2019 MSÜ Taban Puanları Ne Zaman Belli Olacak?

2019 Milli Savunma Üniversitesi MSÜ sonuçları geçtiğimiz gün açıklandı. Askeri kariyer düşünen gençler puanlarını ÖSYM başkanlığı sitesinden öğrenebiliyorlar. Harp okulları ve Meslek Yüksekokulu düşünen adayların bize ilettiği soruların başında 2019 yılı MSÜ taban puanlarının ne olduğu, kadın ve erkek adaylarda kaç puan gerektiği ve açıklamanın ne zaman yapılacağı konuları geliyor. Bu makalemizde bu konuyu açıklayacağız.

2019 MSÜ taban puanları 2019 TYT – YKS- AYS sonrası MSÜ’nün teklifi doğrultusunda Milli Savunma Bakanlığınca belirlenecektir. Şu an taban puanları belli değil. Bu nedenle en erken 2019 Haziran ayının ikinci yarısında bu konuda bir duyuru yapılacaktır. MSÜ Puan ve Okul Türleri makalemizden hangi puan ile nereyi tercih edebileceğinizi görebilirsiniz.

MSB tarafından belirlenecek olan taban puanı alamamış olan adayların, 2’nci seçim aşamalarına katılmış ve başarılı olmuş olsalar dahi taban puanını alamadıkları okul türü için askeri öğrenci adaylıkları sonlandırılır.

ÖNEMLİ:   MSÜ Ruh Sağlığı ve Hastalıklar
TIKLA TAKİP ET!
Bildir
guest
2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
yavuzhan
yavuzhan
9 Mayıs 2020 09:18

merhaba benim bi sorunum var ama bu konu ile ilgili değil benim babam hapis yattı ama ne yüz kızartıcı suç nede terör örgütü ile ilgili benim için harp okulları veya astsubay okulları için sorun olurmu

Cihazınızda internet yok...