Bilgi Paylaşımı kategorisinde Tecrübeli Üye (51 puan) sordu
Merhaba;

Bekçilerin görevlerinde yükselme imkanı veya başka bir kadroya devlet memuru şeklinde atanma durumu var mıdır?
Bekçi adayları; 2019'da yapılacak 8 BİN bekçi alımında 250 bine yakın rakibinizi geçmek, yazılı ve sözlü sınavına çalışmak için mutlaka uygulamamızı satın alın. Yüzlerce kişiye bekçilik kazandırdık; bunlardan biri de siz olun. Uygulamamız sayesinde on binlerce rakibinizin bir adım önünde olacaksınız! İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN

1 cevap

Admin (18.2k puan) cevapladı

Çarşı ve Mahalle Bekçileri Kanunun da geçen ilgili madde aşağıdaki gibidir.

Madde 13 – Bekçi teşkilatı mensuplarının aylık ücret dereceleri ve bunlara tekabül eden kadro sayıları il genel meclislerince tesbit olunur. 

Tayin ve terfiler bu derecelere göre düzenlenmiş kadrolara yapılır. Bir üst dereceye terfi edebilmek için bulunduğu derecede Fiilen 3 (üç) yıl çalışmış ve olumlu sicil almış olmak, üst derecede açık kadro bulunmak şarttır. 

Terfie hak kazananların açık kadro sayısından fazla olması halinde yarışma sınavı yapılır. 

Aylık ücret derecelerinin tesbiti, terfilerin yapılış şekli, bekçilerin hizmetlerinin değerlendirilişi tarzı bir Yönetmelikle nizama bağlanır.

1.9k soru

2k cevap

478 yorum

1k üye

...