Bireysel Başvuruya Gidemeyenlerin Durumu

Çarşı ve mahalle bekçiliği 2019 1.  ve 2. döne 8187 bekçi alımı için şahsi müracaat ve ön sağlık taraması aşaması 15 nisan tarihinde başladı. Adaylar sabahın erken saatlerinde yönlendirildikleri okullara yol almaya başladılar. Bu gidişte evrak teslimi ve ön sağlık taraması yapılacağını daha önce defalarca açıkladık. Bu işlemler sonrası adaylar evlerine dönecek ve yazılı sınav için çağrılacakları içeren Polis Akademisi duyurusunu bekleyecekler. Bu çerçevede başvuru okulu ve yeri belli olmasına rağmen o gün ön başvuruya gidemeyecek adaylardan birçok soru aldık. Bu soruların içeriğini yapacak birşey olup olmadığı içeriyor. Bu makalemizi, bekçilik ön başvurusuna çağrılmasına rağmen o gün bu işlemi yapamayan adaylara bilgi vermek amacıyla kaleme aldık.

Polis Akademisi, polislik olsun bekçilik olsun adayları ikamet adresleri öncelikli olmak üzere bilgisayar sisteminde okullara dağıtmakta. Yani ön başvuru ve sınav için atandığınız polis okulunu değiştirmeniz neredeyse imkansızdır. Çok çok özel durumlarda, Polis Akademisi ile irtibata geçip, dilekçeyle başvurup durumunuzu belirten raporları da iletirseniz, şansınız da yaver giderse ivedi bir şekilde başka kuruma yönlendirilmeniz olası. Bu hususu es geçerek, aynı okula başka bir saatte ya da başka bir günde gitmek için ne yapmanız gerektiğini anlatmaya çalışacağım.

ÖNEMLİ:   Bekçilik Fazla Mesai Ücretleri Yönetmeliği

Bekçilik ön başvurusuna gidemeyen adayların problem kaynağı genelde aşağıdakiler oluyor:

  • İstanbullu olup Diyarbakır’a başvuru için çağrılanlar: Kolaylık sağlanacaktır.
  • İş yerinden izin alamıyor: Bu adaylara da kolaylık sağlanır.
  • Evlilik-cenaze vb işlemler: Belge iletilirse kolaylık sağlanır.
  • Kumsaldayım, canım çekmiyorcular: Siz boşverin bekçiliği felan hayatınıza bakın.

Bu ilk üç durumda olana arkadaşlar ivedi bir şekilde yönlendirildikleri Polis Okullarını aramalılar. Okulların irtibat bilgilerini Polis Akademisi sitesinden öğrenebilirsiniz. Durumunuzu güzelce yetkililere anlatın, gerekirse faks ile dilekçe ve durumunuzu belirtir belgeleri gönderin.

Şu anki süreçte sadece evrak teslimi ve ön başvuru olduğu için, okullarda saat bazlı başvuruda sorun olacağını düşünmüyorum. Yani 9 da başvurmanız gerekirken 11 de gittiğinizdev sorun yapılacağını düşünmüyorum. Kesinlikle okul ile irtibat halinde olup bu şekilde bir süreç izleyin. Başvuru gününü değiştirmek ise tamamen okulun insiyatifindedir. Herkese aynı işlem farklı günlerde uygulanacağı için bu konuda da anlayış gösterileceğini tahmin ediyorum.  Bu sorunları yaşayan birçok polis adayına dediğim şartlarda kolaylıklar sağlanmıştır. Bu çetrefilli süreçte, tüm adaylara başarılar diler, herşeyin gönlünüzce olmasını temenni ederim. Sitemizde tüm süreci içeren ve rehber niteliğinde içerik paylaşmaya devam edeceğiz.

