E-devlet Askerlik Terhis Belgesi Alma

Çarşı ve mahalle bekçisi olmak isteyen yüz bine yakın adayın evrak teslimi ve ön sağlık taraması başvuruları devam ediyor. Bugün ikinci gününe giren bekçilik başvuru evraklarının teslimi sürecinde, adaylardan istenilen belgelerin başında “Askerlik terhis belgesi” geliyor. Adaylar askerlik terhis belgesinin aslını ve fotokopisini bireysel başvuru esnasında görevlilere teslime imek zorundalar. Bekçilik başvuru evraklarının neler olduğunu bir başka makalemizde size anlatmıştık(OKUYUN). Askerlik terhis belgesi kaybolan, aslı olmayan ya da henüz alamayan adaylar, bu belgenin orjinalini e-devlet üzerinden temin edebilirler. Bu belge resmi bir evrak olduğu ve barkod içerdiğinden tüm devlet işlemlerinde orijinal belge kabul edilmektedir. Polislik, bekçilik ve diğer alımlarda e-devlet üzerinden aldığınız askerlik terhis belgesini kullanabilirsiniz. Peki bu belgeyi nasıl alacaksınız. Adım adım anlatıyorum:

1) e-devlete bilgilerimiz ile giriş yapıyoruz.

2) Arama kısmına askerlik durum belgesi yazdığımızda link çıkıyor ve tıklıyoruz. Aşağıdaki ekran geliyor. Şartları kabul edip devam ediyoruz:

3)Kişisel veriler ekranımız geliyor. Doğruysa devama diyoruz.

4)Askerlik durum-terhis belgesi oluşuyor. İndirebilir ya da e-postanıza alabilirsiniz.

Oluşturulan belgenin geçerlilik tarihi sonunda maddelerde yazacaktır. O süreçte bu belge resmi bir belgedir ve en üst sağ kısmındaki barkod ile doğrulanabilir.

Bu belgeyi kabul etmeyen kuruluşlar veya kişiler hatalı işlem yapmaktadırlar. Bunu değil ıslak imzalı ya da şubeden getir diyenler hata etmekte ve yasal suç işlemektedir. Bu huşuları hatırlatır ve bu belgenin resmi evrak olduğunu söylerseniz sorun yaşamayacağınızı düşünüyorum.

Bekçi adayları; 10 bin bekçi alımını kaçırmamak, yazılı ve sözlü sınavına çalışmak için mutlaka uygulamamızı satın alın. Bu sayede on binlerce rakibinizin bir adım önünde olacaksınız! İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN
Bu makale ile alakalı toplam 35 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

35 yorum

  1. Merhaba 11.06.2018 de ön başvurumu yaptım ve bana sistem bana başvuru no verdi ardından sonuçlar açıklandığında kontol ettiğimde bu kişiye ait sistemimizde sınav giriş belgesi bulunmamaktadır dedi.Polis Akademisini aradığımda başvurum görünmüyor ve bana ait olan sistemin bana vermiş olduğu başvuru numarasında başka bir kişinin ismi yazıyormuş.Acaba bu durumu nasıl düzelttirebilirim ve hakkımı nasıl arayabilirim bir fikriniz var mı?

  2. Admin cevaplandıysa affola ama bir sorum olacak. Sınav giriş belgesini indirdim. Orada yazan tarihte mi gidip evrakları teslim edeceğiz yoksa öncesinde mi onu anlayamadım. Önce belgeler teslim edilip sağlık kontrolünden geçip onaylanırsa belgede yazılı olan tarihteki sınava mı gireceğiz? Şimdiden teşekkürler.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*