2018’de 25500, 2019’da ise 35000 Polis ve Komiser Yardımcısı Alınacak

İçişleri Bakanı’mız Süleyman SOYLU, bugün yaptığı açıklamalar ile 2019 sonuna kadar alınacak tüm polis alımları ile bekçi ilanı konusunu netleştirdi. 2019’da bekçi alımı ve hangi kontenjanların ayrılacağı belli olmasa da 10 bin bekçi alımının 2018 sonuna kadar yapılacağı netleşmiş gibi duruyor. (DETAY) Bu konuyu başka bir haberde video şeklinde paylaşmıştık. Bu haberimizde ise bu sene ve gelecek sene yapılacak polis alımları ile ilgili haberin videosunu sizlerle paylaşıyoruz. İşte o açıklama:

2018 için aşağıdaki okullara polis alımları yapılacak:

 • 10 Bin POMEM
 • 3000 bin PAEM
 • 2500 PMYO
 • Geri kalan 10 bin alımın Polis Özel Harekat(PÖH) olma olasılığı oldukça yüksek.

2019’da ise toplam 35 bin yeni polis ve komiser yardımcısı alınacak. Yine 2500 PMYO, 2500-3000 PAEM, geri kalan25 bin civarında kadronun POMEM-PÖH şeklinde dönem dönem ilana gelmesi olası.

Tüm bu süreçte sitemiz üzerinden bekçilik kadar polis alımları konusunda da sizlere bilgi vermeye devam edeceğiz. Özellikle PÖH alımı en az lise mezunu ve puansız olursa, birçok bekçi adayı genç PÖH alımlarına da başvurabilecektir. Eğer puansız ve en az lise-ortaokul-ilkokul şartı ile  PÖH ilanı gelirse yüz binler bu alıma başvurabilir. Bu hususlar ilerleyen günlerde netleşecek. Polis alımlarında yaş şartının esnetilmesi, öğrenim durumu düzenlenmesi vb. konusunda talep var. Tüm alım koşulları ve istenilecek koşullar, kamuoyu durumuna göre siyasi irade tarafından takdir edilecektir.

Polis adayları; Polis olup olmayacağınızı belirleyecek olan sözlü sınavdır. Birçok aday sözlüden düşük not alıp elenir. Sözlü mülakata mutlaka çalışmalısınız. Aşağıdaki uygulamalar bunun için. 2018'de alınacak binlerce polis arasında siz de yer alın. Üstelik polislik sınavları zamanında, sürekli güncellenen içeriklerle rakiplerinizden bir adım önde olacaksınız. Binlerce polis adayını mesleğe kazandırdığımız için iddialıyız.İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN
Bu makale ile alakalı toplam 162 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

162 yorum

 1. bekçi alımı başvuru tarihi açıklandımı ? ve bu alıma başvurmak için adım adım yapmammız gerekenler nedir yoğun iş stresinden adapte olamadım başvurular açıklanınca önce paramı yatırılacak yoksa internetten başvurumu yapılacak

 2. 01.01.1997 doğumluyum ve lise mezunuyum askerlik görevimi yaptım geldim. 2019 yılında bekçi alımı olacak mı ve alım olursa bekçiliğe başvuru yapabilir miyim ?

 3. merhabalar 2019 yılı için hem bekçilik hemde polisliğe başvurmak istiyorum. ortaöğretim kpss puanı gerekli mi? bayanların ne tür avantajları var? başvuru tarihlerini açık bir şekilde belirtirseniz çok sevinirim.

 4. Merhabalar askerliğimi yaptım açık liseden mezun olacağım bu dönem, kalbimde Yetersizlik olduğu söylendi ama ileri seviyede değil Askerdede engel olmamıstı zaten, bekçi olabiliyormuyum. Efor testlerim falan başarılı.

 5. Açık öğretim lise okuyorum 8 kredim eksik aralıkta sınava giricem mezuniyet için 2019 da bekçiliğe girme şansım varmı 26 yaşındayım diksyonum düzgün

 6. admin ben önlisans mezunuyum ama kpss önlisans başvurusunu kaçırdım.bende ortaöğretim kpssye başvuru yaptım.polis olmak için bu durumda ne yapmam gerekir?

 7. Admin önlisans mezunuyum ama önlisans kpss başvurusunu kaçırdım.ondan dolayı ortaöğretim kpssye gircem.ortaöğretim kpssden polis alımı varmı?

 8. Ben suan ki is yerimde zaten gece calisiyorum askerligimi kayseri 1 komondo tugayinda yaptim usta birligim hakkari dag komondo emniyet muhafiz bolugundeydim bu is tam bana gore ama lise mevzunu istiyorlar ilk okul mevzunu 2019 da alim olcakmi simdiden tskrler

 9. İyi akşamlar admin 2019 da bekçi alımları olabilirmi ve ne zaman olur lise mezunuyum devletin her hangi bir kademesinde iş bulabilir miyim tavsiyeleriniz nelerdir yardımcı olur musunuz

 10. Merhaba 2019 da komiser yardımcılığı başvuruları ve alımları 2019 kpssden mi olacak yoksa 2018den mi? 91 liyim ve 2018 kpssye girmedim 2019da komiser yardımcılığına başvurabilecek miyim?

 11. Bekçi olmak için tek engelim askerlikti onuda bu ayın 15 inde bedelli olarak yerine getiriyorum bekçi alımları Ne zaman acaba yada kaçırdıysam bir daha be zaman olur??

 12. 1993 doğumluyum lise mezunuyum ve askerliğimı yaptım.
  Haziran ayında bekçilik için işlerimden dolayı başvuruyu kacirdim.
  Acaba bir sonraki bekçilik alımı nezeman olur tahmini bir bilginiz varmı acaba. Ve polislik olarak girsem okulunu okumamızmı gerekiyor. Şuan evliyim o yüzden dolayı okumak sıkıntı olucak. En azindan söyle 3 ay eğitim falan olsa keşke. Bilgileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

 13. PMYO DA ŞAŞIRDI BU NE TABAN PUANI YA… OKADAR YÜKSEK ALAN ÖĞRENCİ ÜNİVERSİTE OKUR .ÇOCUKLARIN HEVESLERİNİ KAÇIRIYOR AKŞAMA KADAR SOKAKTA MİLLETİN DERDİ, İLE UĞRAŞMAK İÇİN OKUL OKUMAYA GEREK YOKKİ HA BEKÇİ HA POLİS BİRİ İLKOKUL MEZUNU DİĞERİ ÜNİVERSİTE HALKIN GÜVENLİĞİNDEN SORUMLU Bİ DAHA OTURSUN DÜŞÜRSÜNLER PUANLARI..GÜNAH GENÇLERE YARDIMCI LÜTFEN OLUN..

 14. Merhabalar ben haziran ayındaki bekcilik alımlarını kaçırdım acaba bir daha bekcilik alımı olur mu önümüzdeki aylarda askerliğimde tecilli 1993 doğumluyum askerlik ayreten pöh alımında bana sıkıntı çıkartır mı

 15. Merhaba, ben şubat 1989 mezunuyum. İzmir alımı için bekliyorum. 2017 başvurularını kaçırdım. 2018 in sonuna kadar yeni başvuru alınır mı ? Başvurular 2019a sarkarsa yaş olarak 30 sınırını aşıyor muyum ? Şimdiden çok teşekkür ederim.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*