2018 Bekçi Alımı Olacak mı? Ne Zaman Olacak?
2018 bekçi alımı olacak mı

2018 Bekçi Alımı Olacak mı? Ne Zaman Olacak?

Çarşı ve Mahalle Bekçiliği alımlarının ikincisi, güvenlik soruşturması ve sağlık kurul raporundan sonra bitecek. Asil olarak kazandıktan sonra bu aşamalarda sıkıntısı çıkmayanların atamaları yapıldıktan sonra görev başı yapacaklar. Geriye kalan adaylar ise 2018 bekçi alımını beklemeye devam edecekler.

 

Peki Yedek Adayların Durumu Ne Olacak?

Yedek adaylar hali hazırda beklemeye devam edecekler, yedeklik süreci ise altı ay boyunca devam edecek. Bu süre zarfında asil olarak kazanan adaylardan  sağlık kurul raporu, güvenlik soruşturması veya bekçilik eğitim aşamalarından herhangi birinde görevi bırakan veya sonucu olumsuz çıktığı için elenen asil adayların yerine yedek adaylardan sıralamaya göre çağrılır. Çağrılan yedek yine sağlık kurul raporu ve güvenlik soruşturmasına tabi olup bu aşamaları sağlam bir şekilde geçmesi gerekecek. Yedeklerin burada yapacakları en önemli şey, iletişim için vermiş oldukları telefonu kesinlikle kapatmamaları gerektiğidir. Eğer asillerden elenen olursa ve size ulaşamazlarsa hakkınızı kaybedersiniz. Sizi es geçerek sizden sonraki yedek adaya geçilir.

2018 Bekçi Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Bakan beyin yaptığı açıklamaya göre toplamda alım yapılacak bekçi sayısını otuz bin olana kadar alımlar devam edecek demişti. Bu açıklamadan yola çıkacak olursak şuana kadar yapılan alım sayısı 22500 bekçiyi buldu, geriye kalan 7500 bekçi alımı kalıyor. Peki bu alım ne zaman olur derseniz, ben yıl sonunu bulabileceğini düşünüyorum. Ekim, Kasım aylarına doğru yine bekçi alımı olacaktır. Bu alım daha erkende olabilir.

2018 Hangi illere bekçi alımı olur?

2018 yılı içerisinde yapılacak olan bekçi alımının hangi illere yapılacağı konusunda illerin kolluk kuvvetlerinin yeterlilik oranına bakacaklarını düşünüyorum. Bu şekilde ihtiyaç olan illere alım olur.

Aynı illere bekçi alımı  olur mu?

Evet aynı illere bekçi alımı tekrardan yapılabilir. Çünkü bazı illerimiz çok büyük olduğundan bir anda alım yapılamıyor, kısım kısım alım yapılıyor. Bekçi alımı yapıldığı halde halen ihtiyacı giderilmemiş iller var. Örneğin İstanbul için ilk bekçi alımında da ikincisinde de bekçi alımı yapılmıştı.

Daha detaylı yazacağım bir konuya da değinmek isterim, bazı asil adaylarımız sağlık konusunda sürekli aynı soruları soruyorlar. Merak ediyorsunuz ve streslisiniz çok iyi anlıyorum sizi. Bu yüzden sağlık konusunda sizlere bir kaç şey söyleyip bitireyim. Eğer sağlık ile ilgili kafanıza takılan konular var ise bu sorunu düzeltebiliyorsanız düzeltin hem içiniz rahat etsin hem de sağlık konusunu halletmiş olursunuz. Eğer düzeltemeyeceğiniz bir sağlık sorunu var ise zaten elinizden gelen bir şey yoktur, sağlık kuruluna girip doktorların kararını bekleyeceksiniz.

 

Lütfen yorum yapmaktan çekinmeyin, bu konuda fikrinizi yorum yaparak belirtirseniz seviniriz.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)
Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
49 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
YASİN BEY
YASİN BEY

EĞİTİM SIRASINDA NE GİBİ ELEMELER OLUYOR ?

Demir
Demir
Cevaplandı:   Utku DEMİR

Admin halk bankası atmsinden harcı yatırdım ama dekont vermedi neyapmam gerekiyor şimdiden t,ederm

Yasin bey
Yasin bey

Bırakmak değilde kurum ne gibi eleme yapıyor

yasin bey
yasin bey
Cevaplandı:   Utku DEMİR

anladım teşekkür ederim

ben sınavı kazandım şuan güvenlik soruşturmasındayım

YÜZÜMDE GÜNEŞ LEKESİ VAR SAĞLIKTA SIKINTI OLURMU BEN GİBİ ÇİL GİBİ

YASİN
YASİN
Cevaplandı:   Utku DEMİR

ÇOK YAKINDAN BAKILDIĞINDA FARK EDİLİYOR 1 MT. GİBİ

BAZI YERLERDE 5 MT. YAKINLIKTAN BELLİ OLMAYAN İZLER KABUL EDİLİYOR DEDİLERDİ

mehmet
mehmet

Sizce Izmire tekrardan bekci alımı olur mu? 750 kişi almışlardı geçen yil

RIZA
RIZA

Merhaba güvenlik soruşturması ne kadar sürüyor net bilgiler bulamadım internette sizlerin yada daha önceden bu aşamaları geçmiş olan arkadaşların bilgisini rica ediyorum..

Mehmet
Mehmet

Geçen yılki alımda izmirde en kalabalik olan 11 merkez ilçeye alım oldu.Bu sefer merkez dışı ilçeler mi olur sizce yorumunuz nedir?

Bismil
Bismil

Slm arkadaşlar isterimki tüm hak edenler doğru insanlar ins kazanırlar. Ama şuan diyarbakır ve ilçelerine çok sayıda ihtiyaç var özellikle bismil ilcesinebihtiyac var verilen kontenjanın altında kaldi hayirlisinla 4 gözle alımların açıklanmasını bekliyoruz saygilarrrr

kahya
kahya

Cizreye alım olur mu ne zaman olur teşekkürler.

kahya
kahya

Cizreye alım olur mu ne zaman olur teşekkürler.
Terör bölgesinin en yoğun olduğu yerlerden biridir Cizre.en çok alımın yapılması gerekir arz ederim.

1 2
Bildirimler kapat

Cihazınızda internet yok...