2018 Bekçi Alımı Olacak mı? Ne Zaman Olacak?

Çarşı ve Mahalle Bekçiliği alımlarının ikincisi, güvenlik soruşturması ve sağlık kurul raporundan sonra bitecek. Asil olarak kazandıktan sonra bu aşamalarda sıkıntısı çıkmayanların atamaları yapıldıktan sonra görev başı yapacaklar. Geriye kalan adaylar ise 2018 bekçi alımını beklemeye devam edecekler.

 

Peki Yedek Adayların Durumu Ne Olacak?

Yedek adaylar hali hazırda beklemeye devam edecekler, yedeklik süreci ise altı ay boyunca devam edecek. Bu süre zarfında asil olarak kazanan adaylardan  sağlık kurul raporu, güvenlik soruşturması veya bekçilik eğitim aşamalarından herhangi birinde görevi bırakan veya sonucu olumsuz çıktığı için elenen asil adayların yerine yedek adaylardan sıralamaya göre çağrılır. Çağrılan yedek yine sağlık kurul raporu ve güvenlik soruşturmasına tabi olup bu aşamaları sağlam bir şekilde geçmesi gerekecek. Yedeklerin burada yapacakları en önemli şey, iletişim için vermiş oldukları telefonu kesinlikle kapatmamaları gerektiğidir. Eğer asillerden elenen olursa ve size ulaşamazlarsa hakkınızı kaybedersiniz. Sizi es geçerek sizden sonraki yedek adaya geçilir.

2018 Bekçi Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Bakan beyin yaptığı açıklamaya göre toplamda alım yapılacak bekçi sayısını otuz bin olana kadar alımlar devam edecek demişti. Bu açıklamadan yola çıkacak olursak şuana kadar yapılan alım sayısı 22500 bekçiyi buldu, geriye kalan 7500 bekçi alımı kalıyor. Peki bu alım ne zaman olur derseniz, ben yıl sonunu bulabileceğini düşünüyorum. Ekim, Kasım aylarına doğru yine bekçi alımı olacaktır. Bu alım daha erkende olabilir.

2018 Hangi illere bekçi alımı olur?

2018 yılı içerisinde yapılacak olan bekçi alımının hangi illere yapılacağı konusunda illerin kolluk kuvvetlerinin yeterlilik oranına bakacaklarını düşünüyorum. Bu şekilde ihtiyaç olan illere alım olur.

Aynı illere bekçi alımı  olur mu?

Evet aynı illere bekçi alımı tekrardan yapılabilir. Çünkü bazı illerimiz çok büyük olduğundan bir anda alım yapılamıyor, kısım kısım alım yapılıyor. Bekçi alımı yapıldığı halde halen ihtiyacı giderilmemiş iller var. Örneğin İstanbul için ilk bekçi alımında da ikincisinde de bekçi alımı yapılmıştı.

Daha detaylı yazacağım bir konuya da değinmek isterim, bazı asil adaylarımız sağlık konusunda sürekli aynı soruları soruyorlar. Merak ediyorsunuz ve streslisiniz çok iyi anlıyorum sizi. Bu yüzden sağlık konusunda sizlere bir kaç şey söyleyip bitireyim. Eğer sağlık ile ilgili kafanıza takılan konular var ise bu sorunu düzeltebiliyorsanız düzeltin hem içiniz rahat etsin hem de sağlık konusunu halletmiş olursunuz. Eğer düzeltemeyeceğiniz bir sağlık sorunu var ise zaten elinizden gelen bir şey yoktur, sağlık kuruluna girip doktorların kararını bekleyeceksiniz.

 

Lütfen yorum yapmaktan çekinmeyin, bu konuda fikrinizi yorum yaparak belirtirseniz seviniriz.

Bekçi adayları; Mahalle Bekçisi olup olmayacağınızı belirleyecek olan yazılı ve sözlü sınava, hazır ve donanımlı olarak göğüs germek için aşağıdaki sınav ve test uygulamalarını mutlaka satın alın. Binlerce çözümlü test ve sözlü mülakat soru-cevabı ile yazılıya ve sözlüye hazırlanın.40-50 TL fiyatlarla satılan kitapların yerine sadece 22.99 TL. Bir kez ödeyin, sürekli güncel ve hızlı bir çalışma imkanına sahip olun. Sürekli güncellenen içeriklerle yüz bine yaklaşan rakiplerinizden bir adım önde olacaksınız. Bu uygulamalar bekcialimi.com sitemizin resmi ve desteklediği uygulamalardır.İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN

46 yorum

 1. Şu anda açık lise okuyorum temmuz’da Mezun oluyorum yakında alım olacak alım olduğunda diploma yerine öğrenci belgesi ile başvuru yapabilmiyim sınav tarihi muhtemelen temmuz dan önce olursa ne gibi bi yol izlemem lazım

 2. İstanbul a alım ne zaman olur…yüzbinlerce üniversite mezunu işsizler ordusu bekliyor bu alımları… bende bu ordunun asil bir neferi olarak bekliyorum…bi an önce olması lazım bastırın arkadaşlar

 3. Merhaba
  Admin adaletli bir ülke istiyorum adaletli bir düzen istiyorum .ben viranşehir ve şırnakta ki bekci alimlarina katildim ve sinav ve mülakatlarda başarili oldum ama alinmadim cünkü diger seçilenler gibi torpilim yoktu yaşim 30 oldu 2018 secilemezsem daha giremicem ben vatanini milletini seven biriyim simdi nasil devletime güvenim sırf torpilim yok diye hakkimla girdiğim sinavi gecemiyorum illa bizde diger vatan hainleri gibi devlete taşmi tutalim bizler devletimizi seviyoruz tek istemiz adaletle yönetilmek cokmu allah askina
  Not. 2018 de ikamet şarti olacakmi ve şanli urfa da alim yapilmadi alim olurmu cvp larsan cok memnun olurum saygilar.

  • Kardeşim, ben de Kahramanmaraş lıyım kaç kez girdiğimi hatırlamıyorum ama zabıt katipliği, icra katipliği, ceza ve infaz kurumu katipliği ve infaz koruma memurluğu alımlarında defalarca mülakatta elendim. Bu haksızlığın önüne geçemezsin malesef, tanıdığı olan bir sıfır önde başlıyor. Bu acı bir gerçek. Ama kimsenin hakkı kimsede kalmaz.
   2018 Bekçi alımı olacak ama Şanlıurfa’ya alım olur mu bilemiyorum. Nereye ne kadar alım olacağı hakkında henüz kimseye bilgi verilmedi, bu konu hakkında atıp tutanlara inanmamanı tavsiye ederim. Herhangi bir gelişme olduğunda başta sitemiz üzerinden olmak üzere detaylı şekilde facebook sayfa ve guruplarımızda bilgi paylaşımında bulunacağız. Takipte kalmanız yeterli.

 4. Slm arkadaşlar isterimki tüm hak edenler doğru insanlar ins kazanırlar. Ama şuan diyarbakır ve ilçelerine çok sayıda ihtiyaç var özellikle bismil ilcesinebihtiyac var verilen kontenjanın altında kaldi hayirlisinla 4 gözle alımların açıklanmasını bekliyoruz saygilarrrr

 5. Merhaba güvenlik soruşturması ne kadar sürüyor net bilgiler bulamadım internette sizlerin yada daha önceden bu aşamaları geçmiş olan arkadaşların bilgisini rica ediyorum..

  • Hocam net bilgi bulamamanız çok normal çünkü değişir sürekli. Sabit bitiş günü yok. Bir ayda sürebilir üç ayda sürebilir. Beklemekten başka yol yok bekleyeceksiniz.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*