En İyi Aksiyon Filmleri

Aksiyon filmleri sinemaseverlerin sıklıkla tercih ettikleri filmler arasında yer alırlar. Bu zamana kadar çıkmış olan en iyi 5 aksiyon filmi mutlaka izlenmesi gereken filmler olarak tavsiye edilir. İnceleyebileceğiniz en iyi aksiyon filmlerilistesini oluşturduk.

Avengers: Infinity War (Part 1)

Aksiyon filmi denildiği zaman akla Marvel Comics’den uyarlanan filmler gelir. Bu filmlerden bir tanesi olan ve ikinci kısmı kısa bir süre sonra vizyona girecek, Avengers: Infinity War filmi aksiyon ögelerinin bol olduğu bir film olarak bilinir.

Yüzüklerin Efendisi

Seri filmlerden bir tanesi olarak kitaptan beyaz perdeye uyarlanmış olan Yüzüklerin Efendisi filmleri en iyi aksiyon seçenekleri arasında yer alırlar. Orta Dünya’da geçen filmin konusu, ölümlerin ve savaşların sebebi olan yüzükten kurtulmaktır. Frodo Baggins’in Gandalf yardımı ile yüzükten kurtulmaya çalışması konu edinir. Orta Dünya’nın kaderi Frodo’nun elindedir.

Mad Max: Fury Road

Mad Max filmleri de seri filmler arasında yer alır. Son filminin üzerinden 30 yıl geçtikten sonra sinemaya uyarlanan yeni filmde birden fazla aksiyon sahnesine yer verilir. Görsel efektlerin seyirciyi büyülediği aksiyon filmlerinden bir tanesi olarak en iyi aksiyon seçenekleri arasında yer alır.

John Wick

Keanu Revees’in başrolünde yer aldığı ve kısa bir süre sonra serinin üçüncü filminin vizyona gireceği John Wick, aksiyon sahnelerinin bol olduğu filmlerden bir tanesidir. Filmin konusuna bakıldığında ise eşini kanserden kaybeden John Wick karakteri, eşinin kendisine bıraktığı köpeği öldüren saldırganların peşine düşer.

The Matrix

Seri filmlerden bir tanesi olan The Matrix, 2000’li yılların en popüler filmlerinden bir tanesidir. Aksiyon ve macera ögelerinin hiç tükenmediği bir yapım olarak seyircisini başka bir dünyaya davet eden Matrix serisinde, Neo yaşadığı dünyanın aslında kendi beynindekinin yansıması olduğunu keşfeder. Makineler ve insanlar arasındaki mücadeleyi konu edinir. Derin felsefi altmetni olan film, 3 bölümden oluşmaktadır.

Kaynak: https://neopiksel.com/

İlgilenebileceğiniz diğer içerikler:

Tansiyon Nasıl Ölçülür

Telefondan Virüs Temizleme

Bu makale ile alakalı toplam soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
Bildir