1. Dönem Bekçileri İçin 4. Planlama Yapıldı – BekçiAlımı

1. Dönem Bekçileri İçin 4. Planlama Yapıldı

2018 1. dönem bekçi adayları için 4. atama ve eğitim planlaması bugün yaptığımız haberin hemen ardından yapıldı. Adayların eğitimleri 18 Mart – 26 Nisan 2019  tarihleri arasında planlandıkları Bayburt Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) Müdürlüğünde yatılı olarak yapılacaktır. Planlaması yapılan adayların 18 Mart 2019 tarihinde saat 18:00’a kadar planlandıkları Bayburt POMEM Müdürlüğünde hazır bulunmaları gerekmektedir.

EĞİTİME GELİRKEN GETİRİLMESİ GEREKEN MALZEMELER

 1. 2 Adet düz koyu renk kumaş pantolon
 2. 2 Adet açık renk gömlek
 3. Düz desensiz koyu renk kravat
 4. Koyu renk ayakkabı (eğitim esnasında kullanılacağı için esnek ve rahat olmasına dikkat edilmesi)
 5. Koyu renk mont (Hava Koşulları Dikkate Alınarak)
 6. Eşofman Takımı ile Spor Ayakkabısı (Koyu Renk)
 7. Terlik (Koyu Renk)
 8. Yeteri kadar koyu renk çorap
 9. Pijama Takımı, şampuan, banyo ve el sabunu, banyo ve el havlusu ile tıraş malzemeleri
 10. Kış mevsimi olması dolayısıyla alt-üst koyu renk termal içlik

Günlük kullanımda giyilecek elbiselerin en az 3 hafta kullanabilecek şekilde getirilmesi gerekmektedir.

POLİS MESLEK EĞİTİM MERKEZLERİNDE KULLANILMASI YASAK OLAN, GETİRİLMEMESİ GEREKEN VE EMANETE ALINMAYACAK OLAN MALZEMELER

 1. Ses, görüntü ve depolama özelliği olan Akıllı Cep Telefonu, Bilgisayar, tablet, fotoğraf makinesi, harici hard disk, powerbank, kamera vb. elektronik cihazlar (ses ve görüntü kaydetmeyen telefon, şarj aleti hariç)
 1. Her türlü oyun aleti, aracı ve malzemesi
 2. Her türlü yiyecek ve içecek malzemesi
 3. Doktor raporu ve reçetesi bulunmayan her türlü bitkisel ve tıbbi ilaçlar, her türlü tıbbi malzeme
 4. Her türlü kesici ve delici aletler (ustura, açık jilet vb.)
 5. Her türlü takı ve aksesuarlar (düz alyans ve saat hariç)
 6. Her türlü siyasi veya ideolojik yayın ve malzemeler

Ayrıca adaylara posta, telefon, vb. iletişim araçları ile tebligat yapılmayacaktır. İnternet üzerinden yapılan duyuru tebligat niteliğindedir. Ayrıca adaylara posta, telefon vb. iletişim araçları ile tebligat yapılmayacaktır. İnternet üzerinden yapılan duyuru tebligat niteliğindedir.

MESLEK İÇİ EĞİTİM YERİNİZİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Önemli Not: Bu açıklamanın 2019 yılında yapılması planlanan ve yeni başvuru ile başlayacak bekçi alım ilanı ile herhangi bir alakası yoktur. Yeni bekçi alımı ile ilgili haberimiz için tıklayınız.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

72 Soru Cevaplandı

 1. 1.dönem bekçi adaylarına yönelik yedek lerden 4.5.6.atamalar yapar mı POMEM.

 2. S.a admin bu 3. Planlama yedek olarak kazanip saglik islerini bitirenler icin mi ??. Normal yedek olarak kazanip saglik islemlerini yapmayanlar icin son durum ne olacak . Yedekler icin umut var mi hala.

