Klima İyi Isıtmıyor ve Soğutmuyor

Her kapalı mekandaki sıcak havayı soğutabilmek, soğuk havayı ısıtabilmek için klimalar son derece fonksiyonel bir kullanım verimliliği sağlıyor. Sadece dakikalar içerisinde en geniş mekanlarda dahi yüksek verimlilikte ısıtma ve soğutma gerçekleştirilebilmesine yardımcı olan klimalar, mekanik ve dijital yapıda bir çalışma prensibine sahiptir. Bu çerçevede de zaman içerisinde kontrollerinin yapılmaması, temizlenmemesi, doğru kullanılmaması ve çevresel faktörler nedeni ile arızalanabilir. Bu arızalanmalar çeşitli fonksiyonların hiç çalışmaması yönünde olabileceği gibi aynı zamanda da performans kayıpları şekilde de zuhur edebilir. Bu gibi durumlarda yapılması gereken ise mutlaka profesyonel Bulgurlu Arçelik Servisihizmetlerine başvuruda bulunmak olacaktır.

Çünkü profesyonel ve kurumsal Göztepe Arçelik Servisimerkezinde uzun yıllara dayanan hizmet tecrübesi bulunan, sertifikalı uzman iklimlendirme teknolojileri teknisyenleri bulunuyor. Bu şekilde klimaların çalışma prensibini yakından tanıyan, olası arızalarına dair tecrübe sahibi olan kişiler tarafından, gerekli ekipmanlar ile uygun biçimde arıza tespit ve arıza onarım müdahaleleri gerçekleştiriliyor. Bu çerçevede de klimanın soğutma ve ısıtma fonksiyonlarını tam olarak gerçekleştirmemesi durumunda öncelikli olarak periyodik klima bakımı kapsamına giren uygulamaları yerine getirmektedir. Bunun içinde hava çıkış kanalları, filtreler vb. gibi parçalarda tıkanıklık olup, olmadığını kontrol eder. Buralarda tıkanıklık mevcut ise performans kayıpları söz konusu olabileceğinden hemen sorun giderilir. Ancak buralarda bir sorun bulunmuyor ise direkt olarak teknik aksam arızaları değerlendirmeye alınır.

Uzman teknikler tarafından gerekli olan kontroller, deneyimli teknik personeller tarafından gerçekleştirilir. Kısa süre içerisinde Arçelik Servisimerkezi ekipleri tarafından klimadaki arızanın tespiti sağlanır. Tespit edilen arızalı parçada önce arıza onarımı uygulanırken, yetersiz kalması durumunda direkt olarak orijinal yedeği ile değişimi gerçekleştirilir. Orijinal yedek parça kullanımı ile parçanın hem performans hem de dayanıklılık yönünden diğer orijinal parçalarına uyumlu olması sağlanır. Böylelikle de klimanın kısa süre içerisinde aynı parçadan kaynaklı arıza oluşturmaması sağlanmış olur.

Üstelik kaliteli hizmet anlayışı kapsamında gerçekleştirilen bu işlemler 1 yıllık garanti kapsamı altına alınmaktadır. Özellikle de 1 yıl içerisinde arıza tekrarlaması olasılıklarında tüketicilerin maddi yönden ve zaman yönünden herhangi bir mağduriyet yaşamaması sağlanmış olur. Bu yüzden de bölge genelinde 7/24 aktif şekilde hizmet veren iletişim numaraları her klima arızasında yoğun talep görüyor.

Bu makale ile alakalı toplam 4 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

4
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
memetcan
Ziyaretçi
memetcan

ön sağlık kontrolü sınavdan önce yapılacak ama ben aynı gündemi sağlık kontrolü yapacacaklar sınav saati 13:00

memetcan
Ziyaretçi
memetcan

ön sağlık kontrolü sınav giriş belgesindemi yazıyor acil bilgi yoksa başka yerdenmi öğrenecez