Ana Sayfa / Bekçi Alımları / Ön Sağlık Sonuçları Nasıl ve Nereden Öğrenilecek

Ön Sağlık Sonuçları Nasıl ve Nereden Öğrenilecek

Çarşı ve mahalle bekçisi olmak için 2019 yılında 200 binden fazla aday yarışmaktadır. Bu adayların evrak teslimi ve ön sağlık taraması aşamaları 29 Nisan 2019 tarihine kadar planlandıkları polis okullarında yapılmaya devam edilecektir. Bekçi adayları ön sağlık taraması sonucunda “Çarşı ve Mahalle Bekçisi Adayı Olur” veya “Çarşı ve Mahalle Bekçisi Adayı Olamaz” şeklinde bireysel olarak belirlenecek ve bu sonuçlar adayların sonuç tutanaklarına işlenecektir. Sağlık bilgi formu sonunda komisyonda görevli doktor tarafından “Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğine aykırı bir sağlık sorunu tespit edilmemiştir.” seçeceği işaretlenen adaylar bekçilik yazılı sınavına çağrılacak, “Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğine aykırı sağlık sorunu vardır.” seçeneği işaretlenmiş adaylar ise tanısı yazılarak bu aşamada elenecek ve yazılı sınava davet edilmeyeceklerdir.

Ön sağlık ve evrak teslimi aşamasında adayların hemen hemen hepsine sonuçları hakkında bilgi verilmemektedir. Sadece evrak tesliminde elenen ile belirgin bir sağlık nedenli elenme unsuruna sahip adaylar direkt olarak elendikleri konusunda bilgilendirilmekte ve sınavları sona erdirilmektedir.

ÖNEMLİ:   Bekçilik Yazılı Sınav Sonuçları Neden Açıklanmıyor?

Bekçilik Ön Sağlık Sonuçları Nereden Öğrenilecek?

29 Nisan tarihinde sonlanacak işlemler sonrası, tüm adayların bilgileri derlenecek ve sonuçlar Polis Akademisi tarafından duyurulacaktır. Bekçi olur onayı alan adaylar bekçilik yazılı sınavına davet edilecek olup elenen adaylar sonuç ekranında herhangi bir bilgi göremeyeceklerdir.

Bekçilik Ön Sağlık Sonuçları Nasıl Öğrenilecek?

Polis Akademisi, yapacağı duyuru ile bekçilik yazılı sınav giriş evraklarını duyuracaktır. Bu ekrada sınav giriş belgesini gören adaylar için bekçilik sınavları devam edecek. Yani bu kişiler ön sağlık aşamasından geçmiş olacaklar. Sınav giriş duyurusunda belgeye ulaşamayan adaylar ise elenmiş olduklarını öğrenecekler.

Ön Sağlık Sonuçları Ne zaman açıklanır?

Bu konuda herhangi bir takvim henüz net değil. 2019 Mayıs gibi bir duyuru gelmesini bekliyoruz.

119
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
muRaT
Ziyaretçi
muRaT

18 nisan da ön elemeye gittik yarın 1 ay olacak halen daha açıklanmadı tahmini süre ne zaman olur acaba? Sonuçlardan sonra yazılı sınav takvimi nasıl ilerler? Hâlbuki geçen seneye göre daha hizli ileryecek dedi sayın içişleri bakanım bizleri unuttu mu? Pomem sitede hep polis duyuruları görür olduk ayıp etmeyin lütfen.!

Bekci adayi😁
Ziyaretçi
Bekci adayi😁

Admin heyet raporuu nezaman oluyor sinavlari gectikten sonrami.

Bekci adayi😁
Ziyaretçi
Bekci adayi😁

Admin 2019 yili carsi mahalle bekciligi takviminde asamalar belirtilmisti on saglik 10 ile 15 gun sonra sinav ile ilgili bilgi gelecekti fakat hala bir bilgi yok bu bir kac gun icerisinde haber cikar dimi

Aday
Ziyaretçi
Aday

Yazili sinav ne zaman olur?ona gore ise gireceğim?

Kursat
Ziyaretçi
Kursat

Admin merhaba ön sağlığa girdik neticelerini nereden takip edicez tesekkür ederm

AHMET
Ziyaretçi
AHMET

Admin 29 nisan son gunu evrak teslimi yaptim fakat banka dekontunu kaybettigimden veremedim. Saglik testine girdim gayet olumlu gecti banka dekontu yuzunden elenirmiyim?

Mehmet
Ziyaretçi
Mehmet

Merhaba sınav olduktan sonra, parkur ve sözlü mülakat ne zman olur aralarında ne kadar süre olur ve 40 günlük yatılı okul ne zaman başlar tahmınen

Mehmet
Ziyaretçi
Mehmet

Babam tarafından mahkemeye verildim 15 gün psikolojik tedavi gördüm. 5 yıl önce.Ön sağlığı geçtim bundan sonraki sağlıkta elenir miyim?

Hüseyin
Ziyaretçi
Hüseyin

Admin sırtımda ufak 10 cm 2 dize bir yazı var. Ön sağlıktan geçtim. Heyette sıkıntı çıkar mı?

Yasin Bilal
Ziyaretçi
Yasin Bilal

Merhabalar ben on sağlık aşamasında olumlu sonuç aldım boy kilo endeksin sınırda zaten kazanırsam eğitimde baya bir kilo vericem merak ettiğim bir daha boy kilo endeksine bakilirmi ve kazandıktan sonra elenme ihtimalimiz varmı eğitimde sadece karaciğer yaglanmasindan şüpheleniyorum son sorumda mulakat ve yazili sinav kendi ilimizdemi olur cok teşekkür ederim simdiden

Zeki
Ziyaretçi
Zeki

Sınav yerleri acıklaması ile sınav tarihinin arasında kac gün oluyo admin

Alperen
Ziyaretçi
Alperen

Ben elmadagda girdim geçtin geçmedin demediler ama hiçbir sorunum yok çıkmadı sadece dışını yaptır elerler dedi doktor on dişlerde ayrık var ona dedi birde bu resimlerin arkasına TC ve ad soyad yazıyoruz ya onda. Yanlışlıkla pilot kalemle yazdım ve resimlerin üstüne çıktı biraz yazılar kaydı sorun olurmu elerlermi sizde birde kapalı menisküs ameliyatı oldum 3 sene oldu hiç iz veya sıkıntı yok akıntı olurmu

Turan
Ziyaretçi
Turan

On sagliktan sonra telefona mesaj geliyormu acaba “on saglik taramasi olumlu olarak sonuclandirilnistir “tarzinda bir mesaj bazi kisilere geldigi yonunde duyumlar aldim acaba yardimci olurmusunuz

Mustafa Yazıcı
Ziyaretçi
Mustafa Yazıcı

Dogum lekesi elenme sebebimidir.teşekkürler.

Mehmet
Ziyaretçi
Mehmet

Merhaba admin, Pazartesi ön sağlık mülakatına giricem. ALLAH nasip ederse çok istiyorum bekçi olmayı. ALLAH olmak isteyenlerede nasip etsin. Benim sorum renk körlüğüyle ilgili. Gösterilen sayıların en kaç tanesini okumam gerek. Yada hepsini mi okumam gerek. Tek endişem bu. Baya zorlanıyorum. Eğer renk körlüğünden geçemezsem bir sonraki alımlara başvuru yapabilir miyim? Belki o zaman geçerim. Cevaplarsan sevinirim İyi çalışmalar.

Cihazınızda internet yok...