2019 İtibariyle Kimler Bedelli Askerlik Yapabilecek

2019 yılı yeni askerlik sistemi netleşmiş durumda. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar yeni askerlik sistemi ile ilgili merak edilen tüm unsurları kamuoyu ile paylaştı. Yeni askerlik sistemimizin getirdiği en önemli avantaj, dileyen herkesin bedelli askerlik yapmasına imkan sağlanması oldu. Peki 2019 ile birlikte kimler bedelli askerlik yapabilecek?

2019  Bedelli Askerlik Sistemi

Öncelikle lise, myo, ön lisans ve lisans farketmeksizin herkes temel askerlik yapacak. Liseliler 1 ay, daha üst mezunlar ise 2 ay temel askerlik yapacaklar. Bu süreçte harçlık alacaklar. Zor durumda olan aileleri asgari ücret bağalanacak. Daha sonra adaylar iki yol sunulacak:

  1. Maaş ile askerlik yapma
  2. Terhis

Maaş ile askerlik yapanlar askerde kaldıkları sürede maaş alacaklar. terhis olmak isteyenler bedelli askerlik kapsamında para ödeyip terhis olacaklar.

Artık bazı kişilere ve yaş şartına bakılmaksızın herkes temel askerliği yaptıktan sonra bedelini ödeyerek bedelli askerlik yapabilecek.

Sözlü mülakatları için çıkmış ve çıkabilecek soruların yer aldığı güzel bir uygulama yaptık. Tüm asker alımları bu uygulamada artık sorun olmaktan çıkıyor. Sözlü mülakatlarda ilk 60 saniye hayatidir. Adayın bilgili, donanımlı ve hazır olması, bu noktadan sonra hayatını nasıl yaşayacağını belirleyen en önemli süreci ifade etmektedir. Eğer sizde askeri alımların sözlü mülakatlarına hazır, donanımlı ve bilgili girmek istiyorsanız bu uygulamayı mutlaka almalısınız. İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN
Bu makale ile alakalı toplam 4 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

4
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
Bilal sakisa
Ziyaretçi
Bilal sakisa

Merhaba admin . Ben askeligimi bedelli yapacam parayı yatırdım ama Eylül ayında gidecem. Bu sorun olur mu askerlik şartı için . Ayrıca bu konuyla ilgili kafama takılan bir başka bişey daha var aydinltirsaniz sevinirim. Madem askerlik şartı isteniyor 18 yasindakiler nasıl başvurabiliyor. Tşk ederim.

Müslüm
Ziyaretçi
Müslüm

Varikasol uzman çavuşluğa engel olurmu
Amaliyat sonrası bir sorun çıkarmı.
Teşekkkürler.