İcralık Olanlar 2020 Yılında Kredi Alma İmkanları

2020 yılı virüs salgını ile tüm Türkiye aylardır korunma yollarını uyguluyor. İşyerleri kapalı, insanlar işlerden ayrıldı veya çalışmıyor. Bu zorlu süreçte icra dosyası oluşan ya da icralık olanlar acil nakit ihtiyaçlarını ve temel gereksinimlerini karşılamak için destek ve kredi yöntemlerini araştırıyorlar. Siz de aşağıda ifade edeceğimiz kanalları kullanarak icralık olsanız bile temel ihtiyaçlarınız ve hayata devam etmek için para sağlama yöntemleri ile bu zorlu süreci geçirebilirsiniz.

İcralık Olanlara Kredi Alma Şansı

Ziraat bankası icralık olanlara kredi takibi için bu dönemde pek işlem yapmamaktadır. Çünkü insanlar çalışamıyor ve zor durumda. Halkbank ve Vakıfbank da icralık olsa bile insanlara yeni bir çıkış yolu sunmak için Kredi Garanti Fonu yani KGF destekli temel ihtiyaç destek finansmanına siz de başvurup 10 bin TL krediyi 6 ay ödemesiz 30 ay taksitle çok düşük faizle alabilirsiniz. Bu destek o kadar avantajlı ki aldığınız para enflasyon altında bir geri ödeme sunuyor. Özel bankaların 4-5 kat düşük ceza ile geri ödüyor ve 6 ay ödeme yapmıyorsunuz

İcralık Destek Paketleri

İcra açık dosyanız olsa bile kısa sürede bir SMS ile evinizden destek paketi para başvurusu yaparak evinizden direkt hesabınıza ya da ATM üzerinden para alacak şekilde başvurunuzu yapabilirsiniz. İşte adresler ve detaylar:

ÖNEMLİ:   Kredi Notu 0 ya da Düşük Olanlara Destek

Başvuru sayfasına girdiğinizde aşağıdaki ekran ile karşılaşıyorsunuz ve gerekli bilgileri girmeniz gerekiyor. Ödemeler 6 ay ötelemeli şekilde 10 bin TL ye kadar destek sağlanmaktadır. Başvurunuzu dilediğiniz tutar ve ay için yapabilir, 0.49 faiz oranı ile toplam ve aylık ödemenizi başvuru formunda görebilirsiniz.

Yoksul Kişilere Ailelere Yardım

Yoksul olan ve hane geliri açlık sınırı altında olanlara ile devlet tarafından korona virüs süreci için 1000 TL nakit para desteği sağlanacaktır. Geçtiğimiz haftalarda açıklanan bu yardım için para ödemeleri başladı. Bu yardımdan aşağıdaki kişiler faydalanacaktır:

  • Fakirler
  • Gelirsiz kişiler
  • Aylıksız yaşlılar
  • Bakıma muhtaçlar
  • SGK kaydına göre düşük gelirliler
  • Gelirsiz aileler
0 0 vote
Yazıyı Oyla
TIKLA TAKİP ET!
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Cihazınızda internet yok...

0
Hemen Destek İstex
()
x