 3. Bilgilerinize ulasilmamaktadir diyor yani olmadımi oluyor 311ronci yedektim

  • Merhabalar,
   Biraz daha bekleyin, yarın bir daha deneyin. Eger hak kazandıysanız telefonla arayıp işlemler icin bilgi vereceklerdir.
   “Tc noya ait aday bulunamadı” ve benzeri bildirimler olumsuz sonucu olan kisilere görünür. Ancak site yogunlugunda bazı hallerde hata olabilir. Bu sebeple emin olmak için yarın site yoğunluğu olmadığında deneyin.

 4. Bu kişiye ait sınav sonucu bulunmamaktadır dedi yani olumsuz 😞

 5. Nefeden bakiliyor sonuclara

 6. Admin aydından hiç yedek çağırılmadı asıllardan 30 kişi elenen var sen bida planlama olmayacak yazmışsın nası olacak bu iş kontenjan tamamlanmıyacakmı yani

  • Merhabalar,
   Surecte muhakkak bir yanlışlık var. 30 kişinin elenmesi ve yedeklerin çağırılmaması mümkün değildir. Çünkü tüm illerde islemlerin durumu gözlenir ve buna göre Bakanlık yeni alım sureci icin valiliklere talimatname yollar.
   Lütfen arayın ve bilgi talep edin. Normal şartlarda elenen kisilerin yerine simdi yedekler çağırılmış ve islemlerinin bitiyor olması gerekirdi.

  • arıyoruz emniyeti bi kaç güne dosyalarınız gelecek atamanız yapılacak dediler hala ses soluk yok herkez gerçekten çok mağdur oldu

 7. Ben Tokattan 20. Yedektim geçen hafta aradım sıra sana geldi raporun gelmesini bekliyoruz dedi. Pazartesi gelir raporun dediler bugün eğitim yerleri açıklandı. Ama benim bilgim yok bu durum ne alacak admin ?

  • Merhabalar,
   Tekrar arayıp bilgi alabilirsiniz. Belki elenen adaylardan biri sevk edildiği kurumdan gecer rapor almış ve asil hakkı geri iade edildiği icin sizin hakkınız yanmış olabilir.
   Ben de aynı durumu bizzat kendim yaşadım. Beklemeyin arayın öğrenin. Sonrasında travma oluyor. Ben bir müddet bekçi gördüğüm zaman içerleniyordum. Bakamıyordum. Çekinmeyin arayın sorun.
   İnşallah gönlünüzce olur.

  • Biz tokay emniyetini aradık. Yedek 23e kadar kesin gelecek denildi. Dosyalarınız Ankarada daha gelmedi denildi. 19. Çağrıldı ama 6 7 8 9 ve 10 da hala beklemede

  • Aynen oyle kardeşim bende tokatta 6ncı yedeğim sen kazandjn deyıp duruyolar hıc bısey yok

 8. Merabalar sitemizde bu kiye ait sınav sonucu bulunmamaktadır diyor 😞peki bu gidislerde yine eleme olurmu olursa yedeklerden çağırilma olurmu peki bugün emliyetten bilgi alırmıyız istanbulda kaça kadar geldi yedekler ben 311 şimdiden tesekkurler

 9. admin ankarada atama oldumu gruplarin içinden kimde atamam geldi demiyor

  • kardesim bende ankaradan asilim benimde gelmedi bekliyoruz nasıl bir dosya sırası var bilmiyoruz

 10. Admin selamlar şimdi birdaha atama olmayacak demissiniz ben 21 asilim eskisehir den doktorun imza atmamasnfan dolayı yada yazılması gereken birseyi yazmamasndan dolayı sevk aldm ben geç kalındı dosya şuanda ankara daire başkanlığında yani bizimde atamamız olmayacak mı? Birdaha eğitim açılmayacak mi? Bilgi verirmisiniz tesk

  • Ataması olanlar için değil, ataması yapılmayan yedekler için ifade ettim. Sizin hakkınız baki.

