2018'de 25500, 2019'da ise 35000 Polis ve Komiser Yardımcısı Alınacak
polis alimlari

2018’de 25500, 2019’da ise 35000 Polis ve Komiser Yardımcısı Alınacak

İçişleri Bakanı’mız Süleyman SOYLU, bugün yaptığı açıklamalar ile 2019 sonuna kadar alınacak tüm polis alımları ile bekçi ilanı konusunu netleştirdi. 2019’da bekçi alımı ve hangi kontenjanların ayrılacağı belli olmasa da 10 bin bekçi alımının 2018 sonuna kadar yapılacağı netleşmiş gibi duruyor. (DETAY) Bu konuyu başka bir haberde video şeklinde paylaşmıştık. Bu haberimizde ise bu sene ve gelecek sene yapılacak polis alımları ile ilgili haberin videosunu sizlerle paylaşıyoruz. İşte o açıklama:

2018 için aşağıdaki okullara polis alımları yapılacak:

  • 10 Bin POMEM
  • 3000 bin PAEM
  • 2500 PMYO
  • Geri kalan 10 bin alımın Polis Özel Harekat(PÖH) olma olasılığı oldukça yüksek.

2019’da ise toplam 35 bin yeni polis ve komiser yardımcısı alınacak. Yine 2500 PMYO, 2500-3000 PAEM, geri kalan25 bin civarında kadronun POMEM-PÖH şeklinde dönem dönem ilana gelmesi olası.

Tüm bu süreçte sitemiz üzerinden bekçilik kadar polis alımları konusunda da sizlere bilgi vermeye devam edeceğiz. Özellikle PÖH alımı en az lise mezunu ve puansız olursa, birçok bekçi adayı genç PÖH alımlarına da başvurabilecektir. Eğer puansız ve en az lise-ortaokul-ilkokul şartı ile  PÖH ilanı gelirse yüz binler bu alıma başvurabilir. Bu hususlar ilerleyen günlerde netleşecek. Polis alımlarında yaş şartının esnetilmesi, öğrenim durumu düzenlenmesi vb. konusunda talep var. Tüm alım koşulları ve istenilecek koşullar, kamuoyu durumuna göre siyasi irade tarafından takdir edilecektir.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)
Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
171 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Mustafa
Mustafa

Polis alımlarında ortalama yaş sınırı nedir acaba? Daha belli değildir belki ama tahmini bi yaş sınırı verebilir misiniz?

ömer
ömer
Cevaplandı:   Utku DEMİR

yaaaa askerden sonra olurum

Barış
Barış

İyi günler benım hayalim hep bekçi olmaktı orta okul mezunuyum olabilirmiyim sizce

Hami
Hami
Cevaplandı:   Utku DEMİR

Ben orta okul mezunuyum orta okul mezunları bekçi olabiliyor mu

Emrah
Emrah

Selamün aleyküm 30 bin pöh alımı ortaokullara ver verebilekmi bilginiz varmı yada ne zaman netleşir sorduğum soru.?

RUTKAY
RUTKAY

Ben ilk alımda boy kilo endeksinde elendim ikinci alıma girebilir miyim ve ne zaman alımlar başlayacak bilginiz var mı

alper
alper

Merhaba, ben şubat 1989 mezunuyum. İzmir alımı için bekliyorum. 2017 başvurularını kaçırdım. 2018 in sonuna kadar yeni başvuru alınır mı ? Başvurular 2019a sarkarsa yaş olarak 30 sınırını aşıyor muyum ? Şimdiden çok teşekkür ederim.

ahmet
ahmet

yaş sınırının 35 olmasını istiyoruz devlet memurluğunda 35 bekçiliktede 35 yaş sınırı olsun yetkililer buna bir çözüm getirsinler teşekkür ederim

Zübeyde
Zübeyde

Merhaba ben lisans mezunuyum 2018 kpss den sonra park alımı ne zaman olacak

Musa
Musa

Orta okul mezunları da 10 bin alımlarda başvurabilecek mi admin kardeşim.

1 2
Bildirimler kapat

Cihazınızda internet yok...