24. Dönem POMEM Polis Alımı – BekçiAlımı

24. Dönem POMEM Polis Alımı

2019 yılı içinde 15 bin yeni polis öğrencisi alınacak. Bu alımlar PMYO ve POMEM kapsamında yapılacak. POMEM kapsamında yapılacak olan polis adayı öğrenci alımlarında PÖH olup olmayacağı belli değil. 24. dönem POMEM için 3000 kadın alınacak. En az ön lisan ve lisans mezunlarından seçmeler yapılacak. İşte 24. dönem pomem hakkında tüm detaylar.

24. dönem POMEM ne zaman olacak?

24. dönem polis alımının yakında yapılmasını bekliyoruz. Mevcut 23. dönemlerin eğitimi de yaz aylarında bitecek. 24. dönem pomem için sadece kadın adaylara kontenjan verilecek ve bu kontenjan 3 bin olacak. 2500 lisans, 500 de ön lisans mezunu kadın aday alınacaktır.

Kimler başvurabilir?

Yaş, mezuniyet, KPSS puan ve diğer şartları taşıyan tüm gençler başvurabilir. POMEM adayları 2019 için 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 1 OCAK tarihi itibariyle erkek ve kadın adaylar için 30 yaşından gün almamış olmak zorundadır. yani 2 OCAK 1990 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş olanlar başvurabilir.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir Soru

  1. Saçma bir yorum.Zaten alım süreci 6 ay sürüyor pomemin.Neden kpss sonrası ilan çıksın ki ? Mayıs ayında ilan gelse zaten ekim kasıma okullara yerleşir 24.dönem.Ozamana kadar da 23 çoktan mezun oluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir