2019 Polis Akademisi Puanları

2019 yılında polis olmak isteyen gençlerin heyecanı dorukta. Emniyet Güçlerinde görev yapacak olan her kademe polis adayı öğrenciler, Polis Akademisi’ne bağlı okullarsa okumak durumundalar. Polis Akademisi, lise, ön lisans, lisans ve yüksek lisans düzeyinde eğitimler veren kurumları ile ülkemizin polis ve amir ihtiyacını karşılıyor. Tüm bu öğrenim seviyesinde adaylar, PA tarafından yayınlanan polis alım ilanlarına başvurarak bu şanlı mesleğe adım atıyorlar. Tüm bu süreçte, okul türüne göre polis adayları başvuru puanına sahip olmak zorundadır.

Polis Akademisi’ne bağlı 3 tür okul bulunuyor. Bunlar Polis Meslek Eğitim Merkezi(POMEM), Polis Melsek Yüksekokulu (PMYO) ve Polis Amirleri Eğitim Merkezi(PAEM)’dir. Her biri kendine özel şartlar ve ilanlarla öğrenci alır. Bu konuyu detaylı incelemiştik ve polis okul türlerinden bahsetmiştik. (OKUYUN) Bu okullara başvurmak için gereken Polis Akademisi puanları şu şekildedir:

  • 2019 PMYO TYT başvuru taban puanı: 240-260 arası olacak (Henüz açıklanmadı.)
  • 2019 POMEM KPSS başvuru taban puanı: Lisans için 60, önlisans için 70
  • 2019 PAEM KPSS taban puanı: Lisans için 70

PAEM’de 10 katı aday çağrıldığı için, taban erkeklerde 70, kadınlarda 74 civarı olmaktadır. POMEM ve PMYO da sınır yok, taban puanı geçen herkes başvuruya çağrılır.

Konu hakkında merak ettiklerinizi yorum bölümünden uzmanlarımıza sorabilir, cevapları e-postanıza alabilirsiniz.

Polis adayları; Polis olup olmayacağınızı belirleyecek olan sözlü sınavdır. Birçok aday sözlüden düşük not alıp elenir. Sözlü mülakata mutlaka çalışmalısınız. Aşağıdaki uygulamalar bunun için. 2019'de alınacak on binlerce PMYO ve POMEM polis öğrencisi arasında siz de yer alın. Üstelik polislik sınavları zamanında, sürekli güncellenen içeriklerle rakiplerinizden bir adım önde olacaksınız. Binlerce polis adayını mesleğe kazandırdığımız için iddialıyız. İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN
Bu makale ile alakalı toplam 8 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

8
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
Burak
Ziyaretçi
Burak

Şu an yaşım 15 ve üniversiteyi polis akademisinde okumak istiyorum.Bunun için önceden neler yapmam gerek.

muzaffer
Ziyaretçi
muzaffer

sporcuyum açık lise de okuyorum ayrıyetn çırak okulında okuyorum polis olmak istiyorum yaş 18 polis olabirmiyim

Esma
Ziyaretçi
Esma

Lise son sınıftayım üniversiteyi polislik akademisinde okumak istiyorum ama bu konuda hiç bir bilgim yok nasil polis olabilirim yks sinavi puaniyla mi yoksa basvuruyla mi katilabilirim ?

Cansu
Ziyaretçi
Cansu

Lise mezunu pöh alımı olursa kpss şartı olacak mı acaba bununla ilgili bir bilgi var mı?