2019 Polislik Başvuruları

Polis Akademisi (PA) 2019 yılında polis öğrencisi alımlarına devam edecek. Ülkemizdeki yüz binlerce genç adayı polislik mesleğine ilgi gösteriyor. Polis olmak alım ilanlarına başvurularınızı yapmalısınız. Ayrıca ilan için şartlarınızın tuttuğu polis okulunu tercih etmeli, o okulun şartlarının gereklerini sağlamalısınız. Daha önceki makalemizde 2019 yılı içinde 25 bin polis memuru alımı olacak. İçişleri Bakanı’mız Süleyman SOYLU, 2018!de yaptığı açıklamalar ile 2019 sonuna kadar alınacak tüm polis alımları  konusunu netleştirmişti.  İşte o açıklama:

2019’da ise toplam 35 bin yeni polis ve komiser yardımcısı alınacak. Bunun 10 bini 22. dönem POMEM olarak alındı. Yani 25 bin polis alımı daha yapılacak.  2500 PMYO, 2500-3000 PAEM, geri kalan 15 bin civarında kadronun POMEM-PÖH şeklinde dönem dönem ilana gelmesi olası.

POMEM ilanları için en az ön lisans mezunu, PAEM için lisans mezunu, PMYO için en az lise mezunu olmalısınız. POMEM ve PAEM için KPSS, PMYO için ise TYT sınavına girmeniz gerekmektedir. Yaş şartlarını aşağıdan sorgulayabilirsiniz:

Tüm bu süreçte sitemiz üzerinden bekçilik kadar polis alımları konusunda da sizlere bilgi vermeye devam edeceğiz. Özellikle PÖH alımı en az lise mezunu ve puansız olursa, birçok bekçi adayı genç PÖH alımlarına da başvurabilecektir. Eğer puansız ve en az lise-ortaokul-ilkokul şartı ile  PÖH ilanı gelirse yüz binler bu alıma başvurabilir. Bu hususlar ilerleyen günlerde netleşecek. Polis alımlarında yaş şartının esnetilmesi, öğrenim durumu düzenlenmesi vb. konusunda talep var. Tüm alım koşulları ve istenilecek koşullar, kamuoyu durumuna göre siyasi irade tarafından takdir edilecektir.

Polis adayları; Polis olup olmayacağınızı belirleyecek olan sözlü sınavdır. Birçok aday sözlüden düşük not alıp elenir. Sözlü mülakata mutlaka çalışmalısınız. Aşağıdaki uygulamalar bunun için. 2019'de alınacak 15 BİN PMYO ve POMEM polis öğrencisi arasında siz de yer alın. Üstelik polislik sınavları zamanında, sürekli güncellenen içeriklerle rakiplerinizden bir adım önde olacaksınız. Binlerce polis adayını mesleğe kazandırdığımız için iddialıyız.İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN
Bu makale ile alakalı toplam 3 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

3
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
aydan
Ziyaretçi
aydan

Pmyo icin tyt ham puan istyor bu puan hangisi ve kesin oylemi sonuc belgesinde solda yazili puanlar mi yoksa y.tyt yazan yer mi tsk

Dilara
Ziyaretçi
Dilara

2019 polis sınavları tarihi ne zaman