Yeni Üye (8 puan) sordu
merhaba ben  eyüp istanbul pendik oturuyorum     Aslen bayburt  dogma buyume istanbulluyum  31.08.1989 dogumluyum 169 boy 73 kiloyum askerligimi yaptim  hicbir saglik sorunum yokdur bekci olabilirmiyim ne yapmam gerekiyor bilgi verirseniz sevinirim  tesekkurler.
Bekçi adayları; 2019'da yapılacak 8 BİN bekçi alımında 250 bine yakın rakibinizi geçmek, yazılı ve sözlü sınavına çalışmak için mutlaka uygulamamızı satın alın. Yüzlerce kişiye bekçilik kazandırdık; bunlardan biri de siz olun. Uygulamamız sayesinde on binlerce rakibinizin bir adım önünde olacaksınız! İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN

1 cevap

Admin (11.1k puan) cevapladı
seçti
 
En İyi Cevap

Bekçi alımları, muvazzaf bekçi sayısının yeterliliğine göre değerlendirilip planlama yapılmak sureti ile dönemsel olarak yapılmaktadır.

Bu alımlarda planlanan alım yapılacak bekçi memuru sayısı ve alım şartları İçişleri Başkanlığı tarafından karara bağlanır ve Başbakanlık tarafından onaylandıktan sonra  Resmi Gazetede yayımlanır ve alım süreci başlamış olur.

Sonuç olarak soru işaretlerinizi gidermek maksadıyla şunları söyleyebiliriz;

1-) 2019 da bekçi alımı olacak mı?

Evet.

2-) Nereye başvuru yapacağım?

Alım ilanı yayınlandıktan sonra Polis Akademisi'nin resmi internet sitesinden ön başvuru yapacaksınız.

3-) Yaş sınırı var mı?

Başvuru yapacağınız tarihte 31 yaşından gün almamış olmak gerek. Bunun yanı sıra Emniyet Hizmetleri Sağlık yönetmeliğinde belirtilen sağlık koşullarını taşıyor olmanız da gerekli.

4-) Sınav var mı?

Hem yazılı sınav olarak hem de fiziki dayanıklılık testi olarak iki ayrı sınavınız olacak. 

5-) Yazılı sınavda neler soruyorlar? Nereden ders çalışacağım?

Sınav içerikleri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanmakta ve Türkçe, Sosyal Bilgiler, Fen Bilgisi, Hayat Bilgisi, Matematik, Genel Kültür konularını içermektedir.

6-) Sınavlara nasıl çalışırım?

www.bekcialimi.com sitesinin gecmis alımlar baz alınarak hazırladığı programı indirerek hazırlanabileceginiz gibi, belirtilen derslerin konularını edinip kendiniz de çalışabilirsiniz.

1.9k soru

2k cevap

479 yorum

1.1k üye

...