16 Temmuz Pazartesi 2018
Ana Sayfa / Bekçi Alımları / E-devlet Askerlik Terhis Belgesi Alma

E-devlet Askerlik Terhis Belgesi Alma

Çarşı ve mahalle bekçisi olmak isteyen yüz bine yakın adayın evrak teslimi ve ön sağlık taraması başvuruları devam ediyor. Bugün ikinci gününe giren bekçilik başvuru evraklarının teslimi sürecinde, adaylardan istenilen belgelerin başında “Askerlik terhis belgesi” geliyor. Adaylar askerlik terhis belgesinin aslını ve fotokopisini bireysel başvuru esnasında görevlilere teslime imek zorundalar. Bekçilik başvuru evraklarının neler olduğunu bir başka makalemizde size anlatmıştık(OKUYUN). Askerlik terhis belgesi kaybolan, aslı olmayan ya da henüz alamayan adaylar, bu belgenin orjinalini e-devlet üzerinden temin edebilirler. Bu belge resmi bir evrak olduğu ve barkod içerdiğinden tüm devlet işlemlerinde orijinal belge kabul edilmektedir. Polislik, bekçilik ve diğer alımlarda e-devlet üzerinden aldığınız askerlik terhis belgesini kullanabilirsiniz. Peki bu belgeyi nasıl alacaksınız. Adım adım anlatıyorum:

1) e-devlete bilgilerimiz ile giriş yapıyoruz.

2) Arama kısmına askerlik durum belgesi yazdığımızda link çıkıyor ve tıklıyoruz. Aşağıdaki ekran geliyor. Şartları kabul edip devam ediyoruz:

3)Kişisel veriler ekranımız geliyor. Doğruysa devama diyoruz.

4)Askerlik durum-terhis belgesi oluşuyor. İndirebilir ya da e-postanıza alabilirsiniz.

Oluşturulan belgenin geçerlilik tarihi sonunda maddelerde yazacaktır. O süreçte bu belge resmi bir belgedir ve en üst sağ kısmındaki barkod ile doğrulanabilir.

Bu belgeyi kabul etmeyen kuruluşlar veya kişiler hatalı işlem yapmaktadırlar. Bunu değil ıslak imzalı ya da şubeden getir diyenler hata etmekte ve yasal suç işlemektedir. Bu huşuları hatırlatır ve bu belgenin resmi evrak olduğunu söylerseniz sorun yaşamayacağınızı düşünüyorum.

Bekçi adayları; Mahalle Bekçisi olup olmayacağınızı belirleyecek olan yazılı ve sözlü sınava, hazır ve donanımlı olarak göğüs germek için aşağıdaki sınav ve test uygulamalarını mutlaka satın alın. Binlerce çözümlü test ve sözlü mülakat soru-cevabı ile yazılıya ve sözlüye hazırlanın.40-50 TL fiyatlarla satılan kitapların yerine sadece 22.99 TL. Bir kez ödeyin, sürekli güncel ve hızlı bir çalışma imkanına sahip olun. 2018'de alınacak 17 bin bekçi arasında siz de yer alın. Üstelik bu uygulama ile bekçilik sınavları zamanında, sürekli güncellenen içeriklerle yüz bine yaklaşan rakiplerinizden bir adım önde olacaksınız. Bu uygulamalar bekcialimi.com sitemizin resmi ve desteklediği uygulamalardır.İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN
Bu makale ile alakalı toplam 35 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

İlginizi Çekebilir!

PAEM Sağlık Bilgilendirme Formu

Polis Amirleri Eğitim Merkezi(PAEM), Emniyet teşkilatına amir yetiştiren kurumdur. En az lisans mezunlarının KPSS puanı …

35 Soru Cevaplandı

 1. Admin askerden geldim ama izin kullanmadim 1 agustos ama 16 temmuzda izin mahiyetinde terhis belgesini imzalattim aldim geldim terhis belgesi olarak geçer mi

 2. Admin kendisi birde eşinin yönetmeliğin 5. Maddesi gereği hallerinin bulunmadığını ifade eden yazılı belge istiyor o nasıl olucak

 3. Admin örneğin tüm mülakatlar geçildi…
  Sonrası nasıl olacak.
  Bu işin bir eğitimi olmalı. Süresi ne kadardır. Şartlar nasıldır acaba bilgilendirirmisin ?

 4. Ortaokul almiyorlarmi

 5. Admin ön sağlık raporunu çıkartmak zorundamiyiz.
  Teşekkür ederim iyi çalışmalar

 6. Hakkari de bekçi alimi olacak mi

 7. Hatay alımlarınız ne zaman başlayacak teşekkürler..

 8. lise diplomam kayıp e devletten çıkartsam kabul ederlermi

 9. Terhis belgesinin aslı isteniyor. Islak imzali olması gerekmiyor mu?

 10. Merhaba 11.06.2018 de ön başvurumu yaptım ve bana sistem bana başvuru no verdi ardından sonuçlar açıklandığında kontol ettiğimde bu kişiye ait sistemimizde sınav giriş belgesi bulunmamaktadır dedi.Polis Akademisini aradığımda başvurum görünmüyor ve bana ait olan sistemin bana vermiş olduğu başvuru numarasında başka bir kişinin ismi yazıyormuş.Acaba bu durumu nasıl düzelttirebilirim ve hakkımı nasıl arayabilirim bir fikriniz var mı?

 11. Admin cevaplandıysa affola ama bir sorum olacak. Sınav giriş belgesini indirdim. Orada yazan tarihte mi gidip evrakları teslim edeceğiz yoksa öncesinde mi onu anlayamadım. Önce belgeler teslim edilip sağlık kontrolünden geçip onaylanırsa belgede yazılı olan tarihteki sınava mı gireceğiz? Şimdiden teşekkürler.

 12. Evrakliri elimizle doldursak olur mu yoksa bilgisayar ciktisimi olcak

 13. Peki lise diploması alabilirmiyim

 14. Askerliğimi yapmadım bekcilige başvurdum sınav giriş belgeside çıkmış sorun olur mu

 15. Askerlik yapmadım bekcilige başvurdum sınav giriş belgem de çıkmış bir sorun olur mu

 16. Evrakları nereye verıcez sınav tarihide belli

 17. Diplomayida e-devletten temin edersek kabul olur mu?

 18. Admin geçmiş ikametgahımızı çıkaraz demi yoksa sadece kaldığımız yerin okametgahını mı

 19. Bu ikametgahi e devlet ten alabilirmiyiz bekçilik için

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir