22. Dönem POMEM Eğitimleri Ne Zaman

22. dönem POMEM (Polis Meslek Eğitim Merkezi) ön başvuru, ön sağlık kontrolü ve fiziki parkur sınavı geçtiğimiz günlerde yapıldı. 22. dönem sözlü mülakatları ile ilerleyen günlerde yapılacak. Bu süreçte adayların aklına takılan sorular sitemize sürekli sorulmaktadır. Bu soruların başında tarihler konusu gelmektedir. Bu makalemizde sizlere 22. dönem POMEM tarihlerini açıklayacağız.

22. dönem POMEM eğitimleri ne zaman başlayacak?

22. dönem polis öğrencisi adayları eğitimlerine 2018 Temmuz ayında başlayacaklardır. İntibak eğitimlerinden sonra asıl kayıtlar ile eğitimine devam edecek olan 22. dönemler, okullarından 2018 Kasım ayında mezun olacaklar. Bakan SOYLU’nun videosunda bu husus açıklanmaktadır:

22. dönem POMEM Sözlü mülakatları ne zaman olacak?

22. dönem adayları sözlü mülakatları bekliyor. POMEM sözlü mülakatları genelde 2 hafta sürer. Okulların 2018 Temmuz ayında eğitime başlayacağını düşünürsek, sözlü mülakatlar Mayıs sonu-Haziran başlangıcında yapılacaktır. Ya da seçim sonrası hızlı bir şekilde yapılıp Temmuz ortalarında eğitim başlayabilir.

Askerdeki POMEM adayları ne yapacak?

Askerdeyken POMEM sınavlarına girebilirsiniz. Ya da askerliğiniz etcili bitse bile girebilirsiniz. Fakat intibak eğitimine giderken askerlikle ilişiğiniz olmamalı. Yani Temmuz 2018 itibariyle askerlikle ilişkiniz olmadığını belgelendirirseniz problem yok.

Konu hakkında her türlü sorunuzu bize sorabilirsiniz.

Polis adayları; Polis olup olmayacağınızı belirleyecek olan sözlü sınavdır. Birçok aday sözlüden düşük not alıp elenir. Sözlü mülakata mutlaka çalışmalısınız. Aşağıdaki uygulamalar bunun için. 2019'de alınacak 15 BİN PMYO ve POMEM polis öğrencisi arasında siz de yer alın. Üstelik polislik sınavları zamanında, sürekli güncellenen içeriklerle rakiplerinizden bir adım önde olacaksınız. Binlerce polis adayını mesleğe kazandırdığımız için iddialıyız.İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN
Bu makale ile alakalı toplam 8 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

8
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
Emre er
Ziyaretçi
Emre er

Merhaba. Ben şu anda askerdeyim . Pomem 23. Döneme başvurdum . Girmemde herhangi bir sakınca varmı. Ve kazanırsam nasıl bir yol izlemeliyim. Terhis belgemi almam mı gerekiyor yada daha doğrusu birliğim terhis edermi. Teşekkür ediyorum şimdiden…

Mehmet
Ziyaretçi
Mehmet

22.dönem pomem intibak eğitiminden sonra kesin kayıt tarihi ne zaman

Mehmet
Ziyaretçi
Mehmet

22.dönem pomem intibak kaç gün

Sibel
Ziyaretçi
Sibel

22.dönem pomem egitimleri ne zaman başlayacak