E-devlet Askerlik Terhis Belgesi Alma

Çarşı ve mahalle bekçisi olmak isteyen yüz bine yakın adayın evrak teslimi ve ön sağlık taraması başvuruları devam ediyor. Bugün ikinci gününe giren bekçilik başvuru evraklarının teslimi sürecinde, adaylardan istenilen belgelerin başında “Askerlik terhis belgesi” geliyor. Adaylar askerlik terhis belgesinin aslını ve fotokopisini bireysel başvuru esnasında görevlilere teslime imek zorundalar. Bekçilik başvuru evraklarının neler olduğunu bir başka makalemizde size anlatmıştık(OKUYUN). Askerlik terhis belgesi kaybolan, aslı olmayan ya da henüz alamayan adaylar, bu belgenin orjinalini e-devlet üzerinden temin edebilirler. Bu belge resmi bir evrak olduğu ve barkod içerdiğinden tüm devlet işlemlerinde orijinal belge kabul edilmektedir. Polislik, bekçilik ve diğer alımlarda e-devlet üzerinden aldığınız askerlik terhis belgesini kullanabilirsiniz. Peki bu belgeyi nasıl alacaksınız. Adım adım anlatıyorum:

1) e-devlete bilgilerimiz ile giriş yapıyoruz.

2) Arama kısmına askerlik durum belgesi yazdığımızda link çıkıyor ve tıklıyoruz. Aşağıdaki ekran geliyor. Şartları kabul edip devam ediyoruz:

3)Kişisel veriler ekranımız geliyor. Doğruysa devama diyoruz.

4)Askerlik durum-terhis belgesi oluşuyor. İndirebilir ya da e-postanıza alabilirsiniz.

Oluşturulan belgenin geçerlilik tarihi sonunda maddelerde yazacaktır. O süreçte bu belge resmi bir belgedir ve en üst sağ kısmındaki barkod ile doğrulanabilir.

Bu belgeyi kabul etmeyen kuruluşlar veya kişiler hatalı işlem yapmaktadırlar. Bunu değil ıslak imzalı ya da şubeden getir diyenler hata etmekte ve yasal suç işlemektedir. Bu huşuları hatırlatır ve bu belgenin resmi evrak olduğunu söylerseniz sorun yaşamayacağınızı düşünüyorum.

Bekçi adayları; Mart 2019'da yapılacak 8 BİN bekçi alımını kaçırmamak, yazılı ve sözlü sınavına çalışmak için mutlaka uygulamamızı satın alın. Yüzlerce kişiye bekçilik kazandırdık; bunlardan biri de siz olun. Uygulamamız sayesinde on binlerce rakibinizin bir adım önünde olacaksınız! İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN
Bu makale ile alakalı toplam 36 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

36
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
Samet
Ziyaretçi
Samet

Admin askerden geldim ama izin kullanmadim 1 agustos ama 16 temmuzda izin mahiyetinde terhis belgesini imzalattim aldim geldim terhis belgesi olarak geçer mi

barış altaş
Ziyaretçi
barış altaş

geçmez

Tahir
Ziyaretçi
Tahir

Admin kendisi birde eşinin yönetmeliğin 5. Maddesi gereği hallerinin bulunmadığını ifade eden yazılı belge istiyor o nasıl olucak

Sercan
Ziyaretçi
Sercan

Admin örneğin tüm mülakatlar geçildi…
Sonrası nasıl olacak.
Bu işin bir eğitimi olmalı. Süresi ne kadardır. Şartlar nasıldır acaba bilgilendirirmisin ?

Suphi akdoğan
Ziyaretçi
Suphi akdoğan

Ortaokul almiyorlarmi

Mehmet
Ziyaretçi
Mehmet

Admin ön sağlık raporunu çıkartmak zorundamiyiz.
Teşekkür ederim iyi çalışmalar

Emrah
Ziyaretçi
Emrah

Hakkari de bekçi alimi olacak mi

Kaya
Ziyaretçi
Kaya

Hatay alımlarınız ne zaman başlayacak teşekkürler..

muharrem
Ziyaretçi
muharrem

lise diplomam kayıp e devletten çıkartsam kabul ederlermi

Bekçi adayı
Ziyaretçi
Bekçi adayı

Terhis belgesinin aslı isteniyor. Islak imzali olması gerekmiyor mu?

Mehmet
Ziyaretçi
Mehmet

Merhaba 11.06.2018 de ön başvurumu yaptım ve bana sistem bana başvuru no verdi ardından sonuçlar açıklandığında kontol ettiğimde bu kişiye ait sistemimizde sınav giriş belgesi bulunmamaktadır dedi.Polis Akademisini aradığımda başvurum görünmüyor ve bana ait olan sistemin bana vermiş olduğu başvuru numarasında başka bir kişinin ismi yazıyormuş.Acaba bu durumu nasıl düzelttirebilirim ve hakkımı nasıl arayabilirim bir fikriniz var mı?

Mehmet
Ziyaretçi
Mehmet

Admin cevaplandıysa affola ama bir sorum olacak. Sınav giriş belgesini indirdim. Orada yazan tarihte mi gidip evrakları teslim edeceğiz yoksa öncesinde mi onu anlayamadım. Önce belgeler teslim edilip sağlık kontrolünden geçip onaylanırsa belgede yazılı olan tarihteki sınava mı gireceğiz? Şimdiden teşekkürler.

Sinan
Ziyaretçi
Sinan

Evrakliri elimizle doldursak olur mu yoksa bilgisayar ciktisimi olcak

Senolakkaya
Ziyaretçi
Senolakkaya

Peki lise diploması alabilirmiyim

Ahmet
Ziyaretçi
Ahmet

Askerliğimi yapmadım bekcilige başvurdum sınav giriş belgeside çıkmış sorun olur mu

Ahmet
Ziyaretçi
Ahmet

Askerlik yapmadım bekcilige başvurdum sınav giriş belgem de çıkmış bir sorun olur mu