2019 Polis Akademisi PAEM Komiser Yardımcısı Alımı

Polis Amirleri Eğitim Merkezi (PAEM), Polis Akademisi (PA) bünyesinde eğitim veren yüksek öğrenim kurumudur. PAEM, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün komiser yardımcısı ihtiyacını karşılayan bir kurumda. PAEM, meslek içi ve meslek dışı olmak üzere iki yönlü öğrenci almaktadır. 2019 yılı içinde meslek dışı komiser yardımcısı öğrencisi adayı alınıp alınmayacağı, lisans mezunlarının direk amir olarak EGM bünyesinde görev başı yapıp yapamayacakları konusu bize sıklıkla soruluyor. Bu makalemizde bu husus açıklama çalışacağız.

2019 yılında PAEM için meslek dışı en az lisans mezunu komiser yardımcısı alınıp alınmayacağı henüz belli değil. Polis Akademisi 2019 yılı PAEM çalışma takviminde mevcut 4. dönem öğrencilerinin mezuniyeti için 2019 Aralık ayına gün vermiş durumda. Normal süreçte, PAEM alımları KPSS sonrası Eylül ayı gibi yapılırken, bu sürecin 2019 sonuna sarkıtılması bize artık meslek dışı PAEM öğrencisi alınmayacağı hissiyatını oluşturmaktadır.

Zaten yapılan planlamalarda meslek dışından 2020’ye kadar komiser yardımcısı alımı çerçevesi yapıldığı için bu olasılık yüksek ihtimal durmaktadır. Eğer 2019 KPSS sonrası PAEM alım ilanı gelirse bile bu süreç 2020 yılına sarkacaktır. 2020 öncesi PAEM için meslek dışı lisans mezunu komiser yardımcısı alınma ihtimali ufukta gözükmemektedir.

Konu hakkında merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Polis adayları; Polis olup olmayacağınızı belirleyecek olan sözlü sınavdır. Birçok aday sözlüden düşük not alıp elenir. Sözlü mülakata mutlaka çalışmalısınız. Aşağıdaki uygulamalar bunun için. 2019'de alınacak on binlerce PMYO ve POMEM polis öğrencisi arasında siz de yer alın. Üstelik polislik sınavları zamanında, sürekli güncellenen içeriklerle rakiplerinizden bir adım önde olacaksınız. Binlerce polis adayını mesleğe kazandırdığımız için iddialıyız. İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN
Bu makale ile alakalı toplam soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
Bildir