2019 1. Dönem Bekçi Alım Başvuruları Ne Zaman?

Mahalle bekçisi olmak isteyen bekçi adaylarının gözü 2019 1. dönem bekçi alım ilanında. Polis Akademisi (PA) geçtiğimiz hafta 2019 yılında 8 bin bekçi alınacağını, sınav sürecinin başlayacağını, en az lise ve üstü mezun şartı arayacağını duyurdu fakat internetten yapılacak ön başvuruların zamanı hakkında bilgi vermedi. Sitemize gelen sorular yoğunlukla bekçi alımı başvurularının ne zaman başlayacağını içeriyor.

ÖNEMLİ GÜNCELLEME: İLAN GELDİ. 2019 bekçi alım ön başvuru tarihleri 18 Mart 1 Nisan 2019 tarihleri arasında olacaktır. Başvurular e-devlet bilgileri ile Polis Akademisi sitesi üzerinden yapılacaktır. Önce giriş ücreti yatırılacak daha sonra başvuru yapılacaktır. TIKLA

2019 yılı bekçilik başvurularının ne zaman başlayacağını biz dahil kimsenin bilme şansı yok. Bu bilgi Polis Akademisi ve İçişleri Bakanlığı bünyesinde yapılan planlama ve koordine sonrası açıklanacaktır. 2018 yılında bekçi alımı yapılacağı Nisan gibi belli olmuş, ilan ise Haziran-Temmuz aylarında gelmişti. 2019 yılı için bekçi alım sürecinin yaz aylarında bitirilmesi planlandığı için ilanın aylarca sarkacağını düşünmüyoruz; çok yakında 2019 bekçilik ön başvurusu için duyuru ve kılavuz yayınlanacaktır. Aşağıdaki durumlar ise kesinleşmiştir:

  • En az lise ve üstü mezun
  • Bulunduğu ilde en az 1 yıldır ikamet etme
  • 8 bin alım ve 2019  bekçi alım il kontenjanları

[ilgili_yazi id=”4586″]

Gelişmeler oldukça sitemizden duyurmaya devam edeceğiz.

Bu makale ile alakalı toplam 27 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

27
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
Soner
Ziyaretçi
Soner

Akciğerden Açık ameliyat oldum ama ilaç kullanmıyorum sürekli bende başvurabilir miyim

Şeyhmus
Ziyaretçi
Şeyhmus

Bekçi alımı bedelli askerlik konusunda bir gelişme var mı

Admin
Ziyaretçi
Admin

Su anda herhangi bir bilgi paylaşılmamaktadır. Konu hakkında bir duyumumuz olmamaktadır. Ancak kişisel olarak bu konuda bir düzenleme olur kanısındayım.

Alp
Ziyaretçi
Alp

Sol 1,75 sağ 2.25 astigmat(uzak) var. gözlügum ve lensim var fakat gündelik hayatımı etkilemedi için kullanmıyorum sağlık kontrolünde sıkıntı olur mu?

Admin
Ziyaretçi
Admin

Sağ gözünüz 2 derece uzerinde olduğu icin problem teskil etmektedir. Her bir goz en fazla 2 dereceye kadar bozuk olabilir.

yunus
Ziyaretçi
yunus

başvurular ne zaman

Ferhat
Ziyaretçi
Ferhat

Kolay gelsin sol dirsek kısmımdA 6cm dikiş izi var sıkıntı olurmu

Admin
Ziyaretçi
Admin

Bölge eskal belirleyici mahiyeti olan bölge ve bu bölgedeki izler genelde eleme sebebi olur. Ancak dikis izleri vb. izler genelde komisyon inisiyatifinde olup kesin elenme sebebi değildir. Komisyon görüp olumlu/olumsuz insiyatif kullanacaktır.

veysel
Ziyaretçi
veysel

bnm kilom 53 boy 183 sağlıktan gecebilirmiyim

Admin
Ziyaretçi
Admin

Verdiginiz bilgiler kriterlere uymadığı icin elenirsiniz

KAMİL
Ziyaretçi
KAMİL

başvurular başladı mı?

hasan
Ziyaretçi
hasan

bekçi alımında göz numaraları nedır astıgmatta farklı bır uygulama varmı

Umut
Ziyaretçi
Umut

Admin kolay gelsin askere gitmeden önce ikametgahım bursadaydı askere giderken önce kendi memleketime aldım sonrada askerlik yaptıhım yere almışlar başvuru yapabilirmiyim

Sencer
Ziyaretçi
Sencer

Admin bende obsesif rahatsızlık var fakat düşük seviyede ilaçlar kullanıyorum bu engel olur mu?

Musa
Ziyaretçi
Musa

Ne olur yani ortaokul mezunları da başvurabilse lise üniversite mezunları her yerde iş bulur ilk okul orta okul mezunları bulamıyor bi sans ta bizlere tanısanız ne olacak bu yorumumu insallah büyük biyerlere ulaşır.

Mehmet
Ziyaretçi
Mehmet

insallah biri duyar bizde bu vatanin evlatlariyiz bizimde hakkimiz bu

Ramazan
Ziyaretçi
Ramazan

Admin kardeş yanılmıyorsam haziran ayında eğitimde olunacak diye biliyorum. Bu seferki alım daha hızlı ilerleyecek ve martın başında başlayacak dendi. Ben sırf bunun için aylardır ise girmedim daha motive bir şekilde imtihanlara hazırlanmak için. Şimdi ne oldu da böyle ağırdan aldılar onu anlayamadım. Zaten ocak ayında başlayacaktı başvuru, sonra şubat sonu dendi en sonunda da martın ilk haftası kesin diye söylendi. Haziran da eğitimde olunacaksa 2 ay içinde başvuru, ön sağlık kontrol, yazılı sınav, parkur, mülakat, güvenlik soruşturması ve sağlık kontrolleri bu kadar kısa sürede nasıl olacak orasını düşünemiyorum..

Aday
Ziyaretçi
Aday

Admin kardeşim makalenize bakılırsa ilan konusunun ucu açık olmuş. Oysaki bakanımız gün dahi verip “ilana çıkacaklar” diye vurguladı, bunu bir kac kez farklı yerlerde de tekrarladı. Ama içinde bulunduğumuz durumsa çok farklı. Değerli bakanımızın söylediğiyle hareket edip net olarak bişeyler yapamayisimiz üzücü ve yaşanan aksamalardan vs durumlardan sonra bu alımların tam anlamıyla hakkaniyetli olması isteniyorsa 1 ocak baz alınması gerekir diye düşünüyorum,ki Devlet büyüklerimizin de bu konuda gerekeni yapacagina inanıyorum. Her geçen gün onlarca arkadaşımız başvuru dahi yapamadan direk eleniyor. Birbirimizin sesi olmalıyız ki birlik beraberliğimiz daimi olsun. iyi çalışmalar