23. Dönem POMEM Mülakatları Ne Zaman Olacak? – BekçiAlımı

23. Dönem POMEM Mülakatları Ne Zaman Olacak?

Polis Akademisi (PA) tarafından alım ilanı gelen 23. dönem POMEM polis alımı süreci hızla devam ediyor. Toplam on bin kadronun ayrıldığı 23. dönem POMEM alımına 40 bin civarında adayın ön başvuru yaptığı düşünülürse, polis adaylarını zorlu bir sürecin beklediği anlaşılabilir. (7.200) erkek, (800) kadın, önlisans mezunu (1.800) erkek, (200) kadın olmak üzere toplam (10.000) POMEM polis öğrencisi alımı yapılacak olan bu ilanda, ön başvurular 14 Ekim tarihinde sona erdi. Polis adaylarını evrak teslimi, fiziki parkur süreci ve pomem sözlü mülakat süreçleri bekliyor. Peki bunlar ne zaman yapılacak?

23. Dönem POMEM Aşamaları

Polis Akademisi bu hafta bekçi adaylarının süreçleri ile meşgul durumda. Polis okullarında elli bine yakın bekçi adayı sınava alınacaklar. Bu nedenle POMEM adaylarının bireysel başvurusunun 2-3 hafta sonra yani KASIM 2018 içinde olmasını bekliyoruz. Bundan sonra hızlıca POMEM fiziki parkur sınavı ve sözlü mülakat aşamaları yapılarak 2019 ŞUBAT ayına kadar öğrencilerin intibak eğitimlerine başlamaları oldukça olası duruyor.

Bu süreçte POMEM adaylarının fiziki parkur için kondisyon, sözlü mülakat için genel kültür ve çıkmış sorulara çalışamaları faydalarına olacaktır.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir