22. Dönem POMEM Eğitimleri Ne Zaman – BekçiAlımı

22. Dönem POMEM Eğitimleri Ne Zaman

22. dönem POMEM (Polis Meslek Eğitim Merkezi) ön başvuru, ön sağlık kontrolü ve fiziki parkur sınavı geçtiğimiz günlerde yapıldı. 22. dönem sözlü mülakatları ile ilerleyen günlerde yapılacak. Bu süreçte adayların aklına takılan sorular sitemize sürekli sorulmaktadır. Bu soruların başında tarihler konusu gelmektedir. Bu makalemizde sizlere 22. dönem POMEM tarihlerini açıklayacağız.

22. dönem POMEM eğitimleri ne zaman başlayacak?

22. dönem polis öğrencisi adayları eğitimlerine 2018 Temmuz ayında başlayacaklardır. İntibak eğitimlerinden sonra asıl kayıtlar ile eğitimine devam edecek olan 22. dönemler, okullarından 2018 Kasım ayında mezun olacaklar. Bakan SOYLU’nun videosunda bu husus açıklanmaktadır:

22. dönem POMEM Sözlü mülakatları ne zaman olacak?

22. dönem adayları sözlü mülakatları bekliyor. POMEM sözlü mülakatları genelde 2 hafta sürer. Okulların 2018 Temmuz ayında eğitime başlayacağını düşünürsek, sözlü mülakatlar Mayıs sonu-Haziran başlangıcında yapılacaktır. Ya da seçim sonrası hızlı bir şekilde yapılıp Temmuz ortalarında eğitim başlayabilir.

Askerdeki POMEM adayları ne yapacak?

Askerdeyken POMEM sınavlarına girebilirsiniz. Ya da askerliğiniz etcili bitse bile girebilirsiniz. Fakat intibak eğitimine giderken askerlikle ilişiğiniz olmamalı. Yani Temmuz 2018 itibariyle askerlikle ilişkiniz olmadığını belgelendirirseniz problem yok.

Konu hakkında her türlü sorunuzu bize sorabilirsiniz.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

8 Soru Cevaplandı

  1. 22.dönem pomem egitimleri ne zaman başlayacak

  2. 22.dönem pomem intibak kaç gün

  3. 22.dönem pomem intibak eğitiminden sonra kesin kayıt tarihi ne zaman

  4. Merhaba. Ben şu anda askerdeyim . Pomem 23. Döneme başvurdum . Girmemde herhangi bir sakınca varmı. Ve kazanırsam nasıl bir yol izlemeliyim. Terhis belgemi almam mı gerekiyor yada daha doğrusu birliğim terhis edermi. Teşekkür ediyorum şimdiden…

    • Evrak teslimine gittiğinizde askerlikle ilişiniz olmamalı.

    • Teşekkür ediyorum . Kazanırsam inş birliğim mi tezkere mi veriyor yoksa milli savunma bakanlığı mı . Yanı tezkeremi alabilirmiyim özel neden olduğu için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir