2020 Jandarma Uzman Erbaş Yaş Sınırı ve Hesaplama

2020 yılı Jandarma Uzman Erbaş alımı İçişleri Bakanlığı’na bağlı Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yapılacak. 2020 yılı Uzman Erbaş alım ilanı yayınlandı. Uzman erbaş olmak isteyen adaylardan beklenilen en büyük fiziki şart yaş sınırı ve yaş şartıdır. Bu makalemizde, 2020 Jandarma Uzman Erbaş ilanına başvuru yapmak isteyen adaylarda aranılacak olan yaş sınırı, yaş şartı ve yaş hesaplama aracını sizlerle paylaşacağız.

2020 Jandarma Uzman Erbaş Yaş Sınırı

Yaş sınırı olarak iki durum ve buna uygun koşul bulunmaktadır:

GÜNCELLENDİ!: Nüfus kaydına göre 04 Nisan 2020 tarihi itibarıyla yirmi (20) yaşından gün almış olmak ve yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş olmak [04 Nisan 2001 (dahil) – 01 Ocak 1993 (dahil) tarihleri arasında doğanlar] başvurabilir. Bu koşulu sağlayıp sağlamadığınız aşağıdaki yaş hesaplama motoru ile öğrenebilirsiniz:

Jandarma Uzman Erbaş Yaş Hesaplama
Gün
Ay
Yıl
Sınava Girmek İstediğiniz Yıl

SözleĢmeli erbaşve erlerden en az üç (3) yıl görev yapmış, müteakip sözleşme süreleri içerisinde ve 01 Ocak 2020 tarihi itibari ile yirmi dokuz (29) yaşınj bitirmemiş olmak, (04 Nisan 2001 [dahil] – 01 Ocak 1991 [dahil] tarihleri arasında doğanlar) şartıyla, uzman erbaşlığa başvurabilirler.

Uzman erbaş olmak için yukarıdaki yaş şartının dışında belli başlı fiziki koşullara, en az lise ve dengi okul mezunu olmak gibi koşullara da sahip olmanız gerekmektedir.

Konu hakkında merak ettiklerinizi yorum bölümünden bize sorabilirsiniz.

Sözlü mülakatları için çıkmış ve çıkabilecek soruların yer aldığı güzel bir uygulama yaptık. Tüm asker alımları bu uygulamada artık sorun olmaktan çıkıyor. Sözlü mülakatlarda ilk 60 saniye hayatidir. Adayın bilgili, donanımlı ve hazır olması, bu noktadan sonra hayatını nasıl yaşayacağını belirleyen en önemli süreci ifade etmektedir. Eğer sizde askeri alımların sözlü mülakatlarına hazır, donanımlı ve bilgili girmek istiyorsanız bu uygulamayı mutlaka almalısınız. İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN
Bu makale ile alakalı toplam 286 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

286
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
Mehmet şimşek
Ziyaretçi
Mehmet şimşek

Orta okul mezunuyum

Mehmet şimşek
Ziyaretçi
Mehmet şimşek

2002 doğumluyum 17yaşın dayım uzman çavuş olabilirmiyim

mehmet
Ziyaretçi
mehmet

01 01 2001 doğum tarihli biri 2020 de uzman cavus ola bilir mi

ahmet
Ziyaretçi
ahmet

29 yaşındayım uzman çavuş veya eebaş olabilirmiyim

Sadık çetin
Ziyaretçi
Sadık çetin

33 yaşındayım uzman onbaşı ve uzman çavuş olmak mümkün mü

Sadık çetin
Ziyaretçi
Sadık çetin

33 yaşındayım uzman asker olmak istiyorum ücretli yaş sınırı varmı

Yuduf
Ziyaretçi
Yuduf

Başvuru nasıl yapılıyor

Engin
Ziyaretçi
Engin

Bende dövme var uzmana olmama engel mi

Burak
Ziyaretçi
Burak

13.03.1990 Tarihinde doğdum.Önlisans mezunuyum. Yaş sınırına takılıyorum galiba ama Uzman Erbaş olabilmek için fiziki şartlar dediğini kavrayamadım. Bedelli yapacagım 4 Ocak 2020 de. Yalnız Uzman Erbaş olarak kalmak istiyorum. Kalabilme durumum varmıdır?

Sedat
Ziyaretçi
Sedat

Sorularıma cvp istiyorum cvp merirmisiniz

Berkay
Ziyaretçi
Berkay

19 yaşına girince jandarma uzman olabilirmiyim?

Aksoy
Ziyaretçi
Aksoy

Ben 16/11/1999 doğumluyum bu açılacak olan uzman erbaşlığa başvurabilirmiyim yaş tutarmı ?

Devran
Ziyaretçi
Devran

14.01.1992 dogumluyum uzman ola bilibilirmiyim

Mali
Ziyaretçi
Mali

1993 doğumluyum 2020 alımlarında başvurabilirmiyim ?

Sedat
Ziyaretçi
Sedat

Ben 13.08.1992 dogumluyum 2019 daki alımlar olmasa ben 2020 de uzman erbaş alımına başvuru yapamıyorum lütfen destek olun lütfen çok istiyoruz Allah aşkına yardımcı olun lütfen

Sedat
Ziyaretçi
Sedat

Slm ben bir yıl hava kuvvetlerin de askerlik yaptım 3 yıl Hakkari Çukurca kuzey ırak sınırında terörle mücadele de sözleşmeli er olarak görev yaptım yaş yirmi yedi oldu şimdi jandarma uzman erbaş olmak istiyorum yaşdan dolayı giremiyecem bu benim hayalimdi şimdi ne olacak söylemişsiniz zatan msb kkk uzman alacak tı şim subayları alıyorlar oda olmadı benim gibiler profesyonel cekirdekten yetiştik neden bizi almıyorlar neden bize öncelik verilmiyor. Bir profesyonel ordu istiyorsanız benim gibileri almanız lazım bizle bu işe gönül verdik. Satın bakanım sayın tekliler bizleri unutmayın bizler birkere de olsa şans verin