karşı çok etkili bir sistemdir. 3D Secure, üç boyutlu güvenlik sistemi demektir. Garanti Bankası tarafından verilen kredi ve banka kartları ile internet siteleri üzerinden yaptığınız tüm alışverişlerde 3D Secure uygulamasını kullanabilir ve güvenle alışveriş işlemlerinizi yapabilirsiniz. 3D Secure, dünyanın her yerinde kullanılan bir sistemdir. VISA tarafından geliştirilen 3-D protokolü Mastercard tarafından kabul edilerek bir uygulama şartı olmuştur. 3D Secure sisteminin Visa kredi kartları için hazırlanan uygulamasına ‘‘Verified by Visa’’; ‘‘Mastercard’’ kredi kartları için hazırlanan uygulamasına ise ‘‘SecureCode’’ ismi verilmiştir.3D Secure ile birlikte işyerine, bankaya ve kart sahiplerine belirli sorumluluklar yüklenmiştir. 3D Secure kullanan tüm kart sahipleri ve üye işyerleri dolandırıcılık ve hırsızlık eylemlerine karşı güvence altındadır.

3D Secure Kapatma Garanti Mümkün mü?

3D Secure sisteminin güvenli olmasının en önemli nedeni, online ödeme işlemleri esnasında telefonunuza gönderilen SMS içeriğindeki kodun yalnızca size özel olması ve kod kullanımının zaman sınırlandırılmasıyla mümkün olmasıdır. Bu zamanı aşan kodlar kullanılamamaktadır. Ayrıca kodlar her zaman kart sahibinin telefon numarasına gönderilmektedir. 3D Secure sistemini kullanmanız mümkün değişdir.

3D Secure kapatma Garanti işlemlerini bankanın müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek yapabilirsiniz. Ancak böyle bir durumda en güvenilir sitelerden bile bilgilerinizin çalınabileceğini aklınızdan çıkarmamanız gerekmektedir. Kart bilgilerini ele geçiren hırsızlar, sizin onayınız olmadan istedikleri işlemi yapabilirler. Kolaylık sağlaması bakımından 3D Secure özelliğini kapatmak istiyorsanız 150 TL ve altı alışverişlerinize kartınızın bu özelliğini kapatabilirsiniz.

3D Secure Nasıl Aktif Hale Getirilir?

Normal şartlar altında Garanti BBVA Bankası tarafından temin edilen bütün kredi ve banka kartlarının internet alışverişinde 3D Secure kodunu kullanması zorunludur. Bu sistemi kullanmayan Steam vb. platformlar haricinde de 3D Secure kullanmıyorsanız ve bu özelliği aktif hale getirmek istiyorsanız yapmanız gereken tek şey bankaya gitmek veya çağrı merkezindeki müşteri temsilcileri ile görüşmektir. Böylece banka yetkilileri ile görüşebilirsiniz ve 3D Secure özelliğini aktif hale getirme talebinde bulunabilirsiniz.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir