2019 Jandarma Uzman Erbaş Yaş Sınırı ve Hesaplama

2019 yılı Jandarma Uzman Erbaş alımı İçişleri Bakanlığı’na bağlı Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yapılacak. 2019 yılı Uzman Erbaş alım ilanı yayınlandı. Uzman erbaş olmak isteyen adaylardan beklenilen en büyük fiziki şart yaş sınırı ve yaş şartıdır. Bu makalemizde, 2019 Jandarma Uzman Erbaş ilanına başvuru yapmak isteyen adaylarda aranılacak olan yaş sınırı, yaş şartı ve yaş hesaplama aracını sizlerle paylaşacağız.

2019 Jandarma Uzman Erbaş Yaş Sınırı

Yaş sınırı olarak iki durum ve buna uygun koşul bulunmaktadır:

GÜNCELLENDİ!: Nüfus kaydına göre 04 Nisan 2019 tarihi itibarıyla yirmi (20) yaşından gün almış olmak ve yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş olmak [04 Nisan 2000 (dahil) – 01 Ocak 1992 (dahil) tarihleri arasında doğanlar] başvurabilir. Bu koşulu sağlayıp sağlamadığınız aşağıdaki yaş hesaplama motoru ile öğrenebilirsiniz:

Jandarma Uzman Erbaş Yaş Hesaplama
Gün
Ay
Yıl
Sınava Girmek İstediğiniz Yıl

SözleĢmeli erbaşve erlerden en az üç (3) yıl görev yapmış, müteakip sözleşme süreleri içerisinde ve 01 Ocak 2019 tarihi itibari ile yirmi dokuz (29) yaşınj bitirmemiş olmak, (04 Nisan 2000 [dahil] – 01 Ocak 1990 [dahil] tarihleri arasında doğanlar) şartıyla, uzman erbaşlığa başvurabilirler.

Uzman erbaş olmak için yukarıdaki yaş şartının dışında belli başlı fiziki koşullara, en az lise ve dengi okul mezunu olmak gibi koşullara da sahip olmanız gerekmektedir.

Konu hakkında merak ettiklerinizi yorum bölümünden bize sorabilirsiniz.

Sözlü mülakatları için çıkmış ve çıkabilecek soruların yer aldığı güzel bir uygulama yaptık. Tüm asker alımları bu uygulamada artık sorun olmaktan çıkıyor. Sözlü mülakatlarda ilk 60 saniye hayatidir. Adayın bilgili, donanımlı ve hazır olması, bu noktadan sonra hayatını nasıl yaşayacağını belirleyen en önemli süreci ifade etmektedir. Eğer sizde askeri alımların sözlü mülakatlarına hazır, donanımlı ve bilgili girmek istiyorsanız bu uygulamayı mutlaka almalısınız.İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN
Bu makale ile alakalı toplam 252 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.
Utku DEMİR
Utku DEMİR hakkında 597 makale
Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

252
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
Ahmet
Ziyaretçi
Ahmet

Neden yaş sınırı 37 veya 36değil

Gündüz
Ziyaretçi
Gündüz

30 yaşındayım bayanım uzmanlığa başvuru yapabilirmiyim

Komutan
Ziyaretçi
Komutan

Hayır Bayanlar astsubay veya subay olabilir

Mikail
Ziyaretçi
Mikail

Selamun aleyküm lütfen bizleri duyun neden yaş sınırı 28 buna bir çözüm bulun Allah aşkına 28 ila 30’un ne farkı var onca kana kana askerlik yapmak isteyen varken hep önünü kapatıyorsunuz yaşım 27 iken yaş sınırı 25 di şimdi otuz olduk sınır 28 oldu

Mehmet
Ziyaretçi
Mehmet

Neden Nisan 4 2000

ömer
Ziyaretçi
ömer

32olsun

ömer
Ziyaretçi
ömer

35 olsun yassınırı

Ali
Ziyaretçi
Ali

Merabalar 1993 subat dogumluyum terhis tarihim 2014 subat.27 jandarma uzman cavus yada kkk uzman onbasi uzman cavus olabilirmiyim bilgi verir misiniz

Selçuk
Ziyaretçi
Selçuk

Sayın bakanım sizden ricamız yaş şarttı esnetilsin 35 37 yaş aralığı olsun bir
Çok ülkede polis asker yaşları 38 lütfen sesimizi duyun yaş şarttı esnetilsin yüzbinlerce genç yaş mağduru

Gökhan
Ziyaretçi
Gökhan

Lise terkim uzman erbaşlığa kayıt yaptırabilir miyim yaşım tutuyor…

Metin
Ziyaretçi
Metin

01.02.1992 dogumluyum güvenlik koruculugundan uzman cavuşluga gecebilirmiyim

Enes
Ziyaretçi
Enes

Şimdi kpss li tercih yapanda kpss siz tercih yapanda cok basvuru olursa kpss puanına göre mı sıralama olur yoksa yssı kücük olanlarmı baza alınır?

Hasan
Ziyaretçi
Hasan

Bu yaş şartı. Bidaha yükselmez mi ya bizlerde TC vatandaşiyız 30 yaşimizdayız die uzman olamıyoruz bu haksızlık

ORCUN
Ziyaretçi
ORCUN

ADMİN YALNIZ JANDARMA ALIMLARA BAKTIM 1999 NİSAN 4 FALAN ALIM YAPIYO 2000 FALAN GÖREMEDİM ?

uzman erbaş
Ziyaretçi
uzman erbaş

Admin acill cevap jandarma uzman başvuru yaptım askerigimi yapmadim 1999 dogumluyum başvuru formunda askerlik kaçağı sorun olurmu …acil

Savaş
Ziyaretçi
Savaş

Uzman erbaş alımlarında yaş şartının kaldırılmasını veyahut esnetilmesini talep ediyoruz