2019 1. Dönem Bekçi Alım Başvuruları Ne Zaman?
2019 bekci alimi basvurular ne zaman

2019 1. Dönem Bekçi Alım Başvuruları Ne Zaman?

Mahalle bekçisi olmak isteyen bekçi adaylarının gözü 2019 1. dönem bekçi alım ilanında. Polis Akademisi (PA) geçtiğimiz hafta 2019 yılında 8 bin bekçi alınacağını, sınav sürecinin başlayacağını, en az lise ve üstü mezun şartı arayacağını duyurdu fakat internetten yapılacak ön başvuruların zamanı hakkında bilgi vermedi. Sitemize gelen sorular yoğunlukla bekçi alımı başvurularının ne zaman başlayacağını içeriyor.

ÖNEMLİ GÜNCELLEME: İLAN GELDİ. 2019 bekçi alım ön başvuru tarihleri 18 Mart 1 Nisan 2019 tarihleri arasında olacaktır. Başvurular e-devlet bilgileri ile Polis Akademisi sitesi üzerinden yapılacaktır. Önce giriş ücreti yatırılacak daha sonra başvuru yapılacaktır. TIKLA

2019 yılı bekçilik başvurularının ne zaman başlayacağını biz dahil kimsenin bilme şansı yok. Bu bilgi Polis Akademisi ve İçişleri Bakanlığı bünyesinde yapılan planlama ve koordine sonrası açıklanacaktır. 2018 yılında bekçi alımı yapılacağı Nisan gibi belli olmuş, ilan ise Haziran-Temmuz aylarında gelmişti. 2019 yılı için bekçi alım sürecinin yaz aylarında bitirilmesi planlandığı için ilanın aylarca sarkacağını düşünmüyoruz; çok yakında 2019 bekçilik ön başvurusu için duyuru ve kılavuz yayınlanacaktır. Aşağıdaki durumlar ise kesinleşmiştir:

  • En az lise ve üstü mezun
  • Bulunduğu ilde en az 1 yıldır ikamet etme
  • 8 bin alım ve 2019  bekçi alım il kontenjanları
[ilgili_yazi id=”4586″]

Gelişmeler oldukça sitemizden duyurmaya devam edeceğiz.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)
Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
29 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Aday
Aday

Admin kardeşim makalenize bakılırsa ilan konusunun ucu açık olmuş. Oysaki bakanımız gün dahi verip “ilana çıkacaklar” diye vurguladı, bunu bir kac kez farklı yerlerde de tekrarladı. Ama içinde bulunduğumuz durumsa çok farklı. Değerli bakanımızın söylediğiyle hareket edip net olarak bişeyler yapamayisimiz üzücü ve yaşanan aksamalardan vs durumlardan sonra bu alımların tam anlamıyla hakkaniyetli olması isteniyorsa 1 ocak baz alınması gerekir diye düşünüyorum,ki Devlet büyüklerimizin de bu konuda gerekeni yapacagina inanıyorum. Her geçen gün onlarca arkadaşımız başvuru dahi yapamadan direk eleniyor. Birbirimizin sesi olmalıyız ki birlik beraberliğimiz daimi olsun. iyi çalışmalar

Ramazan
Ramazan

Admin kardeş yanılmıyorsam haziran ayında eğitimde olunacak diye biliyorum. Bu seferki alım daha hızlı ilerleyecek ve martın başında başlayacak dendi. Ben sırf bunun için aylardır ise girmedim daha motive bir şekilde imtihanlara hazırlanmak için. Şimdi ne oldu da böyle ağırdan aldılar onu anlayamadım. Zaten ocak ayında başlayacaktı başvuru, sonra şubat sonu dendi en sonunda da martın ilk haftası kesin diye söylendi. Haziran da eğitimde olunacaksa 2 ay içinde başvuru, ön sağlık kontrol, yazılı sınav, parkur, mülakat, güvenlik soruşturması ve sağlık kontrolleri bu kadar kısa sürede nasıl olacak orasını düşünemiyorum..

Musa
Musa

Ne olur yani ortaokul mezunları da başvurabilse lise üniversite mezunları her yerde iş bulur ilk okul orta okul mezunları bulamıyor bi sans ta bizlere tanısanız ne olacak bu yorumumu insallah büyük biyerlere ulaşır.

Mehmet
Mehmet
Cevaplandı:   Musa

insallah biri duyar bizde bu vatanin evlatlariyiz bizimde hakkimiz bu

Sencer
Sencer

Admin bende obsesif rahatsızlık var fakat düşük seviyede ilaçlar kullanıyorum bu engel olur mu?

Umut
Umut

Admin kolay gelsin askere gitmeden önce ikametgahım bursadaydı askere giderken önce kendi memleketime aldım sonrada askerlik yaptıhım yere almışlar başvuru yapabilirmiyim

Umut
Umut
Cevaplandı:   Utku DEMİR

Kendi memleketimde mi yoksa bursada mı

hasan
hasan

bekçi alımında göz numaraları nedır astıgmatta farklı bır uygulama varmı

KAMİL
KAMİL

başvurular başladı mı?

ünal
ünal
Cevaplandı:   Utku DEMİR

ne zaman baslayacak peki

veysel
veysel

bnm kilom 53 boy 183 sağlıktan gecebilirmiyim

Admin
Admin
Cevaplandı:   veysel

Verdiginiz bilgiler kriterlere uymadığı icin elenirsiniz

1 2
Bildirimler kapat

Cihazınızda internet yok...