Nasıl İnfaz Koruma Memuru Olunur? Şartları Nelerdir? 2018

İnfaz Koruma Memurluğu, adaylar tarafından tercih edilen günümüz popüler memurlukları arasında yer almaktadır. İnfaz koruma memuru olmak isteyen bir çok aday bulunuyor. Aday sayısı ise her yıl fazlasıyla artıyor. Aday sayısının sürekli artmasındaki sebepler ise hem şartlara uyan yeni adayların gelişi hem de memurluk için yapılan merkezi alımların gittikçe azalmasıdır.

İnfaz koruma memuru olmak isteyen adaylardan tecrübeli olanlar her yıl rutin haline getirdikleri başvurularını yaptıktan sonra sözlü mülakat sınavlarına girerek sonuçların açıklanmasını bekliyorlar ve bu süreçte gözle görülür bir sıkıntı yaşamıyorlar diyebiliriz.

Fakat bu konularda tecrübesi bulunmayan, bu şekilde yapılan memur alımlarına yeni başvuru yapacak olan adaylar ise ne yapacaklarını, ne yaşayacaklarını bilmediklerinden dolayı kafalarında sürekli karşılığını alamadıkları sorular bulunmakta. Bizde bu yazımızda infaz koruma memurluğu sınavlarına başvuracak adayların kafalarındaki bir kaç soruya cevap vermeye çalışacağız.

İnfaz Koruma Memurları Adalet Bakanlığına Bağlı devlet memurlarıdır ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu na bağlı olarak çalışırlar.

İnfaz Koruma Memuru Olmak İçin Sağlanması Gereken Şartları Nelerdir?

Öncelikle burada yazacağımız şartlar genel her ilanda çıkmış şartlardır. Şartlar yeni çıkacak olan ilanlarda değişiklik gösterebilir bu yüzden yeni çıkan ilanlardaki şartları dikkatlice okumanız gerekmektedir.

İlk olarak devlet memuru olacağınız için 657 sayılı Devlet Memurları Kanunundaki 48. Madde de belirtilen nitelikleri taşımanız gerekiyor.

İkinci olarak en az lise mezunu olmanız ve lise KPSS, Önlisans KPSS veya Lisans KPSS sınavlarından birisine girmiş olmanız, girmiş olduğunuz KPSS sınavından en az 70 puan almış olmanız gerekiyor.

Yapılacak olan sınavın başvuru tarihleri bitmeden 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekiyor.

Merkezi sınav yani KPSS sınav tarihinde 30 yaşını bitirmemiş olmalısınız.

Boyunuz erkek iseniz en az 170 cm, bayan iseniz en az 160 cm olmalıdır.

Boy uzunluğunuzun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilonuz arasındaki farkın 13′ten fazla ve 17′den az olmaması gerekli.

İnfaz Koruma Memurluğu Başvuruları Nereye Yapılır?

İnfaz Koruma Memurluğu başvurularınızı, başvuru tarihleri içerisinde bulunduğunuz il veya ilçe adliyesine gerekli belgeler ile müracaat ederek yapabilirsiniz.

2018 Yılında İnfaz Koruma Memuru Alımı Olacak mı?

Her yıl az veya çok mutlaka infaz koruma memuru alımı yapılır. Ceza ve İnfaz Kurumları 2018 yılı içinde mutlaka infaz koruma memuru alımı yapacaktır. Bu konuda kontenjan ne kadar olur şuanda bir şey söyleyemeyiz. Tüm adaylara başarılar dileriz.

Yazıya not ver.
Polis adayları; Polis olup olmayacağınızı belirleyecek olan sözlü sınavdır. Birçok aday sözlüden düşük not alıp elenir. Sözlü mülakata mutlaka çalışmalısınız. Aşağıdaki uygulamalar bunun için. 2019'de alınacak 15 BİN PMYO ve POMEM polis öğrencisi arasında siz de yer alın. Üstelik polislik sınavları zamanında, sürekli güncellenen içeriklerle rakiplerinizden bir adım önde olacaksınız. Binlerce polis adayını mesleğe kazandırdığımız için iddialıyız.İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN
Bu makale ile alakalı toplam 3 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.
Utku DEMİR
Utku DEMİR hakkında 568 makale
Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

3
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
okan
Ziyaretçi
okan

merhaba sosyal hizmetler 2 yıllık mezunum , infaz koruma memuru nasıl olabilirim

KÖKSAL
Ziyaretçi
KÖKSAL

İnfaz koruma memuru olmak için nerye başvuru yapmamız gerekiyor yardım eder misiniz