Adana Bekçilik Parkuru Kursu

2019 yılı 8000 bekçi alımı için ilan açıklandı. Başvuruları polis akademisi sayfasından 1 Nisan’a kadar yapabilirsiniz. 2019 yılında Adana ilimize toplam 260 çarşı ve mahalle bekçisi alınacaktır. Adana’ya alınacak bekçiler için fiziki yeterlilik (parkur) sınavı yapılacaktır. Sizler için Türkiye’nin en iyi kurslarını bulduk, Parkur merkezi  iş birliği ile düzenlenen bu parkurlara katılımınız sizleri bir adım öne geçirecektir. Adaylara 100 tam puan parolasıyla eğitim veren bu kurslar on binlerce polis, subay, astsubay, bekçi, pomem, pmyo, paem, pöh ve besyo spor akademisi adayına eğitim vermişlerdir. Parkur (fiziki yeterlilik sınavı) hazırlıkları için Adana’da Hüseyin CAN hocamız ile; 0506 138 51 68 numaralı telefonla iletişime geçebilirsiniz.

Çarşı ve mahalle bekçisi alımı üç aşamalı sınav şeklinde uygulanmaktadır. Bekçi adaylarının başarı puanı girişte  üç sınavdaki başarıları baz alınarak hesaplanır.

  • Bekçilik fiziki yeterlilik parkuru puanının %25’i,
  • yazılı sınavın %25’i
  • sözlü mülakatın %50’si toplanıp adayların sıralaması il bazında hesaplanmaktadır.

Sonuçlardan da görüldüğü üzere çoğu aday 75 ve altı puan altı. 1 puanın bile onlarca kişi sıralamasını değiştirdiği bir sınavda parkur aşamasından yüksek alanlar çok büyük avantaj sağlıyorlar. Bekçilik parkur sınavına çalışmak için sınav zamanını beklememeniz, kondisyon ve egzersiz çalışmaları yapmanızı tavsiye ederiz. Bu konuda açılmış bekçilik yeterlilik fiziki sınav parkuru kurslarından da faydalanabilir, yetişmiş hocalardan deneyim, ipucu ve öğütler alabilirsiniz.

Fiziki sınav parkurunu 40 saniye ve altında tamamlayan aday 100 tam puan alır. 100 tam puan alan adayın diğer bekçi adaylarından kat kat avantaj sağlayacağı tartışılmaz bir gerçek. Bunun için de sınav sürecinden önce hazırlanmanız oldukça önemlidir.

Bu makale ile alakalı toplam 2 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.
Utku DEMİR
Utku DEMİR hakkında 595 makale
Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

2
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
Burhan
Ziyaretçi
Burhan

Adana için varmı parkur bilgisi

Admin
Üye
Admin

Yazıda numara var arayabilirsiniz.