0 0 vote
Yazıyı Oyla
TIKLA TAKİP ET!
Bildir
guest
55 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Onur
Onur
27 Mayıs 2019 13:50

Mrb admin bekçilik için para yi yatırdım ama ön mülakatı kaçırdım POmem aradım süreç bitti dediler ikinci alıma dikkat edin kaçırmayın dediler bu ikinci alımlar ne zaman başlıyor yada başlar yine 81 il için mi bilginiz varmı yardımcı olursanız sevinirim ..tşk ederim şimdiden

FATİH
FATİH
20 Nisan 2019 21:07

Yaş şartında esneklik varmı

Hrn
Hrn
20 Nisan 2019 12:18

Hrn

Admin mrb bekcilik basvuru dilekçesine liseden mezun olduğum yılı yanlış yazmışım verdikten sonra aklıma düştü yani 2018 yazagim yerde 2017 yazmisim evraklarida vermiş bulundum sıkıntı olurmu onunla ilgili

Emre
Emre
19 Nisan 2019 19:01

Kolay gelsin admin yardımınızı bekliyorum evrak teslim tarihim dündü teslim edemedim ne yapmam gerekiyor ?

İlyas
İlyas
19 Nisan 2019 15:30

Ben 24 unde konya ereglide giricem.ancak is yerinden izin alamadim .. aradim konya akademiyi olmaz yanar süreç dediler. Napmam gerek diye sordum rapor al dediler.fakat hangi bolum doktorundan rapor akirsam ne kadar kabul görür raporum? Bilginiz varmi.

Recep
Recep
19 Nisan 2019 08:15

Merhaba admin benim benm evrak teslim tarihim 29 nisan izin kullanmadığım için 28 nisanda askerliğim bitiyor geçici terhis belgesi veriyolar asıl terhis velgesini 14 mayısta veriyolar evraklarda bu geçici terhis brlgesini teslim etsem sorun olur mu?

MEhmet
MEhmet
18 Nisan 2019 16:26

Merhaba yatılı 40 gün eğitim hangı aya denk gelir tahminen söyleyebilir misiniz cünkü düğünüm var agustos ayında

Mehmet
Mehmet
Cevaplandı:   admin
20 Nisan 2019 21:55

Peki hangı aya denk gelebilir tahminen

Nurol
Nurol
18 Nisan 2019 06:41

Merhaba bende başvurmak istiyorum acaba yakın zamanda alım olur mu??

Sercan
Sercan
18 Nisan 2019 03:24

Merhaba. 18.04.2019 sınav tarihi 08.00 diyor ben çalıştığım icin bazı dosyalarimi tamamlayamadim. Ve sildirmekte olduğum ufak dovmelerim var. Ben sınav giriş kağıdında yazan tarihte once on saglik testinden mi geçeceğim yoksa 8 de direk yazılı sınavmi var? On başvuruda yapmadım yarın ne yapacağız.

Gökhan
Gökhan
17 Nisan 2019 19:13

Admin merhaba,göreve başladığımız günden itibaren izinli olduğumuz zamanlarda silah taşıma yetkimiz oluyomu yoksa mesayi saatleri içerisinde mi taşıyabiliyoruz? Şimdiden teşekkür ederim.

Aday
Aday
16 Nisan 2019 22:37

Şöyle birsey yaptık. İkametgah da iki ayı baska ile almıştık. Son 10 yıl aynı yerdeydi. Sonra tekrar eski yerine aldık. 2 aylık diger ildekinide ikinci adres gösterdik. Sıkınt olur mu

Aday
Aday
Cevaplandı:   admin
17 Nisan 2019 22:30

10 yıldır aynı şehirdeyim. Son iki ay baska ilde ikamet aldık sonra tekrar kendi işime çektim. 2 aylık ikamet geçirdiğim ili de ikinci adres olarak gösterdim bugünlerde sıkıntı olur mu

Lezgin
Lezgin
16 Nisan 2019 22:01

Ben 9 yıl önce sol dizimde çapraz bağ ameliyatı olmuştum. Ama çok iyi şimdi dizim sağlık formunda belirtmeme gerek var mı? Bildirm esem sağlık raporunda çıkar mi.

Burak
Burak
16 Nisan 2019 21:58

Sınav tarihleri acıklandı baktım 2 gün sonra sınav var iş yeri izin vermedi katılamadım

Lezgin
Lezgin
16 Nisan 2019 21:57

Merhaba. Ben askerlik durum belgesini askerlik şubesinden kırmızı mühürlü olarak aldım . O dedikleri terhis belgesi oluyor değil mi?

Hasan
Hasan
16 Nisan 2019 21:06

İkametgahimi 5 aylığına başka ile aldım tekrar kendi iline aldım iş nedeniyle tekrar geldim sınava girebilirmitim

Cihazınızda internet yok...

55
0
Hemen Destek İstex
()
x