Ön Sağlık Sonuçları Nasıl ve Nereden Öğrenilecek

Çarşı ve mahalle bekçisi olmak için 2019 yılında 200 binden fazla aday yarışmaktadır. Bu adayların evrak teslimi ve ön sağlık taraması aşamaları 29 Nisan 2019 tarihine kadar planlandıkları polis okullarında yapılmaya devam edilecektir. Bekçi adayları ön sağlık taraması sonucunda “Çarşı ve Mahalle Bekçisi Adayı Olur” veya “Çarşı ve Mahalle Bekçisi Adayı Olamaz” şeklinde bireysel olarak belirlenecek ve bu sonuçlar adayların sonuç tutanaklarına işlenecektir. Sağlık bilgi formu sonunda komisyonda görevli doktor tarafından “Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğine aykırı bir sağlık sorunu tespit edilmemiştir.” seçeceği işaretlenen adaylar bekçilik yazılı sınavına çağrılacak, “Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğine aykırı sağlık sorunu vardır.” seçeneği işaretlenmiş adaylar ise tanısı yazılarak bu aşamada elenecek ve yazılı sınava davet edilmeyeceklerdir.

Ön sağlık ve evrak teslimi aşamasında adayların hemen hemen hepsine sonuçları hakkında bilgi verilmemektedir. Sadece evrak tesliminde elenen ile belirgin bir sağlık nedenli elenme unsuruna sahip adaylar direkt olarak elendikleri konusunda bilgilendirilmekte ve sınavları sona erdirilmektedir.

Şuraya Atla

Bekçilik Ön Sağlık Sonuçları Nereden Öğrenilecek?

29 Nisan tarihinde sonlanacak işlemler sonrası, tüm adayların bilgileri derlenecek ve sonuçlar Polis Akademisi tarafından duyurulacaktır. Bekçi olur onayı alan adaylar bekçilik yazılı sınavına davet edilecek olup elenen adaylar sonuç ekranında herhangi bir bilgi göremeyeceklerdir.

Bekçilik Ön Sağlık Sonuçları Nasıl Öğrenilecek?

Polis Akademisi, yapacağı duyuru ile bekçilik yazılı sınav giriş evraklarını duyuracaktır. Bu ekrada sınav giriş belgesini gören adaylar için bekçilik sınavları devam edecek. Yani bu kişiler ön sağlık aşamasından geçmiş olacaklar. Sınav giriş duyurusunda belgeye ulaşamayan adaylar ise elenmiş olduklarını öğrenecekler.

Ön Sağlık Sonuçları Ne zaman açıklanır?

Bu konuda herhangi bir takvim henüz net değil. 2019 Mayıs gibi bir duyuru gelmesini bekliyoruz.

TIKLA TAKİP ET!
Bildir
guest
119 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
muRaT
muRaT
17 Mayıs 2019 16:59

18 nisan da ön elemeye gittik yarın 1 ay olacak halen daha açıklanmadı tahmini süre ne zaman olur acaba? Sonuçlardan sonra yazılı sınav takvimi nasıl ilerler? Hâlbuki geçen seneye göre daha hizli ileryecek dedi sayın içişleri bakanım bizleri unuttu mu? Pomem sitede hep polis duyuruları görür olduk ayıp etmeyin lütfen.!

Bekci adayi😁
Bekci adayi😁
17 Mayıs 2019 00:04

Admin heyet raporuu nezaman oluyor sinavlari gectikten sonrami.

Bekci adayi😁
Bekci adayi😁
15 Mayıs 2019 10:09

Admin 2019 yili carsi mahalle bekciligi takviminde asamalar belirtilmisti on saglik 10 ile 15 gun sonra sinav ile ilgili bilgi gelecekti fakat hala bir bilgi yok bu bir kac gun icerisinde haber cikar dimi

Aday
Aday
9 Mayıs 2019 22:56

Yazili sinav ne zaman olur?ona gore ise gireceğim?

Kursat
Kursat
6 Mayıs 2019 18:36

Admin merhaba ön sağlığa girdik neticelerini nereden takip edicez tesekkür ederm

AHMET
AHMET
1 Mayıs 2019 10:49

Admin 29 nisan son gunu evrak teslimi yaptim fakat banka dekontunu kaybettigimden veremedim. Saglik testine girdim gayet olumlu gecti banka dekontu yuzunden elenirmiyim?

Mehmet
Mehmet
30 Nisan 2019 18:17

Merhaba sınav olduktan sonra, parkur ve sözlü mülakat ne zman olur aralarında ne kadar süre olur ve 40 günlük yatılı okul ne zaman başlar tahmınen

Mehmet
Mehmet
30 Nisan 2019 15:43

Babam tarafından mahkemeye verildim 15 gün psikolojik tedavi gördüm. 5 yıl önce.Ön sağlığı geçtim bundan sonraki sağlıkta elenir miyim?

Hüseyin
Hüseyin
29 Nisan 2019 10:38

Admin sırtımda ufak 10 cm 2 dize bir yazı var. Ön sağlıktan geçtim. Heyette sıkıntı çıkar mı?

Yasin Bilal
Yasin Bilal
28 Nisan 2019 23:08

Merhabalar ben on sağlık aşamasında olumlu sonuç aldım boy kilo endeksin sınırda zaten kazanırsam eğitimde baya bir kilo vericem merak ettiğim bir daha boy kilo endeksine bakilirmi ve kazandıktan sonra elenme ihtimalimiz varmı eğitimde sadece karaciğer yaglanmasindan şüpheleniyorum son sorumda mulakat ve yazili sinav kendi ilimizdemi olur cok teşekkür ederim simdiden

Zeki
Zeki
28 Nisan 2019 21:29

Sınav yerleri acıklaması ile sınav tarihinin arasında kac gün oluyo admin

Alperen
Alperen
28 Nisan 2019 18:30

Ben elmadagda girdim geçtin geçmedin demediler ama hiçbir sorunum yok çıkmadı sadece dışını yaptır elerler dedi doktor on dişlerde ayrık var ona dedi birde bu resimlerin arkasına TC ve ad soyad yazıyoruz ya onda. Yanlışlıkla pilot kalemle yazdım ve resimlerin üstüne çıktı biraz yazılar kaydı sorun olurmu elerlermi sizde birde kapalı menisküs ameliyatı oldum 3 sene oldu hiç iz veya sıkıntı yok akıntı olurmu

Alperen
Alperen
Cevaplandı:   admin
29 Nisan 2019 19:37

Yinede on saglikda elenme durumu olurmu ilk maddelerden resimin arkasindkaibyazi kaymış üstü üste çıkmış diye

Turan
Turan
28 Nisan 2019 16:32

On sagliktan sonra telefona mesaj geliyormu acaba “on saglik taramasi olumlu olarak sonuclandirilnistir “tarzinda bir mesaj bazi kisilere geldigi yonunde duyumlar aldim acaba yardimci olurmusunuz

Mustafa Yazıcı
Mustafa Yazıcı
28 Nisan 2019 14:31

Dogum lekesi elenme sebebimidir.teşekkürler.

Mehmet
Mehmet
28 Nisan 2019 08:03

Merhaba admin, Pazartesi ön sağlık mülakatına giricem. ALLAH nasip ederse çok istiyorum bekçi olmayı. ALLAH olmak isteyenlerede nasip etsin. Benim sorum renk körlüğüyle ilgili. Gösterilen sayıların en kaç tanesini okumam gerek. Yada hepsini mi okumam gerek. Tek endişem bu. Baya zorlanıyorum. Eğer renk körlüğünden geçemezsem bir sonraki alımlara başvuru yapabilir miyim? Belki o zaman geçerim. Cevaplarsan sevinirim İyi çalışmalar.

Cihazınızda internet yok...