İstanbul EGM Bekçilerin Çalışma Şekli İle İlgili Duyuru Yayınladı – BekçiAlımı

İstanbul EGM Bekçilerin Çalışma Şekli İle İlgili Duyuru Yayınladı

İstanbul Emniyet Genel Müdürlüğü, bünyesinde çalışan çarşı ve mahalle bekçilerinin çalışma saatleri ve mesaileri ile ilgili duyuru yayınladı. Bu duyuruda, bekçi adaylarının bize sıklıkla sorduğu “çalışma saatleri”, “bekçi mesaileri” gibi konuların cevaplarını bulabilirsiniz:

 • Çarşı ve Mahalle Bekçileri 15.05.2018 gününden itibaren saat 19:00-07:00 saatleri arasında 12/36 çalışma sistemine göre Devriye Ekipler Amirliğine bağlı olarak görev yapacak,
 • Yaya devriye ekipleri 3 kişilik gruplar halinde ve tam teçhizatli göreve çıkarılacak,
 • Yaya devriye ekibinin başında çevreyi tanıyan kıdemli bekçilerden biri ekip amiri olacak şekilde planlama yapılacak. (Devriye ekip amiri, eski bekçilerden veya 700 kişilik kadro ile görevlendirilen yeni bekçilerden seçilecek olup zorunlu olmadigi sürece polis memuru görevlendirilmeyecek).
 • 12/36 çalışma sistemine geçiş için yeteri kadar personeli bulunmayan ilçelerimiz mevcut çalışma sistemi ile görev yapmaya devam edecek (6 gün görev+1 gün izin)
 • Her grubun başında daha önce belirlenen Komiser Yardımcısı veya Başpolis memuru grup amiri olarak görev alacak

Grup Amirleri

a. Kendisine bağlı personeli, görev başlangıcında günlük konular, değişen güvenlik şartları, edinilen istihbarî bilgiler, alınması gereken tedbirler, suç analizi sonuçları, riskli alanları ve suçların yoğunlaştığı yerler ve yerine getirilecek görevler hakkında bilgilendirecek,

b. Personelini devriye görevine çıkmadan önce görev taksimini, o günkü görevi ile ilgili yapacağı işler hakkında ana başlıklar halinde bilgilendirecek, c. Görevi süresince meydana gelen olayları ve diğer konuları sıralı üst amirlere en kısa sürede bildirecek,

d. Görev devir-teslim işlemlerini takip ve koordine edecek.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

90 Soru Cevaplandı

 1. Uzman cavus iken egitim gordugum birlikte 15 gun sonunda istifa ettim bekcilige basvuru yapmam da bi engel sorun olurmu?

 2. Merhabalar. Bekçilik başvurusunda bulunacam lakin bir sorum olacak. 10 yıldır İstanbul da ikamet etmekteyim ve ben başvurumu başka bir ilden yapmak istiyorum. Memleketimden oluyor mu bilgilendirebilir misiniz? Teşekkür ederim.

 3. Bi sonraki bekcilik alımları ne zaman bi bilginiz var ma acaba

 4. Kolay gelsin..
  Orta okul mezunuyum 8. sınıf Bekcı olabilirmiyim?

 5. Bekci alımları Uzman cavus gibi atama seklindemi olucak
  Yoksa bulundugun ikahmet yerine goremi.? Istanbul esenlerde yasıyorum o bakımdan

 6. Nasıl başvuru yaparım nereye baş vurmaliyim

 7. Başvuru nasıl yapılıyor nereye baş vurmam lazım

 8. Merhaba Ben doğma büyüme Diyarbakırlıyım 12 yaşıma kadar Diyarbakır’da ardından �stanbul’a yerleştim on beşsenedir İstanbul’dayım kendim doğduğum büyüdüğüm yere başvuru yapabilir miyim ikametgah nasıl alabilirim nasıl ispatlarım kimliğinde de doğduğum yer yazıyor

 9. askerlik sartı aranıyormu yapmadan basvurabilirmiyiz yas 19

 10. Hocam neden ilan çıkmadı yinemi seçim yalanı..

 11. Günaydın başvuruda 35 yaşa esnetileceği söyleniyor hatta onaylanmış söylentileri var ama sizin kulağınıza çaarptı mı böyle birşey

 12. Merhaba lar admin bu 12/36 ı açıklar mısınız

 13. kardeşim bu sene kasımda ön lisanstan kpss ye gircem .. bekçi olursan aynı kurum olduğundan ön lisans polislik alımına başvuru yapamazsın özlük haklarını iyi araştır diyolar . ancak 3 yıl bekçilik yaptıktan sonra EGM geçiş sınavı açarsa bekçilikten polisliğe geçersin diyolar yardımcı olurmsuun bilgin var ise ?

 14. Merhaba lar hocam boy:1.78 kilo 83 başvurum da bi sıkıntı olur mu…

 15. sayın admin 12/36 sistemi tam olarak nedir? yani 12 saat çalış 36 saat yat mıdır, teşekkür ederim cevabınız için.

 16. Vucutta dövme olması bekçi olmaya engel mi

 17. Bekçiler bayramlarda çalışıyormu .resmi tatillerde çalışılıyor mu çalışırsa fazla ücret ödenirmi .yeni başlangıç maaşı nedir cevaplarsaniz Teşekkürler

 18. Paşaların mehmet

  açık öğretim lisesi nde okuyorum bitmesine 49 kredim kaldı başvuru yapsam kabul olurmu hocam

 19. Atmin bu 5 inci madde ne anlama geliyor bı turlu çözemedim sizin ve eşinizin genelev falan meselesini nasıl hazırlayabilirim

 20. Kolay gelsin ben başvuru yaptım ama siyasi parti üyeligim var yarın İPTAL etsem herhangi bir sıkıntı olurmu İPTAL süreci boyuncs

  • İptal ettirin sorun olmaz

  • öyle hemen iptal olmuyor. NOTERE git 200 tl ver ihtar çektir hemen iptal diliyor ama YSK yani adliyede yüksek seçim kurumuna gidip dilekçe vermen lazım o dilekçeye cvp da 15 günde yanıtlanıyor.

 21. Admin başvuruları yaptık ne zaman çağırırlar bizi kaç gün sürer ?
  Sonra bnm boyum 1.75 kilom 93 vücut kitle endeksim şişman gösteriyor ama bn vücut geliştirme yapıyorum göbeğim falan yok kas olarak ağırım bu sıkıntı cıkarır mı

 22. Askeriyeden jardanma uzaman cavuslukdan istifa etmiş olmam sorun olurmu

 23. Bekcilikte yaş sınırı üst sinir en fazla 40 olmalıdır.ayrica bekcilige ögg lerin geçmeleri gerekiyordu.devlet bizlere kimlik verdi.kayitsiz şartsız almaları gerekiyordu.emeklerimiz boşa gitti diye düşünüyorum. Sınavda ve mülakatta kalanları ayirabilirlerdi.

 24. Merhaba böbrekte 4mm tas elenme sebebimidir

 25. Varis ameliyati oldum sikinti olurmu kesin elenme sebebi midir

 26. Kendisi ve evli ise eşinin Yönetmeliğin 5’inci maddesinde belirtilen engel hallerinin bulunmadığını ifade eden yazılı beyanları, bu belgeyi nasıl hazırlıyoruz bilen var mı ?

 27. admin kolay gelsin
  boyum 1.79
  kilom 62
  sizce sorun olurmu

 28. SAYIN ADMİN BOY 1.75 KİLO 83 SIKINTI OLURMU

 29. Merhaba orta okul mezunları bekçilik için başvuru yapabilir mi?

 30. Merhaba orta okul mezunları bekçilik için başvuru yapabilir mi?.

 31. Merhaba Bekçi adayı evli ise calışma saatleri değişir mi..

 32. Bekciler kendi ilindemi gorev yapacak

 33. iyi günler bekçi alım başvurusu ne zaman başlıcak

 34. Bekcilere devriye aracı verilecek mi

 35. 6+1 calisma saatiyle fazla mesai yapiyor mu olunuyor , fazla mesai ucreti mi aliniyor , yoksa 6+1 her gun 12 calisip net bir ucret mi aliniyor ornek bekci maasi 3 bin tl diyelim 6+1 calisan 3 bin mi aliyor , 12/36 calisan daha az calismis olmuyor mu kafam karisik ltf cvp

  • Merhabalar,
   Çalışma saatleri emrinde bulunduğunuz polis merkezi amirligine gire değişir.
   Bazı yerlerde 1 çalış 1 izin, bazı yerlerde 6 çalış 1 izin olur.
   Mesai yoktur. Çalışma saati arttıkça izin saati de artar denge sağlanır.

  • Anladigim kadariyla 1 calis 1 izin yapanlar gunde 12 saat /////// 6+1 seklinde calisanlar gunde 8 saat calisiyor

  • Doğrudur.

 36. Merhaba;
  Bayram ve resmi tatil izinleri nasıl oluyor

  • Merhabalar,
   Kolluk görevlileri için bayram ve resmi tatil günleri diger günlerden bir fark taşımamakta olup, bazı zamanlarda bu gunlerde daha yoğun çalışırlar. Kolluk görevlileri çalışma puanyaji üzerinden denk gelmesi halinde diğer gunlerde olduğu gibi bu gunlerde de çalışmaya devam ederler. Çalıştıkları bu gunler icin ekstra mesai ücreti alırlar. Bağlı bulunulan emniyet amirligince uygun görülmesi halinde bazı personellere izin verilebilir.

 37. İstanbulda calısma saatleri 12/36 mı eger öyleyse bu sistem ne demek oluyor 12 saat calısıp 36 saat yatıoz mu yani

 38. Merhabalar. Istanbul-Sultanbeylide ikamet etmekteyim. Bu ilçenin mevcut çalışma saatleri hakkında bilginiz var mı. 12/36 mi şuanda yoksa günde 8 saatten 6+1 mi ? Bu konudan hariç bir soru daha sormak istiyorum. Normalde 1 seneden fazla süredir aynı yerde ikamet ediyorum ama 9 aydır askerdeyim. Başvuru yapmayı düşünüyorum ancak ikamet olarak askerde olduğumdan dolayı 1 senedir aynı yerde sayılır miyim yoksa askeri birlikte göründüğüm için ikametgah farklılığından başvurum iptal olur mu? Vereceğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

 39. Merhabalar. Bekçiler ikamet ettikleri ”ilçe” sınırları içerisinde mi görev yapar ? 2.si 6+1 de çalışma saati 12 midir yoksa 8 mi ?

  • Hayır. Su anki alımlar il bazında olup adaylar ikamet ettikleri ilceye en yakın olmak uzere il sınırları içinde harhangi bir ilceye atanır. 6+1 de 8 saat çalışılır.

 40. Resmi günlerinde izin oluyor mu? Bayram tatilinde izin oluyor mu ? Yoksa mesai olarak geciyor mu ? İkramiye var mı ? Resmi tatillerde izin oluyor mu?

 41. MERABA BU 6+1 SİSTEMİNDE İZİN GÜNLERİ HAFTASONUMU OLUYOR ACABA BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM

 42. Merhaba Kırıkkale 12-36 midir ?

 43. 12 saat çalışıp 36 saat istirahat yok mu

 44. Çalışma saatleri ne zaman düzelecek sabrımız kalmadı 6+1 5+1 çalışmaktan sürekli gece ailemizin yüzünü göremiyoruz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir