Dershane Nedir?

Okul kaynaklarının yetersiz olduğu yerde dershane devreye girer. Günümüzde öğrencilerin sorumlu oldukları konu ve alanlar ile geçmek zorunda oldukları sınavları sayısı ve fazlalığı bir hayli fazla durumdadır. Belli bir müfredata bağlı kalınarak, yılar içerisinde öğrencini sorumlu olduğu konu ve alanlar hakkında eğitim belli bir sıra ve zaman içerisinde kademeli olarak öğrencilere verilmektedir. Ancak ne var ki her öğrencini aynı başarıya ve düzene sahip olması beklenemeyeceği için öğrencilerin büyük çoğunluğu ortalama olarak dört yıl boyunca aldıkları eğitim neticesinde sorumlu oldukları sınav konusunda zaman daraldıkça kendilerini hazır hissetmemekte ve konu ve bilgi eksiklerinin olduğundan yakınmaktadırlar. Bu soruna çözüm bulmak adına öğrencilere girecekleri sınav içeriklerine uygun olarak hazırlanan hızlı ve pratik olarak hazırlanmış müfredat ile eğitim vererek onları girecekleri sınavlara hazırlayan kurumlar dershane olarak isimlendirilirler. Dershaneler farklı amaçlar için kurulmuş olsalar da asıl amaçları kendilerinden yardım isteyen öğrencileri girecekleri sınav ya da mülakat gibi olgulara hazırlamaktır. Ancak günümüz koşullarında dershane denince aklımıza sadece fiziki yapı gelmemelidir. Teknoloji çağının bir yansıması olarak karşımıza internet üzerinden yayın yapan ve muhataplarına ulaşan kurumlar da gelmelidir.

Online Dershane Hakkında

Online dershaneler, yayın ve içeriklerini sanal ortamda sunarak muhataplarına yardımcı olmayı amaçlayan bir kuruluştur. Çalışan ama dershane ihtiyacı olan bireyler için, ÖSYM ve Açık Öğretim Fakülteleri sınavları için öğrencilere destek sunmayı amaçlayan site içeriklerinde ise lise ve üniversiteye hazırlık öğrencileri ile KPSS sınavına hazırlanmakta olan öğrenciler ve son olarak ÖSYM tarafından yapılan birçok sınava hazırlık yapmaları için içerikler ve online olarak bağlantı yapabileceğiniz sınavlar ve konu anlatım metin ve videolarına ulaşabilir, sınavlar hakkında puan hesaplaması yaparak gerçekçi ve ulaşılabilir hedefler belirleyerek bilinçli bir şekilde adım atabilirsiniz.

Tamamen Ücretsiz İçerikler

Online dershane ücretsiz olarak sunduğu bilgi ve belgelerle ülkemizde resmi olan tüm sınav ve eleme mülakatlarında sizin hazır olarak ve bilinçli bir şekilde hazır olmanız konusunda büyük yardım ve destek sunmaktadır. Sınavlara hazırlıkta ihtiyacınız olan içerikler, hazırlandığınız sınavlar hakkında bilgiler, yaklaşık puan hesaplama uygulamaları mevcut. Sizde rakiplerinizin gerisinde kalmamak ve yola hızlı bir şekilde koyulmak istiyorsanız tek yapmanız gereken dershane sitelerine arama motorlarından ulaşarak, dahil olduğunuz sınav hazırlık programlarına bir başlangıç yaparak daha başarılı sonuçlar için ücretsiz zengin sunuma sahip olabilirsiniz.

Bu makale ile alakalı toplam soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
Bildir