 11. Bir umut bekleyenler

  Bu 3.atamada ankara yokmus. Konusup anladigim kadariyla ankaradan kimse 3. Planlamada yok evraklar henuz yetismeyenler varmis. Net bilgi..

 12. Yedek bekçi 311

  Admin ayın 25 den itabaren gidenlerin içinde eleme oldukça yine yedeklerden çağırılma oluyormu 8bin alıma kadar yedeklerden alım devam edermi istanbul icin son bir umut

 13. Yedek bekçi 311

  Yedeklerden alım devam edicekmi peki ümidi keselimmi

  • Merhabalar,
   Asil olmaya hak kazanmış ve ataması yapılıp işlem sırası bekleyen adayların hakları baki olup, diğer yedek adayların hakları yeni alım sureci ile beraber kaybolacaktır. Yeni basvuruların olacağı Mart ayına birkac gun kalmış durumda. Bu sebeple yedekler icinde baska planlama yapılmasına ihtimal vermiyoruz.

 14. Kolay gelsin admin kardeş ben rizeden 12. Yedeğim 14 kişinin ankaradan olumlu raporu geldi ben dahil bize söylenen 2 asıl kaldı sonuc beklenen onların sonucu kesinleşmeden sizin atamanız yapılmıcak diye zaman daralıyor bizim süreç nasıl olucak sen daha planlama olmaz diyorsunuz

  • Merhabalar,
   Atamaları yapılmış ve işlemleri devam eden yedekler dışında diger yedekler icin bir daha planlama yapılması ihtimali yeni alım sürecine bir kac gün kalması sebebiyle mümkün görünmüyor.

 15. Admin ben Kastamonu’dan 29 edeyim beni aradılar gittim imzalarını attım bekçiliğe hak kazandığımı söylediler Ama ne zaman eğitim alacağımızı söylemediler acaba bizlere 4 planımı yaparlar yoksa 2019 bekçileri ile beraber eğitime gönderirler yani onları beklememiz gerekiyor mu yardımcı olabilirsiniz sevinirim şimdiden teşekkürler

  • Merhabalar,
   Konu ile ilgili bağlı bulunduğunuz emniyeti arayarak tedbir amaçlı çağrılıp soruşturmaya mı alındığınızı sorun. Bazı hallerde islemleri henuz bitmemis asil adayların elenme ihtimaline karşı yedek adayların soruşturması başlar. Bu tedbir amaçlı yapılarak işlemi bitmeyen asil adaylardan elenen olursa hazırda bekletilen soruşturması bitmis yedek aday zaman kaybetmeden sağlık taramasına alınır. Eger elenme ihtimali olan asillerden elenen olmazsa bu yedeklerin hakkı yanar. Ben de İstanbul Avcılar’da 19. Yedektim aynı sekilde çağrılıp islemlerim başladı. Ama sonunda en son 18. yedegin meslege başladığı 19. Yedek olarak bana sıra gelmediği söylendi. Bu durumla karşı karşıya kalarak yaşadığım travmayı çok iyi bilirim. Aynı hisleri yasamamak icin lutfen emniyeti arayıp detaylı bilgi isteyin. Yeni alımlara da mutlaka başvurun. Atama bekleseniz dahi basvurun.

 16. Sayın admin Sayın admin 27 02 2019 tarihinde çağrıldım atama evrakları mı doldurdum bekçiliğe hak kazandığımı söylediler Yani işlemleri bitti Hayırlı olsun dendi Tek sorun Eğitimin ne zaman yapılacağı konusu bize söyle Mehdi sizler için ya 4 planlama yapılacak ya da sizleri 2019 alımları katacaklar ki bu 1 yıl sonra demek bu konu ile ilgili bir bilginiz var mı Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

  • Dedikleri gibi iki ihtimal de var. Siz maaşınızı alıyorsunuz sabırla bekleyin, madur edilmezsiniz.

