Bekçilik kategorisinde Yeni Üye (8 puan) sordu
Herhangi bir kronik hastalik veya ozurum bulunmamakta kiloda verdim.Bir sikinti olur mu?

Yardiminiz icin simdiden tesekkur ederim..

1 cevap

Admin (11.1k puan) cevapladı
seçti
 
En İyi Cevap

Merhabalar,

Kilo sorunundan dolayı askerliğe elverisli olmadığı anlaşılıp askerlikten men edilen kişilerin askerliğe elverişli olduğu anlaşıldıktan sonra tekrar askeri sevki istenebilir.

Yani bekçilik icin başvurduğunuzda sizden terhis belgesi istediklerinde kilodan muaf oldugunuzu gösteren belgeyi ibraz etmeniz durumunda kabul görmeyebilir ve askeriyeye gidip yeniden sağlık sevki isteyip askerliginizi yerine getirmeniz istenebilir.

Bu söylediklerim benim mantık yürütmemin bir sonucudur. Bu konuda biraz arastirma2 yapsam da sizi aydınlatacak bir kesin bilgiye ulaşamadım.

Dilerseniz daha net bilgi için, Emniyet Genel Müdürlüğü, Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı'na danışabilirsiniz.

İyi günler.

Yeni Üye (8 puan) yorumladı
Askerlikle ilisigim bitti kilo verdikten sonra donme ihtimalim yok dosyalar falan hersey bitti kesin
Admin (11.1k puan) yorumladı
Eğer askerlik ile ilişiğinizin kalmadığı, askerlikten men edilmenize sebep olan sağlık sorununuzun düzelmesi durumunda tekrar askerlik yükümlülüğünüzün üzerinize yüklenmeyeceği konuları kesin ise, bunu M.S.B veya T.S.K'ın ilgili kurumundan alacağınız resmi bir ust yazı ya da belge ile kanıtlayabiliyorsanız ve son olarak ta silahla görev yapmaya engel olacak herhangi bir sağlık sorununun olmayıp, Ç.M.B. şartlarına tamamen uyuyorsanız, ortada bir engel kalmıyor. Herhangi bir sorun çıkacağını sanmıyorum. Ancak konu hassas olduğu için Emniyet Genel Müdürlüğü, Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı'nı mutlaka arayıp bilgi talep etmenizi önemle tavsiye ediyorum.

2k soru

2.1k cevap

1.1k üye

...