2018 Emniyet ve Jandarma Terör Tazminatı Miktarları

Emniyet ve jandarma personeli olan güvenlik güçlerinin uzu zamandır bekledikleri terör tazminatı geçtiğimiz günlerde olaylandı. 2018 yılı için emniyet ve jandarma personelinin ne kadar terör tazminatı alacağı ve bu tutarın ne zaman ödeneceği uzun süredir merak ediliyordu. Bu makalemizde tazminat bölgeleri ve tazminat tutarlarını sizlerle paylaşacağız. Devlet memurlarına ödenecek zam ve tazminatlara ilişkin karar, geçtiğimiz günlerde Maliye Bakanlığı’nın 23 Mart tarihli yazısına istinaden 657 DMK 152.maddesine göre 26 Mart 2018 tarihinde Bakanlar Kurulunca onaylanmıştı. Emniyet ve jandarma personeli ile ilgili süreç ise 28 Nisan 2018 tarihinde tamamlandı.

Emniyet ve Jandarma personelinin operasyon tazminatları , 27 Nisan 2018 tarihinde Başbakan oluru ile onaylandı. Yenileme, 01/01/2018 ile 31/12/2020 tarihleri arasını kapsayacak olan tazminat ödemeleri için, emniyet ve jandarma görevlilerinden 4 ayrı bölgede yer alan 38 ile ait kolluk kuvveti tazminat almaya devam edecekler.

2018 Yılı Emniyet Ve Jandarma Personeli Tazminat Miktarı

  • 1.Bölge: 680 TL
  • 2.Bölge: 558 TL
  • 3.Bölge: 279 TL
  • 4.Bölge: 186 TL

Yukarıda bölge ve o bölgede görev yapan personelin alacağı tazminat miktarını görebilirsiniz. 2.bölge hariç diğer bölgelerde Tem, güvenlik, istihbarat ve bombacılar daha fazla tazminat alacaklardır. 2.bölgede görev yapan tüm personel eşit tazminat miktarı alacaklardır.

Konu hakkında merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Polis adayları; Polis olup olmayacağınızı belirleyecek olan sözlü sınavdır. Birçok aday sözlüden düşük not alıp elenir. Sözlü mülakata mutlaka çalışmalısınız. Aşağıdaki uygulamalar bunun için. 2019'de alınacak 15 BİN PMYO ve POMEM polis öğrencisi arasında siz de yer alın. Üstelik polislik sınavları zamanında, sürekli güncellenen içeriklerle rakiplerinizden bir adım önde olacaksınız. Binlerce polis adayını mesleğe kazandırdığımız için iddialıyız.İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN
Bu makale ile alakalı toplam soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
Bildir