 17. kolay gelsin admın yedek olarak bekliyorum sağlıkdan olumlu almiştık 10 kişi aldılar ama sadece liste hazırlamıs emniyette isimlerimizin karşısında E.T.S.Ş Y NE GÖRE E.H.S DA DEVLET MEMURU OLARAK ÇALIŞIR yazıyor ama şuan için kimse aranmadı bekliyoruz 2 dönem alımı yapılacak bizim alınmama gibi durumumuz var mı cevap veririsen sevinirim.

  • Merhabalar,
   Sağlık kontrollerinden gecip olumlu rapor almışsınız. Rapordan bekci olur sonucu çıkmış tebrik ederim.
   Egitim icin planlamanız yapılmaktadır, muhtemelen işlemleri bitmeyen adaylar beklenmekte yahut uygun egitim kurumunun yeri ve zamanının planlanması beklenmektedir.
   Atanmışların hakkı bakidir ve belirli sureye tabi değillerdir. Yeni alımların başlaması sizin icin birsey ifade etmez. Siz herhangi bir zaman egitime alınabilirsiniz. Alınmama gibi bir durum raporun su haliyle mümkün görünmemektedir.
   Hayırlı olsun.

  • ALLAH RAZI OLSUN

 18. selamun aleyküm admin ben manisadan 10.yedeğim hastane bekçi olur raporu verdi ama 19.yedek suan eğitimde beni cağırırlar mı yani 4.planlama olucak mı

  • Merhabalar,
   Bağlı bulunduğunuz emniyeti arayarak bilgi alınız. Herhangi bir aksilik çıkmadığı sürece hakkınızı kaybetmezsiniz. Yedek değil asil olmaktasınız su anda. Bu haseple beni almazlar mı diye dusunmeyin. Aksilik olmadığı surece muhakkak egitime alınacaksınız.

  • Sen asil olmuşsun zaten sadece dosyalar karışık bakıldığı için 19. Yedek senden önce gitmiş, şu an asilsin kardeşim dert etme sağlıkta ve güvenlik soruşturmasında sorun yaşamadığın sürece görevdesin Ataman olur. Manisa’da kaç kişi alıyorlardı bu arada

  • 170

  • 175

 19. Merhabalar birinci dönemde sagliktan elendim ikinci döneme girip kazandığımı varsayarsak ankarada birinci dönemde sagliktan elenme sebebi kayitlara gecermi rapor alınca sağlam alıp yollasak orda eski elenme sebebi tekrar önlerine gelirmi teşekkürler

  • Sağlam olduysanız sorun olmaz.

  • Senin gibi 2017 kaymaklık alımlarında sağlıkta elenip , tekrar 1. Döneme sınava girip orada da sağlıktan elenip, cimerden itiraz yoluyla atanan birini gördüm, kayıtlara geçiyor lakin vazgeçme Kardeşim gir bundan sonraki dönemede , çok önemli bir rahatsızlığın yoksa düzeltirsin inşallah

 20. Merhaba admin 4 planlama yapılacak mı Ya da bizleri 2019 alımları ile beraber mi atacaklar Ayrıca bu süre zarfında bizlere Maaşlar ödenecek mi Bununla ilgili bir bilginiz var mı Şimdiden teşekkür ederim

  • Merhabalar,
   Konuyla alakalı bir bilgimiz olmamakla beraber süreci beraber izleyip göreceğiz.

 21. Yedeklerin alımı devam edecek mi admin peki

 22. Admin bu son planlamami tum raporlu olanlar alincakmi 5 planlama olurmu

 23. Aykut akbiyik

  Admin Allah askina 2019/1 donem alimlar olmucakmi nereden haber alicaz bilgi alicaz bakanlikranmi akademidenmi haber alicaz kac hafta gecti bilgi yok

  • Polis Akademisi sitesinde alım olacağı ilan edildi. Su dakikadan sonra alım olmaması söz konusu değil mutlaka olacak. Polis Akademisi’nin yoğunluğu sebebiyle gecikmede. En son 2018/1 dönemlerin 4. Planlaması yapıldı bugün. Olabildiğine yogun akademi. Merak etmeyin simdi sırada 2019/1 dönem başvuru ilanı var.

