1. Dönem Bekçi Adayları 3. Atamayı Bekliyorlar

Önemli: Haberimiz sonrası Atama yapıldı! 2018 yılı 1. dönem çarşı ve mahalle bekçilerinden kazananların ve 1. ve 2. atama ile eğitime çağrılanların eğitim süreci dün bitti.  7.535 bekçi 12 Polis okulunda eğitimlerini başarı ile tamamlayarak 1. dönem çarşı ve mahalle bekçisi eğitimlerinden mezun olmaya hak kazandılar. Eğitim sonunda bekçiler yemin ettiler ve sertifikalarını aldılar. Emniyet teşkilatına katılan 7535 mahalle bekçisine görevlerinin hayırlı ve uğurlu olmasını dileriz.

Bu süreçte hala ataması yapılmayan asil ve yedek kazanan bekçi adayları ise bekleyişlerini sürdürüyorlar. İşlemleri süren, sağlık ve güvenlik raporları gibi aşamalarda bekleyen 1600 civarında bekçi adayının bir çoğunun işlemi tamamlandı ve atamaları yapıldı. Bu kişilere atama bilgileri iletildi ve eğitimlerinin başlamasını bekliyorlar.

Ataması yapılan ve eğitimi bekleyen bekçilerin sayısı şu an 9200 civarındadır. Bilindiği üzere 1. dönem için 10200 kadro ayrılmıştı. Yani 1000 kişi daha atama alacak ve eğitimlere çağrılacaktır. Bu 1000 kişinin yedekler arasında sırası gelenlerden seçileceğini tahmin ediyoruz. Yani toplamda 2500 civarında 1. dönem bekçi adayı 3. atama duyurusunu beklemektedir.

Yukarıda da açıklamaya çalıştığım gibi 1600 ataması olan ile bin civarı yedekten kendisine sıra gelen 1. dönem bekçi adayının eğitim için 3. eğitime çağırı duyurusu çok yakında yapılacaktır.  Duyuru Polis Akademisi sitesinden ve sitemizden sizlerle paylaşılacaktır.

Önemli NOT: Bu haber 2019 yılı 8 bin bekçi alımı konusunu ilgilendirmemektedir. Bu konudaki haberimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

Bekçi adayları; 2019'da yapılacak bekçi alımında YÜZ BİNLERCE rakibinizi geçmek için SÖZLÜ MÜLAKATTA yüksek almalısınız! Çalışmak için mutlaka uygulamamızı satın alın. Yüzlerce kişiye bekçilik kazandırdık; bunlardan biri de siz olun. Uygulamamız sayesinde on binlerce rakibinizin bir adım önünde olacaksınız! İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN
Bu makale ile alakalı toplam 6 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.
Utku DEMİR
Utku DEMİR hakkında 597 makale
Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

6
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
Derman
Ziyaretçi
Derman

Selamın aleyküm admin öncelik olarak konuya rasyonel bakmak önemli buyuk şehirler ve diğer şehirlere yedek kontenjan ayarlaniyor!sonuç asiller gorevleri egitim bitiyor göreve başladilar.. bekleyen çabasını ve zahmetini bir sebebe bağlamış bir yedek adayları ve adayı olarak bekliyoruz baştan bir netice vermeyip bekletmek bence mantığa sığmıyor bir iki aydır hafta hafta açıklanacak diye bir umut hangi İl ne kadar alacak ben şu sıradayım ne zaman gelir vs bilinçaltı umut olmaya başladı ama hala açıklanacak,madem olmayacak neden baştan belirtmiyorlar? Bizde kendi yolumuza bakalım saygılarımla suçu ihsan ettiysek af ola…

Admin
Ziyaretçi
Admin

Görüşlerinizi belirttiginiz bu yorumunuzu duyurabilmeniz için onaylıyor ve paylaşıyoruz ancak yorum yapamıyoruz. İyi günler.

Han
Ziyaretçi
Han

Istanbul 339.yedegim umudum yok ama allajtan umut kesilmez beklemeye devam admin acaba suan kacinci sirada bilgin varmi

Admin
Ziyaretçi
Admin

Merhabalar,
Dediğiniz gibi Allah’tan ümit kesilmez. Şu an kaçıncı yedek asil oldu en son bilemiyoruz. Istanbul Emniyet Müdürlüğü Personel Daire’ye danışıp bilgi alabilirsiniz. Hakkınızda hayırlısı olsun.

Askin
Ziyaretçi
Askin

Istanbul 238. Yedek saglik raporu aldik atama bekliyoruz

Admin
Ziyaretçi
Admin

Hakkınızda hayırlısını dileriz. Kontenjan dolana kadar sıranın size gelmesini bekleyeceksiniz. Sancılı bir dönemdir aday için. Insallah atanır ve o üniformayı giyersiniz.