Bekçilik kategorisinde sordu
Merhaba; Aklıma takılan bir soru var.  Boy kilo endeksi 18 ile 27 olan herkes geçmişmi kabul edilir? Yoksa , örneğin boy kilo endeksi 26 olan bir kişiye 90 puan mı verilir?

1 cevap

Admin (11.1k puan) cevapladı
Merhabalar,

Adaylar internet uzerinden on başvuru yaparlar ve on başvuru tarihi bitince asıl basvuru ve evrak teslimi icin ikametlerine göre okullara planlanır ve davet edilirler.

Adaylar asıl başvuru ve evrak teslimi gününde Çarşı ve Mahalle Bekçisi olmak için gerekli olan şartları taşıdıklarına dair belgeleri komisyona teslim ederler(listesi yayınlanacaktır.) Ayrıca yine adaylar on sağlık kontrolunden gecerler. On sağlık kontrolünde boy-kilo ölçümü de yapılmakta olup asıl başvuru ve evrak teslimi gununde adayın sadece başvuru şartlarını taşıyıp taşımadığı gozlemlenir. Tum şartları taşıdıgı anlasılan adayların başvuruları kabul edilir ve Sözlü-yazılı-fiziki yeterlilik testi sınavları icin planlama yapılarak tekrar okullara davet edilirler.

Özetle asıl başvuru ve evrak teslimi günü herhangi bir adaya puanlama yapılmaz. Sadece şartları taşıyıp taşımadığı gozlemlenir. Vücut kitle endeksi 18-27 arası olan her aday boy kilo şartını yerine getirmis sayılır. 19 olan ile 25 olan aday arasında bir fark yoktur. 18-27 arası olup olmadığına bakılır.

2k soru

2.1k cevap

1.1k üye

...