 24. Aykut akbiyik

  Admin yani artik simdi 2019/1 donem alim icin ilan cikicak oylemi. Ozaman bizim surec biraz hizli olucak galiba takvime pek uyulmucak galiba cunku sayin bakanimiz Süleyman SOYLU haziranda goreve baslaticaz demisti bizim alimlar icin. Tahminen oyle olucak galiba arkadaslar sizlerdende yorum ve dusucenizi rica edicem 2019/1 donem bekci adaylarindan

  • Aynı ses ortaokul da dedi, 6 martta dedi, Mart’ın ilk haftası da dedi. Haliyle malum secim zamanı. Sayın bakanın sözü tabii ki itibar edilmesi gereken husustur. Ancak Polis Akademisi takviminin gecen alımlara benzer sekilde olması beklenmektedir. Daha hızlı olması karışıklığa yol acar.

 25. Aykut akbiyik

  Ozaman 2019/1 donem basvuru ekranlari secimden sonrami acilacak yada alimlar olacak

  • Bir iki gune en gec yeni bir duyuru yayınlanır. Daha fazla uzaması mümkün değil. Bu gece bile duyuru olabilir.

 26. Adim şimdi yeni alımlarla ilgili daha acıklama yapılmadı demi ve egitimi kendi memleketlerimidemi yapılır ve harclar nasıl yatırılacak

  • Vallahi gecen alımın son planlaması yapıldı. Adaylar Bayburtta egitim gorecek ilan edilene göre. Yani ortak bir pilot şehirde gorecek son planlama olanlar. Demek ki egitimler baska sehirlerde de olabiliyor.
   Basvurular başladığında Halk Bankası’ndan 2019/1 dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği giris harcı yatırmak istiyorum dediginizde yardımcı olurlar. Mutlaka dekont alın ve asla kaybetmeyin. Evrak teslimi gunu sizden isteyecekler.

  • Peki ilk kayıtlar e devletten olacak demi bizi nasıl cagıracaklar

  • Polis Akademisi’nin http://www.pa.edu.tr adresinde basvurular başladığında başvuru ekranı olacak. Adaylar bu ekrana tc numaraları ve sifreleri ile giris yapacak ve karşılarına çıkan forumu doldurup kaydettikten sonrs başvuru islemini gerceklestirmis olacaklardır. Daha sonra bu adaylardan başvurusu kabul edilenler asıl basvuru ve evrak teslimi icin okullara davet edilecek bu da yine Polis Akademisi’nin internet sitesinden duyurulacaktır.

 27. sayın bakanım biz ilkokullrı da alın bekçiliğe bizde bu vatan için gerekirse canımızla kanımızla bu görevde olaktan gurur duyarız sayın bakanım bizlere de bir şans verin biz çoğumuz askeriğini yapmiş bu vatan için elimizden gelini ardına koymayız bizi de alın sayın başkanım saygılarımla .

 28. admin hala yedekte olup sağlık raporu halletmeyenlerin umudu varmı sence ?

  • Sağlığa çağrılmamış yedeklerin bu zamandan sonra çağırılması mümkün görülmemektedir.

 29. Bekci adayiiii

  Admin bu gece olma ihtimali var diye soyluyosun kardesim heycanlandiriyosun 😁 insaAllah olur

 30. Merhaba admin 2019 başvuru ekranı nezaman açılır tahminin varmı

 31. Sagliga cagrilmis olanlarin sorusturmasi olumlu olup devam edenlerin sansi devam ediyormu yrni alim aciklandi ama

  • Hayır yedeklik bitti.

  • Admin bittiyse bize neden herhangi bir bilgi verilmedi?en azından sağlık raporu çıkarılmış heyetten geçmiş olanlara bilgi verilip yeni alımlara başvurun beklemeyin diyebilirlerdi.

  • Bunu siz takip edeceksiniz. Kılavuzda yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir