2019 Bekçilik Yazılı Sınav Sonuçları

Şuraya Atla

Çarşı ve mahalle bekçiliği 2019 1. ve 2i dönem kadrolu bekçi alımı için geçtiğimiz günlerde yapılan yazılı sınav sonuçları Polis Akademisi (PA) ve Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)  tarafından bugün açıklandı. Bekçi adayları e-devlet bilgileri ile sınav sonuçlarını ve yazılı sınav puanlarını öğrenebilecekler. 50 ve üzeri yazılı puanı alan adaylar başarılı sayılaca ve bir sonraki aşama olan bekçilik fiziki parkur sınavına davet edilecek.

2019 / 1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavı Sınav Sonuç Bilgileri

2019 / 2. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavı Sınav Sonuç Bilgileri

2019 Bekçilik fiziki parkur sınavı ne zaman olur?

Yazılı sınav sonuçları 7 Ağustos tarihinde açıklanacak.  Aynı gün sınav sonuç duyurusu ile ya da birkaç gün içinde parkur sınavının günü ve nasıl olacağı hakkında bilgi verileceğini düşünüyoruz.

Parkur sınavı nerede yapılır?

Polis okullarında yapılacaktır. Ön başvuruya çağrıldığınız kurumlarda olması olası.

Bekçilik parkur sınavından sonra hangi aşama var?

Parkur sınavından geçer not alanlar bekçilik sözlü mülakatına katılacaklar. Bu konuda yazdığımız yazıya bakınız: Bekçilik Sözlü Sınav Aşamaları ve Tavsiyeler

Parkur’da torpil olur mu? 

Hayır. Fotoselle ölçüm olduğu için adil bir sınav olacak.

Parkur ile sözlü mülakat aynı gün olur mu?

Evet geçen yıl olduğu gibi bu sene de aynı gün yapılacağını düşünüyoruz.

Bekçi adayları olarak şimdi ne yapalım?

  1. Yazılı sınav bitti. Sanırım çoğu kişi sınavı geçti. Artık o konuyu bir kenara bırakma zamanıdır. Yapacağınız işler aşağıdaki gibidir:
  2. Fiziki parkur için spor yapmaya başlayın. Kiloluysanız rejim yapın, koşu ve kardiyo çalışmalarına başlayın. Polis parkurlarını baz alıp etaplar hazırlayın ve hazırlanın. Çevikliğinizi arttırın.
  3. Bekçilik sözlü mülakatına çalışın. Bundan önceki sözlü mülakatta çıkmış sorulara çalışın. Ülke gündemini takip edin. Kendinizi rahat ifade edebilmek için ayna karşısında çalışın, polis mülakatlarında çıkan sorulara bakın. Beni niye bekçi olarak seçsinler sorusuna verilecek bir cevabınız olsun. Bunu cevaplayamıyorsanız, neden bekçi seçilmeniz gerektiğinin nedenleştiremiyorsanız zaten işiniz zor demektir.
Bu makale ile alakalı toplam 138 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

138
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
yusuf
Ziyaretçi
yusuf

merhaba bekçilik yazılı sınav tarihi geçmiş baktığma göre ilerde tekrar boyle bir sınav olabilirmi girmek isteyenler tahmini ne zaman başvurabilirler

Cihat Aday
Ziyaretçi
Cihat Aday

Admin şuan türkiye genelinde 8 bin bekçi alınacak istanbula 1000 bekçi alımı olacak 198 bin başvuru olmuş türkiye genelinde bunların 5 te biri istanbuldan başvuru yapsa 40 bin kişi istanbuldan rakip var demektir. yazılı sınavdan bunların yarısı geçse 20 bin bekçi adayı var parkurda da yarısı elense 10 bin kalır sözlüde de çok fazla adam elerler.sadece 1000 kişi alınacak yazılı sınavın ve parkurun %25 i sözlü mülakatın %50 si sayılıyor şuan çok fazla rakip var ve benim aldığım puan 53 bu puan ortalamaya girmeye yetmez açıkçası ve ben dün akşam parkur eğitiminde sol ayak bileğimde hafif dokuyu zedeledim ayağımın üstüne basamıyorum iyileşmezsem parkur sınavına katılamayacağım. Yani sıralamaya girmek çok zor açıkçası ve parkurda görüldüğü kadar kolay değil gidip bizzat gördüm.yazılı sınavdan 53 puan aldım parkurdan en az 80 puan almalı ki sözlüden de iyi bi puan almalı o şekilde iyi bir sıralamayla belki olunabilir ki çok fazla torpil olayı vardır diye düşünüyorum sözlü mülakatta yani şuan sınavı kaç kişi geçti kaç kişi kaldı net bir bilgi var mı? Allah herkesin yardımcısı olsun

fatih
Ziyaretçi
fatih

2.dönem sınavı iptal mi edildi?

bekçi
Ziyaretçi
bekçi

Üstad, spor parkuru ve mülakattan sonra eğitime gitmeye hak kazananların açıklanması tahmini hangi ayı bulur ? Biz ne kadar daha bekleyeceğiz ?

Sakarya
Ziyaretçi
Sakarya

Admin eğitime çağrılma ne zaman olur? 2020 deniyor. Bu yönde bir bilgi var mı?

kenan
Ziyaretçi
kenan

49.4949 aldım itiraz dilelçesini postaladım geçermiyim?

kenan
Ziyaretçi
kenan

49.4949 aldım acaba geçermiyim

Ömer
Ziyaretçi
Ömer

Kasım gibi duyuru olur diyorlar ne diyorsun

Ömer
Ziyaretçi
Ömer

Yeni bekci alımı için

EMRE ERDOĞAN
Ziyaretçi
EMRE ERDOĞAN

admin itiraz dilekçesini gönderemiyorum fax numarsı meşgül 2 gündür deniyorum akademinin numaralarıda arama yapılamıyor napıcaz

Bekciadayi
Ziyaretçi
Bekciadayi

Bazı ailevi sıkıntılar vardı bin derdin içinde kafamı sınava veremedim olmadı maalesef tekrar sınav ne zaman olur yani ne zaman başlar başvurular falan tahmini bir şeyler söylesen

Bekci adayi😁
Ziyaretçi
Bekci adayi😁

Admin 2. Donem yazililari iptalmi oldu tekrarmi yaapacaklar biz girebiliyomuyuz

Bekciadayi
Ziyaretçi
Bekciadayi

Yeni bekci alımı duyuru ne zaman olur sağlık taraması tahmini ?

abdullah
Ziyaretçi
abdullah

50 almısım tam sınırda gecmişim ben böyle çelişkili cevapları olan sınav görmedim çogu sorularda hep 2 sık arasında kaldık nese hayırlısı olsun kazanan arkadaslara başarılar dileri.

Visali
Ziyaretçi
Visali

Şimdi sınavdan kaç kişi geçti kaç kişi kaldı… bu konuda herhangi bir bilgi varmı admin.

Ümit Can Kınalı
Ziyaretçi
Ümit Can Kınalı

2018 yılında yazılı sınavdan ne kadar zaman sonra spor mülakatı olmuştu? Şu an hazırlanmamız için önümüzde ne kadar süre var ?Bu ay netleşir demeyin lütfen tahmini bir süre söyleyiniz teşekkürler.

Ümit Can Kınalı
Ziyaretçi
Ümit Can Kınalı

.