Yeni Üye (8 puan) sordu
Açık liseyi bitirmeme 30 kredi kaldı en geç temmuz ayında bitecek ön başvuruda bunu açıklasam atama olmadan mezun olucam desem beni alırlarmı ?

2 Cevap

Admin (11.1k puan) cevapladı
seçti
 
En İyi Cevap

Alımlar başladığında basvuru yapabilirsiniz bu konuda sorun çıkmaz. Ancak basvurunuz kabul edildikten sonra çağrılıp asıl başvuru yapılır. Bu basvurularda gerekli tüm evrakların hazır bulunması istenir. Diplomanın aslının hazır  olmadığı durumlarda adayın basvurusu reddedilirm

Acikogretim lisesi mezuniyetinden yaklaşık bir ay sonra diplomanız elinize gececektir. Temmuz diyorsunuz bu Ağustos yapacak. Yeni alımların şubat-mart ayı icerisinde başlamasını tahmin ediyoruz. Asıl basvurular da tahmini olarak Nisan-Mayıs ayı içerisinde olacağını düşünürsek mezuniyetinizin bu tarihlere kadar kesin olmus olması gerekir. Bu tarihlerde mezun olup diplomanızın hazır olmaması durumunda bağlı bulunduğunuz halk egitim merkezine gidip "ıslak imzalı kaşeli mezuniyet belgesi" almanız da yeterli olacaktır. Ancak bu tarihlere kadar mezuniyetiniz gerceklesmezse online basvuru yapabilir ancak asıl basvuruda reddedilirsiniz.

yorumladı
Çok teşekkür ederim degerli yorumunuz için sagokun.
Admin (18.6k puan) cevapladı
Evrak teslimine giderken mezun olmuş olmalısın.

2k soru

2.1k cevap

495 yorum

1.1k üye

...