Ankara Bekçilik Parkuru Kursu

Çarşı ve mahalle bekçisi olmak isteyen adayların gözü 10 bin bekçi alımında. İçişleri bakanımız Süleyman SOYLU’nun açıklaması ile start verdiği 10 bin alımı, resmi gazetede kadroların ihdas edilmesi ile netleşti. Önümüzdeki günlerde toplam on bin mahalle bekçisi alımı için ilan gelecek ve sınavlar başlayacak. Bekçi alımında ön başvuru, ön sağlık taraması, yazılı sınav, bekçilik fiziki yeterlilik parkuru sınavı ve bekçilik sözlü mülakat aşaması uygulanıyor. Bu sınav aşamalarında yazılı sınavda ilkokul-lise arası soruların olduğu yazılı kadar, fiziki parkur sınavı da önemli. Ankara ilinden 7-8 bine yakın bekçi adayı her alımda başvuruyor ve bunlardan en fazla 200-300 tanesi bekçi olabiliyor. Yani 20 adaydan adece biri bekçi olarak görev başı yapabiliyor. Bu nedenle Ankara’da bekçi olmak isteyen adayların bekçilik fiziki parkuru sınavına iyi çalışmaları, gerekirse parkur kurslarına katılmaları önemli.

Alım süreci henüz başlamasa bile, önceden hazırlanmak her zaman avantajınıza olacaktır. 7 bin bekçi alımında adayların yaptığı parkur süresi ve puanları için bir anket hazırlamıştık. 6 bin aday puanlama yaptı ve çıkan tablo inanılmaz;

Gördüğünüz üzere bekçi adayları parkurda dökülmüşler. 1 puanın bile onlarca kişiyi etkilediği bir süreçte, bekçilik parkurundan yüksek puan almak çok önemli. Parkurda 100 puan alan bir aday buradan 25 puan kazanır. 60 puan alan bir aday ise 15. Bu iki aday arasına binlerce kişi girecektir. 100 puan alan aday öteki adaydan fersah fersah öndedir diyebiliriz. Siz de 4 bin tl üzeri maaş ile kendi memleketinizde ve kolluk gücü olarak kesin bir işte çalışmak istiyorsanız elbette biraz gayret göstermelisiniz.Bekçilik parkur sınavına çalışmak için sınav zamanını beklememeniz, kondisyon ve egzersiz çalışmaları yapmanızı tavsiye ederiz. Bu konuda açılmış bekçilik yeterlilik fiziki sınav parkuru kurslarından da faydalanabilir, yetişmiş hocalardan deneyim, ipucu ve öğütler alabilirsiniz. Parkur reklamı  vermek için TIKLAYIN.

Ankara ilinde birçok bekçilik parkur kursu bulunmaktadır. Bu kurslardan size uygun olanına gidip bir ön önce çalışmalar yapmanızı tavsiye ederiz. Fiziki sınav parkurunu 40 saniye ve altında tamamlayan aday 100 tam puan alır. 100 tam puan alan adayın diğer bekçi adaylarından kat kat avantaj sağlayacağı tartışılmaz bir gerçek. Bunun için de sınav sürecinden önce hazırlanmanız oldukça önemlidir.

Bu makale ile alakalı toplam soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
Bildir