İzmir Bekçilik Parkur Kursu

2019 yılı 8 bin çarşı ve mahalle bekçisi alımı için süreç 2019 yılı Mart ayında başlayacak. On binler mahalle bekçisi olabilmek için kıyasıya yarışacak ve illerindeki alım kontenjanına girmeye çalışacak. Bekçi alımı için en çok kontenjan verilen illerin başında İzmir geliyor. 3 yıldır düzenli olarak bekçi alımı yapılan İzmir’e, 2019 yılında da büyük bir kontenjan ayrılmasını bekliyoruz. Peki bekçi olmanız için adayların ne yapması lazım? Parkura çalışmak gerek mi, fiziki sınavı çalışmadan geçebilir misiniz?

Çarşı ve mahalle bekçisi alımı üç aşamalı sınav şeklinde uygulanmaktadır. Bekçi adaylarının başarı puanı girişte  üç sınavdaki başarıları baz alınarak hesaplanır.

  • Bekçilik fiziki yeterlilik parkuru puanının %25’i,
  • yazılı sınavın %25’i
  • sözlü mülakatın %50’si toplanıp adayların sıralaması il bazında hesaplanmaktadır.

İzmir için her zaman yüksek kontenjan ayrılır. İzmir ilinde bekçi olmak isteyen adayların yazılı sözlü ve bekçilik fiziki yeterlilik parkur sınavından yüksek puan almaları hayati öneme sahiptir. Parkurdan 100 puan almak için mutlaka bekçilik parkuru açan deneyimli bir kurs ile çalışmalısınız. 2018 alımında adayların aldığı parkur puanlarının ortalama değeri için yaptığımız ankete 5  binden fazla aday katıldı. İşte sonuçlar:

Sonuçlardan da görüldüğü üzere çoğu aday 75 ve altı puan altı. 1 puanın bile onlarca kişi sıralamasını değiştirdiği bir sınavda parkur aşamasından yüksek alanlar çok büyük avantaj sağlıyorlar. Bekçilik parkur sınavına çalışmak için sınav zamanını beklememeniz, kondisyon ve egzersiz çalışmaları yapmanızı tavsiye ederiz. Bu konuda açılmış bekçilik yeterlilik fiziki sınav parkuru kurslarından da faydalanabilir, yetişmiş hocalardan deneyim, ipucu ve öğütler alabilirsiniz. İzmir de parkur mu veriyorsunuz? REKLAM VERMEK İÇİN TIKLAYIN.

Fiziki sınav parkurunu 40 saniye ve altında tamamlayan aday 100 tam puan alır. 100 tam puan alan adayın diğer bekçi adaylarından kat kat avantaj sağlayacağı tartışılmaz bir gerçek. Bunun için de sınav sürecinden önce hazırlanmanız oldukça önemlidir.

Bu makale ile alakalı toplam soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.
Utku DEMİR
Utku DEMİR hakkında 595 makale
Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
Bildir